Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutya való...

Milyen nagytestű kutya való lakásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnénk egy kutyát (lakásba), lehetőleg könnyen tanítható, NEM MAKACS, jól alkalmazkodó kutyát szeretnénk. Lehetőleg nagy testű legyen, és szeresse az állatokat (2 tengerimalac). Rengeteget foglalkoznánk vele, napi 3-4x vinnénk sétálni, ha kell 1-4 órára is! Amikor jó idő van, hétvégente nagy túránkra mennénk.

Van egy kislányom is, 13 éves és kutyabolond:) Jó lenne, ha egyedül is le tudná vinni este,sötétben, és ha olyan van(ne legyen), a kutya megvédené. Lányom imád futni,focizni.

A duna 2km-re van tőlünk, ott a kutyus bármikor fürödhetne nyáron. Első kutyus lenne mindkettőnknek. Vannak kutyás barátaink is,akikkel gyakran találkozunk. Mi a magyar vizslára gondoltunl, de félek, hogy nagykorában nem fogjuk tudni kezelni..

Válaszaitokat előre is köszönöm!



#kutya #lakás #nagytestű #milyenbloki? #elsokutya
2021. dec. 28. 13:38
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
68%

Amindenit. Internet ne legyen benne?

Nagytestű kutya lakásban, ami nem makacs de nagyon okos.

13 éves lányod vigye le a sötétben a nagytestű kutyát, aki a lányod súlyának a dupláját is elhúzza.


Inkább vegyél egy menyétet.

2021. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
42%

Azért itt van baj.

Nem írod, mekkora és milyen adottságokkal rendelkező a lakás, pedig nem mindegy. De azért ez a " Rengeteget foglalkoznánk vele, napi 3-4x vinnénk sétálni" elég érdekesen hangzik. Neked milyen lenne, ha soha nem pisilhetnél napi 4 alkalomnál többször?

2021. dec. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
50%
Semmilyen. Kistestűnek is kínzás a lakás nagytestűnek meg kb a pokol. Meg a szomszédoknak is.
2021. dec. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
55%
Nagytestű kutya nem való lakásba!
2021. dec. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
53%

Dehogynem való, oké nem egy kaukázusi vagy bernáthegyi, de nekünk Német Dogunk van.

Nem panellba azt beismerem, de csak pisilni meg sétálni jár ki ő is.

Nagyon könnyen kezelhető kutya, első kutyusunk. A hátránya hogy nagyon nagyon sokat eszik.

De imádnivaló kutya.

Szerintem a vizsla jó ötlet, ha kiskorában megnevelitek nem lesz gond vele felnőttként se...nem annyira nehezen kezelhető.

2021. dec. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
90%

13 eves lanyod egyedul ne vigye a kutyat setalni, vilagosban sem! Te normalis vagy?

A kutya akkor fogja megvedeni maximum, ha kemenyen orzo-vedoztok vele, es akkor is csak akkor, ha tudja iranyitani a kutyat.

Egyebkent azt azert vitatnam, hogy nagytestu nem valo lakasba, mert van olyan fajta, amelyik igen (pl nemet dog nem kinti kutya, orias merete ellenere sem!). De tengereimalacok melle nem vallalnek be kutyat, stresszes nekik. Majd ha ok mar nem lesznek, esetleg akkor, ha hajlando vagy te foglalkozni a kutyaval, tanitani, stb, es nem a lanyodra bizod.

Egyebkent a magyar vizsla jo valasztas lakasba, de en ot nem neveznem nagytestunek. Ha vele nem birtok, akkor semmilyen mas kutyaval nem fogtok birni, mert szerintem oket egyszeru kezelni, tanitani, csak gyozd a sok farasztast es setat, mert energiabombak.

Ja es vizsla alkalmatlan az ov-re, o nyalogatva engedi be a betorot is.

Udv, egy vizslas, aki lakasban tartja :)

2021. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Eddig érdemleges választ nem kaptam semelyikőtöktől.

1 válaszoló: Nem arra gondoltam, hogy egyedül kéne minden nap, minden este levinni, hanem arra, hogy ha dolgom van, és ne adj isten nem tudok lemenni velük mert bevásárolok,főzök, akkor nyugodt szívvel le engedjem őket, mert tudom hogy ott a kutya aki megvédi!

2 Válaszoló: nem rengeteget foglalkoznánk vele= 3-4x levinnénk (ÁTLAGOSAN, 2-4 ÓRÁS SÉTÁKRA), hanem rengeteget foglalkoznánk vele ÉS 3-4-5x vinnénk sétálni!

3 Válaszoló: Miért lenne kínzás? A kistestűeknek csak bent jó, megsúgom:D +Szerintem ha a kutya megfelelően le van mozgatva mint mentálisan, mint pedig fizikailag, Miért Ne? Különben is, nem 30m²-es lyukban élünk:)

4 Válaszoló: Neked is csak azt tudom írni, amit az előtted lévőnek: Miért Ne?, ha naponta le van fárasztva mint mentálisan, mint pedig fizikailag?

2021. dec. 28. 14:15
 8/47 anonim ***** válasza:
88%
Ha olyan helyen laknak, ahol sokat tud jó levegőn sétálni, póráz nélkül futtatóban rohangálni a kutya, akkor miért ne? Ez nekem úgy tűnik, mintha szinte saját udvaron rohangálna. Ott sincs kint és nem fut folyamatosan egész nap, télen a melegben, nyáron a hideg konyhapadlón pihen. Az ugatás ami gond lehet, egy társasházban nem mindegy a vakogás vagy az öblös, hangos ugatás. Az előbbi is elviselhetetlen, ha a kutya folyamatosan nyomja, de azért van különbség. Vagy, ha rohangál, akkor az alsószomszéd megőrül az 50 kilós kutya körmeinek csapkodásától. Márpedig odafut egyik gazditól a másikig, ha annyira pici a lakás, hogy nem fut, akkor megfordulni se tud szerencsétlen, akkor megintcsak kétséges, hogy oda való-e. De ezt kérdező te tudod milyen típusú lakásban laktok.
2021. dec. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
66%

Német dogot mondanék, ők nagyon jófejek csak sajnos rövid ideig élnek. De az uszkár is jó lehet vagy a labrador, ha inkább bundásabb kutya az elképzelés, akkor berni pásztor, leonbergi, golden retriever.


Személyvédelemre egyik sem alkalmas, akka inkább dobermann, cane corso, amstaff, viszont ezek már makacsabb fajták és mindenképp javasolnám hogy kiskorától kutyaiskolába járjatok vele, mert ha kezdő kutyások vagytok, így minimális lesz a nevelési hiba esélye. Német juhász

2021. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
97%
*német juhász még ami eszembe jut (előző)
2021. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!