Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutya való...

Milyen nagytestű kutya való lakásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnénk egy kutyát (lakásba), lehetőleg könnyen tanítható, NEM MAKACS, jól alkalmazkodó kutyát szeretnénk. Lehetőleg nagy testű legyen, és szeresse az állatokat (2 tengerimalac). Rengeteget foglalkoznánk vele, napi 3-4x vinnénk sétálni, ha kell 1-4 órára is! Amikor jó idő van, hétvégente nagy túránkra mennénk.

Van egy kislányom is, 13 éves és kutyabolond:) Jó lenne, ha egyedül is le tudná vinni este,sötétben, és ha olyan van(ne legyen), a kutya megvédené. Lányom imád futni,focizni.

A duna 2km-re van tőlünk, ott a kutyus bármikor fürödhetne nyáron. Első kutyus lenne mindkettőnknek. Vannak kutyás barátaink is,akikkel gyakran találkozunk. Mi a magyar vizslára gondoltunl, de félek, hogy nagykorában nem fogjuk tudni kezelni..

Válaszaitokat előre is köszönöm!



#kutya #lakás #nagytestű #milyenbloki? #elsokutya
2021. dec. 28. 13:38
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
23%
a nagytestű kutyák munkára vannak tenyésztve, a genetikájukba van kódolva, hogy folyamatosan mozogniuk kell, és ha nincs meg az igényelt mozgás, nekik az kínzás. sajnos egy átlag munkakutyának 1-4 óra séta kb. bemelegítés.
2021. dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
52%

@31 vagyok, véletlen csak részletet sikerült küldeni a mondandómból.

szóval, ezért nem ajánlanék lakásba nagytestű kutyát, ő mozog, ha kint van, ha bent. A gond akkor lesz majd, ha valamiért lesz egy-két nap amikor nem tudjátok órákon át sétáltatni, futtatni, és azt az energiát a lakáson belül fogja kiadni.

2021. dec. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
61%
Labrador vagy golden retriever. Csak annyi a minusz bennük hogy nem jó őrző-védő kutyák.
2021. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
27%
labrador és goldi nem biztos, hogy jól kijönne a 2 tengerimalaccal.. :)
2021. dec. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Golden retriever vagy német juhász lenne a legjobb választás szerintem. Az biztos, hogy nagytestű kutya panelba necces a mozgásigény (és méret) miatt. Muszáj minden egyes nap foglalkozni vele hogy lefáradjon, hiába vagy fáradt, beteg vagy hiába rossz az idő. Másképp lefárasztja saját magát, amiben nem lesz sok köszönet. Ezt is mérlegelni kell.

Nem makacs fajta egyik se, könnyen taníthatóak, fürdeni imádnak, és ha együtt nőnek fel, azaz meg van a megfelelő szocializáció, akkor teljesen jól elvannak más állatokkal. Mondjuk ha szabadon rohangál a két tengeri malac, nekik halál félelmük lesz a kutyától, azzal nem lehet mit kezdeni, szóval ha ez a helyzet, akkor egyelőre semmilyen kutyát ne tartsatok szerintem.

Ha azt akarod, hogy képzés szerűen tudja a kutya, hogyan kell megvédeni a gazdát, akkor ha nem tudja a gazda minden helyzetben tökéletesen kontrollálni (ha a lányod viszi ki, abban az esetben ő), nagyon veszélyes tud lenni, és komoly ügy van belőle, ha megtámad valakit. Egyébként a golden nem őrző védő fajta, az ilyen célra nem jó, túl barátságos. Az meg hogy ösztönszerűen mennyire kel a gazdi védelmére ha arról van szó, az lutri, melyik milyen. Bár sok esetben maga a látványa is elég tekintélyparancsoló egy németjuhásznak, goldennek egy fokkal kevésbé.

2021. dec. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a németjuhászt vagy a dobermant mondanám, de csak akkor ha jártok kutyaiskolába, vagy trénerhez.

Néha el tudja vinni a gyerek is, de te leszel akit gazdájának tekint, úgyhogy ebből ne legyen rendszer hogy egyedül van hagyva a gyerekkel.

A vizslák nagyon önfejűek és makacsak, de az nj és a dobi munkakutyák, tehát alapvetően lesik minden kívánságodat, a gazdi a mindenük.

A leírásod és a család alapján jobban illene hozzátok tényleg egy uszkár mondjuk, de ha nagy álmotok egy komolyabb kutya, elkötelezett vagy és tudnád biztosítani a képzését/nevelését akkor vágj bele. Az a kérdés hogy mennyire szeretnél elmerülni a kutyázásban, mert ha csak családi kutyának, társnak kéne akkor jó egy labrador is. Ha sportolnátok, kirándulnátok, kutyasuliznátok, talán még örző védőig is elmenéttek, akkor gondolkodj a fenti nagytestű fajtákban.

A tengerimalacokat ésszerű egy szobában tartani ahova a kutya nem mehet be, mert szegények mindentől halálra rémülnek.

2021. dec. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
37%

Egy 13 eves kislany aranyosan eljatszik egesz napegy amstaffal (egy tipik orzovedo fajta),de setanal,ha rahuz,biztos nem tudja,visszatartani!

A tengeri malac zsakmanyallat,tehat vadaszkutyat (=pl vizsla, labrador,golden) ne valassz!!


Minden nagYtestu ov kutya el hal a parancsteljesitesert,miutan biztositottad a megfelelo mennyisegu cutast/kocogast 10-20-30 km-en at folyamatosan. (Nem kutyafuttato. Seta nem eleg. Akkor se helyettesiti a futast,ha napi 3-4x viszed setalni.

Ha nem futhatott,nem lesz engedelmes se.


Az engedelmesseg (a nem makacssag) az ilyen kutyaajandeka a gazdanak,ha mozogtal VELE EGYUTT . Igen. Magatol nem fog futkarozni,hanem kovet es vigyaz rad kozbe. Ez az alap,hogy megertsd Ot.


Ha nincs meg a kutya futasa,akkor szet fogja ragni a butoraidat,cipoidet,taskaid. A levezetetlen energia miatt. Azt is megfigyeli,melyik a kedvenc cuccod. (Tapasztalat)Illetve rangatni fogja a csaladtagokat setanal illetve futotempoban fogsz mellette futni seta helyett. (Tapasztalat)

2021. dec. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
82%

Bocsánat, ide is idepofálankodok, de egyszerűen nem értem a 13 éves kislánnyal kapcsolatos aggodalmakat (aki nem is annyira kislány már).


Nyilván más és személyes tapasztalat, de nálunk a családban ennyi idősen már rég egyedül foglalkoztunk a nagytestű kutyánkkal, pár éve a kutyasuliban pedig egy 8-9 éves kislány volt a legügyesebb a kölyök goldijával. Nyilván hamarabb nő meg a goldi, mint a kislány...


Szóval nekem csak az a furcsa, hogy ez egyből lehetetlennek van tituálva, meg hogy mi lesz, ha elhúzza. Pardon? Miért húzná el? Sőt vannak olyan kutyák, akik felnőtt, erősebb embereket is képesek elrántani, elhúzni, ha akarnák, de nem értem, erre hol kerülne sor?


Mármint nem egy kiszámíthatatlan, neveletlen kutyáról van szó, hanem egy elviekbeni kölyökkora óta nevelt ebről.


Megint csak személyes tapasztalat, de biztosan más nagytestű kutyatartók is meg tudják erősíteni, hogy van bennük erő, kötélhúzásnál tapasztalom is, de sétánál még csak elő se fordult, hogy akár csak megrántott volna. (Pedig sajnos nem tökéletes a pórázon való viselkedése, de nyilván minden alkalommal igyekszem rá.)


Szóval, ha egy kutyát kölyökkora óta rendesen, szabályokat következetesen betartva sétáltatnak, akkor nem kéne probléma legyen az sem, ha egy 6 éves van a póráz végén. Nyilván nem arról van szó, hogy ők egyedül mennek, de a kutyának a gyereknek is ugyanúgy szót kéne fogadnia, és ugyanúgy reagálnia kéne a jelzésekre.


Szóval az már régen rossz, ha a kutya után lifegünk a póráz végén, szerintem az egy 100 kilós ember esetén sem biztonságos...


Vagy az itt válaszolok hány évesen sétáltattak először egyedül kutyát?


Kirabolni, megtámadni, kutyatámadás áldozatául esni pedig sajnos kutya nélkül is tud az ember lánya, de valljuk be ilyesmi elég ritkán történik.



Lakásba pedig én személy szerint nem ajánlanék munkakutyát, mint a németjuci (amely fajta sajnos úgy tönkre van vágva, hogy szinte egy szinten van a rövidorrú kutyák életképtelenségével), de tény, hogy elegendő foglalkozás mellett nagyon jól el tudna lenni. Kérdés, hogy ezt az életvitelt fel tudja-e mérni az, akinek még sosem volt kutyája.


Rövid szőrű fajtát ajánlanék mindenképpen, egyrészt a szőrápolás miatt, másrészt vannak közöttük kifejezetten lakás kutyák, pl az említett dán dog is ilyen.


Vizsla is jó választás lehetne, ha érteném, mitől tartotok az felnőtt kora miatt. Ezt kifejthetnéd kedves kérdező, mert lehet nem csak a magyar vizslát zárná ki a sorból.


Ami amúgy elég hosszú, a választék szinte végtelen, ezért elsősorban én fajtaajánlókat olvasnék (minél több forrásból!!) a jellemüket illetően.


Plusz szerintem nagyon jó véleménygyűjtés az, hogyha már meg van 2-3 fajta, akkor az ő fajtacsoportjaikba belépni fb-on.

Ott a gazdik mindennapjaiból látod, hogy mennyire illik a ti életfelfogásotokba ez a fajta. Engem ez segített meggyőzni bizonyis fajtákat illetően, illetve ott is lehet kérdezni, tájékozódni nem csak a fajtát illetően, de a tenyésztőkről is. Itt sokan csak az internetről ismerbek bizonyos fajtákat, ezért teljes képet mi sem adhatunk egyről semm

2021. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
90%

10 évesen "kaptam" az első németjuhászomat. Családkutyának indult, de végül én foglalkoztam vele, engem tekintett főnöknek.

Imád labdázni nagyon jól fut, erős, izmos testalkatú, nagyon okosak a 3. legokosabb kutyafajta . Az ivartalanított kan 38 kilós a szintén ivartalan szuka 28. Ha megtanulnak sétálni egyáltalán nem rángatnak, húznak. A fiú nagyon védelmező, ha valaki főleg férfiak vagy cigányok közel jönnek hozzánk akkor morog de ha rászólok abbahagyja. Sosem mentem vele semmilyen tanfolyamra neki ilyen a természete.

Ami hátrány, hogy iszonyatosan vedlenek. Én lakásban tuti nem bírnám. Illetve ízületi problémákra nagyon hajlamosak főleg idősebb korban.

Nekem velük van tapasztalatom így csak ennyit tudtam segíteni.

2021. dec. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%
Egyik-másik elvárásod üti egymást. Egyébként egy kistestű sokszor aktívabb, mint egy nagy. A német dog egyébként egy nagy mamlasz, van itt 1-2 a lakótelepen, nagyon nyugodt, kényelmes kutyák, persze biztos nevelés kérdése is, de egyiket sem láttam úgy pörögni, mint egy kis yorkit. Persze, ha megindulna, a gazdi zászlóként lobogna, de ez nem jellemző. Mivel rövid szőrűek, bent jobb nekik, mint kint. A termetük miatt talán van egy kis tekintélyük, hogy ne próbálkozzanak be rossz szándékú emberek.
2021. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!