Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyának hagyományos...

Yorki kutyának hagyományos pórázt érdemes venni vagy visszahúzhatóst?

Figyelt kérdés
A visszahúzhatós ugye 5 méter hosszú, de nem gondolom, hogy egy ilyen kis kutya annyira elmászkálna, plusz lehet gyorsan fel kéne kapnom, ha jön egy nagy kutya, akkor talán jobb is, ha a közelemben van egy hagyományos rövidebb pórázon. Vagy mit gondoltok, melyik jobb neki?

2021. nov. 17. 14:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
22%
Jézusom, ti betegek vagytok. Mit kell lepontozni ezen a válaszon, hogy flexi? Mit kell ilyen szinten letámadni a kérdezőt, és mindenféle következtetést levonni? Ti állattartók ebben a topikban sokszor nem vagytok normálisak, betegek vagytok! Nácik nem voltak ilyenek.
2021. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
37%

11# Mert nagyon sok kutyás egy csődtömeg bunkó, akinek azért van kutyája, hogy abban a kapcsolatban legalább parancsolhasson, uralkodhasson. Nézd meg itt is a 3#-at milyen kirohanása volt a milyen pórázt vegyek kérdésre. Ijesztő. Nekem is ez volt az első gondolatom, hogy nem normális.

Én úgy olvasom -teljesen reális a kérdező dilemmája- lehet olyan szituáció, amikor föl kellene kapni, és nagykutyáknál jobb, ha a kicsi közelebb van a gazdihoz. Ez minden, csak nem a kutya felkapkodása, komplett idiótának kell lenni, hogy valaki mégis a felkapkodást olvassa bele a kérdésbe.

A kérdésre pedig a 9#-el értek egyet, elején fix, később visszahúzható.

2021. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%
Nekem nem jók a tapasztalataim a flexivel, nem tudod rendesen kontrollálni a kutyát, és könnyen tud balesetveszélyes lenni. A fix póráz sokkal jobb sétához, ha pedig nem jutsz be futtatóba, parkban jó lehet a hosszú fix póráz (van 5-10-15-20... méteres is), azzal lehet játszani, szimatolni, lehet venni olyan övet is, amivel a pórázt a derekadhoz tudod csatolni, és akkor mindkét kezed szabad.
2021. nov. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

Ne,légyszi.Ne vegyél flexit.Nincs kedvem hasra esni bennetek,nem akarom hogy keresztezzétek előttem ti is az utat,nem akarom hogy "véletlen ne nyomd meg" a stoppolót és oda engedd hozzánk a kutyádat..


Nem feltétlenül találkozunk össze,de más kutyás se örül amikor egy flexis yorkiet 'felejt' el vissza húzni a gazdája,és 5-10 méterrel odébb kellemetlenkedik.

Vegyél egy normális textil pórázt és ne hagyd elcsatangolni.Ha teret akarsz neki vidd futtatóba,sétálni nem úgy kell hogy te mész a kutya meg valahol előtted/mögötted/melletted métekre kóvájog.

Ha nem tud rendesen sétálni akkor meg kell tanítani,nem az egyszerű,de másoknak kellemetlenséget okozó megoldást kell választani.


És,habár a stílusuk kissé nyers az előző hozzászólóknak de teljesen igazuk van.Azért mert kis termetű még kutya.Nevelni kell,és nem hagyni hogy a fejedre nőjön.Nem a gyereked,nem vagy az anyja/apja,gazdiként kötelességed kutyaként bánni vele és nevelni,tanítani,fegyelmezni minden helyzetben.

Nem csak a pit meg a tacskó baj,ha bokán harap,a yorkié is fáj..

2021. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Maya Bunnyheart ***** válasza:
37%

Először sima textil nyakörvet vagy H fazonú hámot és fix pórázt ajánlanék. Később amikor már megtanítottad szépen sétálni akkor jöhet a flexi akár hámmal is.


Ami a felkapkodást illeti én veszélyesnek tartom mert így lesz a kiskutyádból préda és te is megsérülhetsz egy ilyen helyzetben.

Ha az alábbi dolgokra figyelsz akkor elkerülheted azokat a helyzeteket amikor fel kéne kapni a kiskutyát. A helyes szocializáció nagyon fontos. Meg ha látod hogy a másik gazdi nem tudja irányítani az akármilyen méretű kutyáját akkor kerüld ki őket. Nekem közepes testű kutyám van és van amikor a neveletlen kistestű kutyák miatt "menekülünk" vagy kerülünk ki gazdi-kutya párosokat. Vagy van az ennél rosszabb lehetőség amikor kénytelen vagyok fegyelmezni más kutyáját.

2021. nov. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!