Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogosan van bűntudatom?

Jogosan van bűntudatom?

Figyelt kérdés

Reggel mindig 6-7 körül kelek, hogy ki tudjak menni a kutyákhoz. Reggeliznek, aztán eltöltünk egy kis időt, de nem sokkal utána már jönnöm kell be, mert óráim vannak.

Órák között intézem el a főzést, takarítást, fűtést, hogy délután ki tudjak menni a kutyákhoz.

Egész délelőtt alig vagyok kint, ki-ki nézegetek hozzájuk, simogatom őket, de nem tudok játszani velük.

Amiatt van bűntudatom, hogy egész délelőtt egyedül vannak kint, és csak délután tudok kimenni foglalkozni velük. Jogos?


2021. jan. 7. 10:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát...

Bűntudatodnak nem kellene lennie, főleg ha délután sétáltok, játszotok foglalkozol velük.

Ha bent lennének akkor is, ha te nem érsz rá valószínűleg csak aludnának.

De ha ennyire bánt a bűntudat, engedd be őket.

2021. jan. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nem otthonrol dolgozol akkor mi a helyzet? Ki sem tudsz menni hozzajuk, hiszen otthon sem vagy. Akkor most miert is zavar, ha napkozben egy picit rajuk tudsz nezni?


Amugy miert nem engeded be oket? Az is lehet, hogy nem szeretnenek bent lenni es akkor mar nem is lenne buntudatod.

2021. jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sokat sétálunk, kergetőzünk, játszunk, és próbálom fejleszteni őket minden téren.

Csak sokszor a kajálással is elmegy az idő, mert főzök nekik minden nap, és ez is vesz el a közös időnkből.

2021. jan. 7. 10:29
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor zavarjon csak ha a kutyak kaparjak az ajtot es nyuszitenek utanad ... ha nem ez a helyzet, akkor szerintem elvannak.
2021. jan. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azért van bűntudatom szerintem, mert majdnem egész nap itthon vagyok, és így is "keveset" foglalkozom velük (az egész napos itthonléthez viszonyítva).
2021. jan. 7. 10:33
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Most komolyan azért van bűntudatod, mert nem tudod a nap 24 órájában babusgatni a kutyáidat? Akkor mit szóljanak, akik dolgozni járnak, és nincsenek otthon, csak délután?

Ez az egész kutyatartás-mizéria kezd nagyon túlzó irányba menni, lassan oda jutunk, hogy ha nem helyezed a kutyádat saját magad meg a családod elé, akkor gonosz állatkínzó vagy.

2021. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6

Eldönthetem én, hogy mennyit "babusgatom" őket?

Komoly foglalkozást igényelnek, törődést. Egy kutya nem annyiból áll, hogy kicseszem a kertbe, aztán majd egyszer kap enni, meg játszok vele 10 percet.

Én meg azokon az embereken akadok ki, akik nem foglalkoznak a kutyával. Ha nem tudsz érdemi választ adni, akkor inkább ne gyere ide provokálni, semmi értelme.

2021. jan. 7. 10:39
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor itt az érdemi válasz:


Miután írtad, hogy sokat foglalkozol velük, nem kell bűntudatodnak lenni.


De most komolyan, ha be kéne járnod melózni, mit csinálnál? Depresszióba esnél a bűntudattól?

2021. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mivel akkor nem vagyok itthon, nem ülök egész délelőtt bent míg a kutyák kint, nem, nincs problémám ha nem vagyok itthon.

De ezt már fentebb leírtam.

2021. jan. 7. 10:44
 10/16 anonim ***** válasza:
Miért nem engeded akkor be őket?
2021. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!