Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya elaltatása utáni bűntuda...

Kutya elaltatása utáni bűntudat, mikor lesz jobb?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a majdnem 17 éves yorki babámat kellett elaltassam pár napja. Szegény vak volt, süket, alzheimeres, fajtak a fogai, daganata volt es rendszeresen kohogott. Minden ejjel eltevedt amig a kiságyábol az 1 meterre levő vizéhez elment, mindennek nekiment igy az udvarra mikor kivittem pisilni is csak állt egyhelyben, sétálni már nem sétált, kakilasnal tartani sem tudta magát, mindig esett-bukott. Nehez volt, de elaltattam, a kezeim között tért örök nyugalomra. Tudom, hogy jobb igy neki, de mégis az van bennem, hogy én öltem meg, miattam halt meg. Ez az érzés meddig lesz így? Szörnyű volt már nézni a szenvedését, de nélküle is szörnyű, a buntudat pedig elviselhetetlen.
2021. dec. 20. 10:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%

3 eve voltam hasonlo helyzetben ... teljesen kiakadtam ... nem is voltam ember ... csak kovalyogtam a vilagban ... allandoan mentem mint egy mergezett eger. Aztan egyszer csatlakozott hozzam egy kobor allat - jo tarsasag volt :) Ereztem, hogy ez valami jel ... visszajartam. Es a kobor baratom mindig ott volt :) Azt hittem csak megbolondultam, ezert elhivtam egy baratomat tanunak ... es a kobor baratom ott volt :)

Nekem o segitett tuljutni a fajdamamon. Kijartam az erdobe, o mindig jott es tokre ugy ereztem, hogy a korabban elaltatott baratom szelleme van a kobor baratomban. Aztan lett egy uj kiskutyam ... persze, hogy mentunk az erdobe a kobor baratomhoz ... jott is :))) Osszeszagolt az uj kutyusommal, jott velunk egy darabig ... de akkor lattam utoljara.

Szoval nekem egy 'szellem' segitett, aki addig mellettem volt amig kellet, de ahogy tovabbleptem - a 'szellem' is eltunt az eletembol.


Mai napig jarok vissza ...

2021. dec. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%
2 hónapja nekem is el kellett altatnom az idős kutyámat :( Azóta is sokszor eszembe jut, hiányzik, de tudom, hogy neki már jobb így és ez a lényeg🤍Azóta lett egy új kiskutyám, annyi szeretetet ad, hogy így könnyebb feldolgozni.
2021. dec. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Most ennek van itt az ideje nem tehetsz ellene semmit. De ha neked jobb ettől akkor azt mondom, hogy a halálos inyekciót az állatorvos adta be.
2021. dec. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nehéz folyamat előtt állsz, nem tudjuk megmondani neked, hogy meddig fog tartani a gyászidőszak. Mindig fájni fog valamennyire, de nyilván te is tudod jól, hogy helyesen döntöttél, mert szegény kutyi már csak szenvedett. Az enyémet 16 éves korában kellett elaltatni, amikor már lábra állni sem tudott, de így is rettenetes érzés volt. Korábban mindig úgy véltem, hogy az eutanázia ilyen esetekben helyes és kegyes döntés, de belülről egészen más volt átélni a szituációt.
2021. dec. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!