Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám egész nap unatkozik,...

Kutyám egész nap unatkozik, mivel szórakoztassam?

Figyelt kérdés

Sajnos ízületes, így nem sokat sétálhat. Nyüszít, ha a lábára áll, dokinál most voltunk, megmondta hogy ne sétáltassam túl sokat. Ki van zárva az ugrálás, hosszabb távon való futás, ezáltal a labdázás sem tarthat 1 óránál tovább.


Annyira látom rajta, hogy menne. Unatkozik, lógatja a fejét. A lelke menne, a teste nem bírja. :(

Szellemileg kell fárasztanom, lekötnöm a figyelmét. Egyelőre az a játékunk, hogy a lakásban elrejtem a labdát, ő pedig megkeresi, idehozza jutifaliért cserébe. Sok trükköt tud, úgyhogy abból is kifogytam már. Még olyan fiatal... Nem akarom hogy unalmasan teljen le az élete.


Hogyan játsszak vele, hogy ne terheljem túlságosan? Nekünk embereknek legalább ott van a film, zene, olvasás, akármi, ő meg csak bámul maga elé.


2021. nov. 16. 18:43
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a megfelelő kezelésben lenne a megoldás, keress egy szakembert, így nem élheti le a kutya az életét, még nagyon fiatal. Nem hiszek a csoda diétákban, de vannak olyan sztorik, hogy ilyen beteg kutyák helyrejöttek a barfozástól. Sokminden állhat a háttérben, járj utána, nincs minden veszve
2021. nov. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
10# Ledobtam a háztetőről. Vagy mégis mire gondolsz?
2021. nov. 17. 12:25
 13/51 anonim ***** válasza:
100%
3 éves kutyát ilyen esetben ortopéd orvoshoz viszünk, aki vizsgálat és rtg alapján megállapítja hogy lehet e műteni. Pl.
2021. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

13# Elmagyarázta a doki, hogy csak abban az esetben érdemes műteni, ha már egyáltalán nem tud lábraállni. A műtétnél még a porcokból is elvesznek, konkrétan arra való az eljárás, hogy a kutya ne fájdalombam élje le az életét.


Itt nem tartunk, és nem is fogunk...

2021. nov. 17. 14:06
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

,,Egy óra csak az odaút az erdőig... :/"


Az erdőig nem tudod kocsival elvinni? Már az autós utazás is élmény neki és akkor egy óra séta az erdőben.

2021. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak műtét van a világon. Gyógytornával meg lehet erősíteni az izmait, hogy ne az ízületeket terhelje.

Ha egy kutya ilyen fiatalon ennyire rossz állapotban van, akkor vagy túl korán terhelted, vagy rosszul etetted, esetleg felelőtlen szaporítás áldozata, vagy minden egyszerre.

A lényeg, hogy ilyen idősen még javíthatsz rajta, hogy a következő 10-12 évet ne fájdalommal élje le.

2021. nov. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
16nak igaza van teljesen, sajnálom, nem bántani akar senki (a reakcióidból lejön, hogy gondod van a válaszokkal), de ez így van
2021. nov. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%

3 éves,és te bele törődsz egy kis gyulladt izületbe?

Vidd el szakemberhez,bőven lehet még rajta segíteni..

2021. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

Nekem sem kocsim, sem pénzem nincs. Szüleim nem fizetnék a rehabilitációt, viszont kerestem gyakorlatokat, miképpen lehet a kutya lábát úgy mozgatni hogy javuljon. Masszírozgatom is, amúgy tegnap óta jobban van, pénteken elvileg megjön a por is neki.


Jól eltértünk a kérdéstől...

2021. nov. 17. 22:16
 20/51 anonim ***** válasza:
80%
Mindegyik lába fája neki?
2021. nov. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!