Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám egész nap unatkozik,...

Kutyám egész nap unatkozik, mivel szórakoztassam?

Figyelt kérdés

Sajnos ízületes, így nem sokat sétálhat. Nyüszít, ha a lábára áll, dokinál most voltunk, megmondta hogy ne sétáltassam túl sokat. Ki van zárva az ugrálás, hosszabb távon való futás, ezáltal a labdázás sem tarthat 1 óránál tovább.


Annyira látom rajta, hogy menne. Unatkozik, lógatja a fejét. A lelke menne, a teste nem bírja. :(

Szellemileg kell fárasztanom, lekötnöm a figyelmét. Egyelőre az a játékunk, hogy a lakásban elrejtem a labdát, ő pedig megkeresi, idehozza jutifaliért cserébe. Sok trükköt tud, úgyhogy abból is kifogytam már. Még olyan fiatal... Nem akarom hogy unalmasan teljen le az élete.


Hogyan játsszak vele, hogy ne terheljem túlságosan? Nekünk embereknek legalább ott van a film, zene, olvasás, akármi, ő meg csak bámul maga elé.


2021. nov. 16. 18:43
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
81%
Bírkózz vele, régi trükköket is folyamatosan ismételd. Taníts meg neki egy szagot (pl mandula) és hogy jelezzen ha érzi, erre vannak neten nagyon jó videók.
2021. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
91%
Gyógytorna, amitől javulhatna az állapota?
2021. nov. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
38%

Ízületi problémás kutya se mozgathatatlan,ez elég rossz kifogás.Egyszerűbb azt mondani,hogy keresel valami elfoglaltságot amivel NEKED nem kell mozogni..🤨

Ha ízületi problémás tessék venni a készítményeket,terápiára járni ha szükséges és rendbe hozni a kutyát,még a diszpláziás kutya se lenne elég kifogás ugyanis gyógyítható.A súlyos eseteket például műtik,felépülés után rendben van.


Ha pedig aktívabb mint te vagy hord be sport pályákra,szocializáld és had menjen futtató a többi kutyával jatszani.Flyball,agility,kezdj vele biciklizni,olyan elfoglaltságot keress amivel őt lemozgatod,de neked nem kell túl erőltetni magad.

Rossz kifogás az ízület,még öreg kutyánál be venném a jól körített sajnáltatós sztorit,de fiatal és felnőtt életerős kutya még 2-3 lábbal is élhet aktív életet.

Úszni is simán viheted,annak semmi köze az ízületi problémákhoz.

2021. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
17%
Dobj oda neki egy macskát
2021. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha majd jó az idő vidd el úszni. Illetve vannak úszás rehabilitációk is, ezek fedett medencés helyek, jót tesz az ízületeknek, javítja is az állapotát, meg jól el is fárad :)


Amúgy meg a trükkök amiket tud azokat is gyakorolhatjátok, taníthatsz újakat is. Szereti a kereső játékot, kipróbálhatod azt, hogy a jutalomfalatokat rejted el. Én úgy szoktam, hogy leültetem a kutyámat a konyhában, és ott kell maradnia amíg nem szólok, hogy keresd.

Az egész lakásba mindenfelé teszek elrejtve jutalomfalatokat. Aztán indul keresni. (nem nagy jutalomfalatokra kell gondolni kis darabok, minél több annál jobb, szóval kicsi legyen,törd el, hogy sokat tudj elrejteni, de ne az legyen, hogy 3 napi jutalomfalat adagot rejtegetsz el).


Sétánál is csinálhatsz vele feladatokat, ilyesmik, hogy leülted pl. átkelő helyeken- szóval nem a séta idejéből megy el végülis - de mégis fárasztóbb , néha láb mellett kell mennie. Természetesen legyen meg neki a szabad séta is ahol arra megy amerre akar, szaglászik.


Ízületekre meg néz kiegészítőket amit tudsz neki adni, orvossal is beszélhetsz. (nem gyógyszerre gondolok, hanem pl.: vitaminok, lazacolaj)

2021. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

3# Hát te valamit nagyon félreértelmeztél... Pont, hogy el vagyok keseredve amiatt hogy sok program ugrott. Mindennap 2-3 órát mentünk, 10-15 kilométereket. Imádtam. Most meg 2 napja csak búslakodik, hiányzik nekünk a séta, az erdő, a természet.


Már rendeltem ízületvédő készítményt, remélem a héten megjön. Az ötleteket köszönöm.


A legfőbb bajom amúgy is az, hogy nem tudok vele órákon át sétálni. Úgy elterveztem nyáron, (ugye a melegben nem tudunk sokat gyalogolni a meleg miatt) hogy szeptember után napi 10 kilométer meglesz, eddig 17 volt a rekord. Ha elkezdem neki adagolni az ízületvédőt, nyilván jobb lesz az állapota, csak még azt sem tudom, hogy mennyit mehetek vele max. Nekem a doki egy órát mondott. Egy óra csak az odaút az erdőig... :/


Imádtam ahogyan fáradtan hozzám bújt a séta után és hálásan nézett, majd szép lassan lecsukódtak a szemei és elaludt.

2021. nov. 16. 22:35
 7/51 anonim ***** válasza:
75%
Mennyi idős?
2021. nov. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
87%

Mit jelent pontosan , hogy "ízületes"?

Embernél is az ízületes gondokkal küzdőknek is mozgást javasolnak.

2021. nov. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Két orvosnál is voltunk, azt mondták kímélni kell. Nincs annyi futkosás, gyulladt az ízülete. 3 éves.
2021. nov. 17. 11:29
 10/51 anonim ***** válasza:
44%

3 év alatt tönkrementek az ízületei??? Mit csináltál szerencsétlennel?

Sürgősen keress szakembert, aki segít rehabilitálni. Gyógytorna, úszás, terápia.

2021. nov. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!