Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes kaukázusi juhászt venni?

Érdemes kaukázusi juhászt venni?

Figyelt kérdés
Nehéz nevelni?
2010. szept. 5. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Első kutyának nem ajánlom. Értni kell a neveléséhez.

De milyen kérdés az hogy ÉRDEMES? Úgy hangzik, mintha valami részvényről vagy árucikkről lenne szó.

2010. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Erőskezű, kiegyensúlyozott, a kutya erejével nem "villogni" akaró, a kutyatartásban már tapasztalatokat szerzett embernek való fajta! Ha ezek hiányoznak, a tartása bajt is okozhat. (Ő nem csivava és társai...)
2010. szept. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy nevelni kell mint minden más kutyát de nekem pl első kutyám volt és nagyon jól boldogultam/boldogulok vele. Nem kell megijedni egy kutyától ha nagyobb testű vagy azt írják hogy akaratos, nehéz nevelni...épp olyan nehéz lehet egy kisebb testű kutyát is jól nevelni.

Én ajánlom ha a nevelési és tartási feltételeket tudod teljesíteni.

2010. szept. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nekem is első kutyám lenne. Van egy nagy udvarunk, gondolom az elég tágas lenne neki.

18 éves lány vagyok.

Fiút vagy lányt érdemes választani?

2010. szept. 5. 23:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha már mindenképp kaukázusi,akkor inkább lány.A kanok mindig dominánsabbak,agresszívabbak,kezdésnek a szuka is megteszi.Nagyon szép és jó kiállású kutya,de helytelen neveléssel,hozzá nem értéssel könnyen vadállat válhat belőle.Ő az a fajta,aki végképp nem játékszer,és a nevelésénél nem arra megyünk ki,hogy,,ha sikerül jó,ha nem,majd legközelebb."Én is 18 vagyok de egyelőre nem érzem magamban az erőt és a tudást-annak ellenére,hogy nyolc éve kutyázok,és közép-ázsiaink is volt már-hogy egy kau-t tartsak...De lehet,csak elég időm nincs hozzá.Mindegy is,egy jó tanács:sokat olvasgass,mielőtt beszerzel egy ilyen kutyut.
2010. szept. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

23:10-es vagyok

Én is inkább a szukát ajánlom. Nekünk is az van és én is 18 vagyok, a kutya pedig 1,5 éves.

2010. szept. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nála kisebb testű ámde akaratos kutya is könnyen kicsúszik a kezdő gazdi irányítása alól simán.


Szerintem ne vele kezdd, pláne ha az az álláspontod, hogy van nagy kert, az legyen elég neki.


Kertmérettől függetlenül egy kutyát rendszeresen sétáltatni kell, csak annyi a különbség, hogy neked csak a napi egy nagysétát kell megoldanod, a másik kettő egészségügyi séta kimaradhat, mert el tudja végezni otthon is a dolgát

2010. szept. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én semmiképpen nem ajánlom kezdő kutyásnak

igazából semmilyen olyan kutyát nem ajánlanék, aki erősebb a lennedő gazdinál

majd ha tapsztaltabb, akkor igen

2010. szept. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem.

igen.

2010. szept. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!