Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám egész nap unatkozik,...

Kutyám egész nap unatkozik, mivel szórakoztassam?

Figyelt kérdés

Sajnos ízületes, így nem sokat sétálhat. Nyüszít, ha a lábára áll, dokinál most voltunk, megmondta hogy ne sétáltassam túl sokat. Ki van zárva az ugrálás, hosszabb távon való futás, ezáltal a labdázás sem tarthat 1 óránál tovább.


Annyira látom rajta, hogy menne. Unatkozik, lógatja a fejét. A lelke menne, a teste nem bírja. :(

Szellemileg kell fárasztanom, lekötnöm a figyelmét. Egyelőre az a játékunk, hogy a lakásban elrejtem a labdát, ő pedig megkeresi, idehozza jutifaliért cserébe. Sok trükköt tud, úgyhogy abból is kifogytam már. Még olyan fiatal... Nem akarom hogy unalmasan teljen le az élete.


Hogyan játsszak vele, hogy ne terheljem túlságosan? Nekünk embereknek legalább ott van a film, zene, olvasás, akármi, ő meg csak bámul maga elé.


2021. nov. 16. 18:43
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
Vettem neki, nem nagyon kötötte le. :/
2021. nov. 18. 15:03
 32/51 A kérdező kommentje:
22# Egy kérdésem lenne hozzád. Minden sétánál ráadod a lábrögzítőt, vagy csak a nagyobb sétákhoz?
2021. nov. 20. 12:07
 33/51 anonim ***** válasza:
74%

Először úgy csináltam, hogy csak annyi időt volt rajta az első pár napban, amennyit írnak az ortopet oldalán. Már nem emlékszem hány órát lehet rajta egy nap, amíg megszokja a kutya.


Aztán az letelt, a szokatatási időszak, nem is zavarta, hogy rajta van. Megkérdeztem az orvost, vagyis bementünk hozzá, megnézte és mondta, hogy lehet rajta egésznap a lakásban is. Azt mondta ha zavarná,leakarja szedni a kutya akkor csak sétákra.


Mivel eleinte nem is tudott sokat menni csak úgy hogy vittem , leraktam így egész nap rajta volt. Reggel ráadtam, este pedig levettem.


Arra figyelj, hogy hiába jó a méret, puha az anyaga a lábrögzítőnek egy idő után egy kicsit piros lett a kutyám hasa a pántnál szóval akkor inkább vedd le. Utána el is múlt egyből, annyira nem dörzsölte ki neki.


Kb. 1-2 hónap volt amíg folyamatosan rajta volt. Azt látod majd ahogy erősödik és akkor elég csak nagy sétánál.


Most meg már van hogy egyáltalán nincs rajta napokig,7hónapja volt. Jelenleg csak akkor adom rá, ha igényli. Pl. volt, hogy játszott egy kutyával, sokat ment. Másnap látom nehezebben megy, ráadom de csak a sétára.


Neki térdrögzítője van, nem tudom te milyet vettél, van csánkvédő is és az nem a has alatt megy át. Ha olyan ami nem is körbe megy akkor szerintem az nem dörzsöli ki.

2021. nov. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
74%

1-2 hónap folyamatosan-este nem, meg ha piros lesz neki a bőre akkor egy-két nap csak séta alatt


Ha valamit nem pontosan, írtam kérdezz nyugodtan.

2021. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat. Igen, az érdekelt, hogy mennyit lehet rajta, de ezek szerint jó ha az első időszakban sokat hordja.

Ilyet rendeltem:


[link]

2021. nov. 20. 12:45
 36/51 anonim ***** válasza:
57%

Az én kutyámank is ilyen van.


Még tipp: amikor első időszakban ráadtam,akkor ahogy emeltem a lábát éreztem, hogy kb. semmi súlyt nem tesz rá.

Utána egyre nehezebben tudtam emelni a lábát, már terhelte.


Nekem fiú kutyám van és nem tudott úgy pisilni hogy a sérült lábán áll és a másikat emeli.

2hét után kb már tudott úgy pisilni.

Volt, hogy elesett de egyre többször sikerült.


Mostmár teljesen stabil.



Látni fogod a javulást.

2021. nov. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
57%
Ha lány kutya akkor is látni fogod, persze.
2021. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Szuka kutyus, de még a járása is kissé bizonytalan, úgyhogy mindenképp látni fogom a javulást.
2021. nov. 20. 14:39
 39/51 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el. Megint fáj neki, nem tud ráállni. :( Sehova nem vittem, semmit nem csináltam vele.
2021. nov. 22. 15:06
 40/51 A kérdező kommentje:
Na már jobb neki. Lehet a sok fekvéstől fájni kezdett. Remélem holnap megjön a térdrögzítő.
2021. nov. 22. 16:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!