Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutya való...

Milyen nagytestű kutya való lakásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnénk egy kutyát (lakásba), lehetőleg könnyen tanítható, NEM MAKACS, jól alkalmazkodó kutyát szeretnénk. Lehetőleg nagy testű legyen, és szeresse az állatokat (2 tengerimalac). Rengeteget foglalkoznánk vele, napi 3-4x vinnénk sétálni, ha kell 1-4 órára is! Amikor jó idő van, hétvégente nagy túránkra mennénk.

Van egy kislányom is, 13 éves és kutyabolond:) Jó lenne, ha egyedül is le tudná vinni este,sötétben, és ha olyan van(ne legyen), a kutya megvédené. Lányom imád futni,focizni.

A duna 2km-re van tőlünk, ott a kutyus bármikor fürödhetne nyáron. Első kutyus lenne mindkettőnknek. Vannak kutyás barátaink is,akikkel gyakran találkozunk. Mi a magyar vizslára gondoltunl, de félek, hogy nagykorában nem fogjuk tudni kezelni..

Válaszaitokat előre is köszönöm!



#kutya #lakás #nagytestű #milyenbloki? #elsokutya
2021. dec. 28. 13:38
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:

#38 Nagyon szépen köszönöm, eddig te adtad nekem a leginteligensebb, legkorrektebb választ.És igazad van, minden téren egyet értek veled.

A vizsláktól azért tartok egy kicsit, mert félek hogy nem fogom tudni kontrolálni, és mire hazaérünk a lakás romokban hever majd. Innen meg már mindenki tudja mi a következő lépés..:( AMIT, NAGYON SZERETNÉK NYILVÁN ELKERÜLNI.

2021. dec. 28. 22:21
 42/47 anonim ***** válasza:
87%

"Innen meg már mindenki tudja mi a következő lépés..:( AMIT, NAGYON SZERETNÉK NYILVÁN ELKERÜLNI."


Ha te így állsz hozzá, hogy ha a kutya rombol, mert nincs megfelelően tartva, nevelve, akkor azon túl kell adni, esetleg agyon veretni, akkor inkább semmilyen állatban ne gondolkozz! Ez nem így működik! Ezt nem olyan, hogy reméled nem fog bekövetkezni! Hanem ilyen opciónak nem szabad léteznie sem!


A kislányodat olyan kutya nem fogja megvédeni, ami nyugodt, békés, könnyen kezelhető és ő is leviheti sétálni. Gondolkodj, ez magában ellentmondás. A kislányodat egy kemény kutya tudná megvédeni, sok-sok tréning után. De azt ő nem viheti sehova egyedül, mert innentől a kutya fegyvernek fog minősülni, nem is tudná kezelni. Ahogy te sem.

Meg nem is ez a kutya feladata a városban, hogy támadjon és agresszív legyen!

2021. dec. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
94%

41-re válaszolva:


Ez a "veszély" nem csak vizsláknál áll fent. Normális esetben a következő a képlet: elegendő agyi és testi fárasztás = jó kutya

Ha valamelyik hiányzik az egyenlet jobb oldaláról, akkor jönnek a pótcselekvések, amit az ember csak rosszalkodásnak hív. Pedig nem azért csinálja, hogy bosszantson (van amikor igen :D), hanem mert egy állatnak nem csak az evés-alvás-végtermékürítésből állnak az igényei. Agyilag is lefárasztani, foglalkozni vele ugyanolyan fontos, mint levinni pisilni.

Egyik nem váltható ki a másikkal.


Tehát úgy kell ezt a kutyázást elképzelni, hogy van egy örökmozgó gépezeted, amit minden nap ki kell szolgálni azzal, hogy lemeríted, mert ha nem, akkor jön az, hogy ugat, kapar, rág, pörög a kutya, amivel titeket őrületbe kerget. Nem olyan borzasztó ez a valóságban, de aki még nem élt együtt kutyával, valószínűleg először el sem tudja képezni. A kutyavállalás egyfajta életmód-váltás is, ezt figyelembe kell venni, mert nincs el a komódon mint egy akvárium, vagy sokkal többet kell vele foglalkozni, mint egyes rágcsálókkal.


Szóval nem csak egy vizsla fog a fejetekre nőni, hogyha nincs vele foglalkozva, hanem a legjámborabb golden retriever is. Ez nem fajtafüggő, ez a kutyára, mint egész alfajra jellemző.

2021. dec. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
86%
41: nem , nem tudom mi a következő lépés ha a kutya rombol. Mondjuk megneveled? Ha már addig nem sikerült. Vagy most miről beszélünk?
2021. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most én sem értem, mi lenne az a következő lépés?

Egyébként a lakás nem romokban heverése rajtad múlik. A legjámborabb, leglefárasztottab kutyára is rájöhet valamiért a rombolhatnék, ezt úgy lehet elkerülni hogy szobakennelben van amíg távol vagy, vagy egy biztonságossá tett szobában. Tegyük fel, hall valami hangos zajt kintről, bepánikol, elkezd össze vissza futni, lever egy vázát aztán belelép az övegszilánkokba. Vagy szétrág egy kábelt megrázza az áram, de olyan is volt hogy felakasztotta magát egy kutya az ablak kilincsre. Egy tréner mesélte, a több éve nevelt, segítőkutyának levizsgázott, agyilag, fizikailag lefárasztott kutyája egy napon gondolt egyet és ledarálta a faasztalt. Úgyhogy nem robotok a kutyák, sose lesz 100%-ig biztosnságban a kutya és a lakás egyedül, ha nincs elzárva. Persze sokan úgy vannak vele hogy szegény kutya kalitkába van zárva, aztán ezen gazdik kutyáival történnek a balesetek érdekes. Én biztos egész nap stresszelnék ha ki lenne engedve és azt csinálna amit akarna, valahogy ezt a kockázatot nem tudom vállalni. Persze mindenki eldönti hogy mit csinál, de ez a hozzáállás hogy szétszedett valamit, (ami biztos vagyok benne hogy meg fog történni, mert mindenkivel megtörténik) és megy a háztól, vagy nem tudom mit értettél kövi lépés alatt, ez nem teljesen reális elvárás egy kutyával szemben.

2021. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
36%
Ja és ha ez is kitétel hogy ne romboljon, a német juhászt abszolút nem ajánlom, neki kb ez az imidzse hogy mindent is rág. Inkább valami kisebb fajta, kiskutya=egyenlő kisebb kár, több idő kell neki mire töbkretesz valamit.
2021. dec. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
91%

"kiskutya=egyenlő kisebb kár, több idő kell neki mire töbkretesz valamit."


Ne vegyél rá mérget. :-D

2021. dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!