Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kié a kutyám jogilag?

Kié a kutyám jogilag?

Figyelt kérdés
A szüleimmel élek, de el szeretnék költözni. A kutyánk eü. kiskönyvében, a chipjében etc. az én nevem van, a szüleim mégis fenyegetnek, hogy nem vihetem el a kutyát, nem az enyém és simán átírják a gazda nevét az eü. kiskönyvben. Kinek van igaza? Szerintem jogilag a kutya az enyém, 18 elmúltam.

2021. nov. 14. 12:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
13%
Vedd mahadhoz az oltasi konyvet ... nelkule nem tudjak atiratni a kutyat az adatbazisban :)
2021. nov. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
14%
Zarojelben jegyzem meg! (arra meg nem gondoltal, hogy jol orrba vered az apadat?) - pedig sokat segitene! :)))
2021. nov. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%
Tied a kutya. Az oltasi konyve magadnal tartsd.
2021. nov. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
14%
Jogi nyilatkozatról nem tudok segítséget nyújtni de íratlan szabály kutyások körében, hogy egy kutya azé, akik eteti :).
2021. nov. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
36%
Előző vagyok.... Egyszerűbben azé ,aki AZ ÉTELÉT FÜZETTE.
2021. nov. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
25%
Füzette? Olyan szó nincs…
2021. nov. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
68%

A kérdező elmúlt 18. Innentől jogilag is felnőtt, és lehet magántulajdona. Pont. A kutya az ő nevén van, és átíratni is csak neki engedik.


Az, hogy eddig ki etette, gondozta, oltatta, teljesen irreleváns. A kérdezőt magát is a szülei etették, gondozták, ruházták, iskolába járatták stb, mégse hajthatják be rajta, ez nem egy megtérülő üzleti befektetés vagy kölcsönszerződés volt, hanem ez volt a szülői felelősségük. Amikor egyszer beleegyeztek, hogy lehessen kutyája, jogilag a szülei vállalták a (többek között anyagi) felelősséget a kutyáért is. Olyan nincs, hogy most meg utólag behajtják rajta, vagy visszakérik.

2021. nov. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

17-es te nem értesz magyarul?

nem irreleváns. Mint ahogy írtam az egy ÍRATLAN szabály tehát jogilag nem fotos.

Jogilag meg mindegy, általában Magyarországon sajnos nem érdekel senkit a kutya.

Németországban, Svájcban meg Norvégiában máshogy vannak a dolgok.

2021. nov. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%

A kérdés szó szerint így szólt:

"Kié a kutyám jogilag?"


Nem pedig arról, hogy :

"Mit vél tudni a 18-as valamiféle íratlan szabályokról?"


Akkor ki is nem ért magyarul???

2021. nov. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!