Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Sok mindent hallottam már a Black Mirage (angol cocker spániel) kennelről. Azt tudom, hogy Dr. Jakkel Tamás a tenyésztő, aki nem mellesleg a Magyar Spániel Szövetség elnöke, és az FCI elnökségi tagja is. Olvasom az aKutya újságot, és járok is mint néző, kutyakiállításra, és a VIII. fajtacsoportban ha spániel nyer, az esetek 90%-ában Black Mirage cocker az. Nem fura ez? Szerintem ez le lett vajazva, ráadásul olyan disznóságokat is hallottam, hogy a doki, az angol cockereket, Amerikaiakkal keveri, hogy a szőrminőséget javítsa vele, és az alomból kiválogatja a hosszú pofájú (angol cockerre hasonlító) kölyköket és azokat viszi a kiállításra. És persze aki tud erről, az hallgat, hiszen hiába vádolná meg, ő FCI elnökségi tag, és a spaniszövetség elnöke, ezért lepereg róla minden. Én egyébként se vennék onnan kutyát, mert nekem a fekete szín túl egyhangú, jobban tetszenek a világos és tarka színűek. nekem most egy aranyszínű van, de a jövőben egy blue-roan vagy egy fekete-fehér spánit szeretnék.
2010. szept. 7. 16:49
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

hát ja! Mégha már nem is az ő tulajdonában van (mint ahogy ez a Past and Future sem) akkor sem kéne ezt! Na, találtam is valamit! [link]

Ezt nézzétek mennyi eredmény! És a felsorolt bírok közt ki van ott? Na ki? Hát Dr. Jakkel Tamás!

2010. szept. 26. 14:50
 12/31 anonim ***** válasza:
Igen, mert hiába nincs az ő tulajdonában, ő tenyésztette és természetesen az az ő kennelének jó, ha a tőle származó kutya minél jobb eredményeket ér el. Ez egyébként szerintem szomorú dolog a kiállításokon, hogy így működik. Ebből annyi a tanulság, hogyha nyerni akarsz a kiállításon akkor olyan tenyésztőtől kell venni aki esetleg bíró is vagy olyan az ismerettsége! Pl. ott vannak a Majosháza Réme cane corso-k, tiszta boxeres fejük van egyáltalán nem szépek, mégis többségben ők nyernek... Hát, ez van...
2010. szept. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Én ezért járok kiállításokra mert sajnos nem ez egyetlen manus csinál ilyeneket, mint ember mint bíró elítélem amit művel és azokat is akik ezt lehetővé teszik nekik.
2010. szept. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
ezért *NEM járok
2010. szept. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon nem szép dolog ilyenek állítani bárkiről. Ezt jobb helyen hitelrontásnak hívják. Főleg, ha nincs kézzel fogható bizonyítékod, csak hallottam, meg ezt beszélik, stb.....

Ez a tenyésztő valószínűleg a külföldi kiállításokon is maga bírálja a kutyáit ezek szerint. Hiszen vannak ott is elért eredményei a kutyáinak.

Jelzem,nem vagyok érdekelt a spanikban. Nekem más fajta a kedvencem. Még méretben sem hasonlít rájuk.

Az interneten a névtelenség nem azt jelenti, hogy bármit ,bárhova leírhatunk gondolkodás nélkül.

2010. szept. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Én ki merem írni a nevem de minek? Rám engeditek a Black Mirage gestapot? De akkoris. Nem tartom igazságosnak. Oké, tegyük fel, hogy az eredményei nagy részét úgy érte el, hogy nem a doki bírálta, DE. Szerintem szinte minden magyar, spániel fajtaspecifikus bíró ismeri, és talán jó barátja is. Sőt, ugyanez külföldön, elvégre nem csak hogy a Magyar Spániel Szövetség elnöke, de FCI elnökségi tag, ami azért eléggé nagy, kutyás világszövetség. Bár én itt hiába fütyörészek, ez lepereg róla. Én csak kíváncsi voltam a ti véleményetekre, nem kell készpénznek venni, amit mondok, vagy máris "eretneknek" kiállítani, ez csupán vélemény (és nem csak az enyém).
2010. szept. 26. 19:53
 17/31 Norczy ***** válasza:
én ne ismerem szeélyesen az urat, de azért annyiban megvédeném hogy azért rengeteg mindent tett le az asztalra a magyar kynológiáért és ez sem egy elhanyagolható dolog, szerintem. Ez amit leírtál minden fajtánál megvan, minden fajtánál minden bírónak megvan a saját ízlése és az alapján fog bírálni, ez sajnos így működik.
2010. szept. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
értem én, el is fogadom is a munkásságát, de igazán tisztelni csak akkor tudnám, ha ily módon is igazságos lenne, és nem bírálna saját tenyésztésű kutyát, vagy legalábbis úgy bírálja, mintha most látná először.
2010. szept. 26. 21:57
 19/31 anonim ***** válasza:

és neked kérdező mi közöd van hozzá, hogy mit csinál?

téged zavar? nem tudsz tőle nyugodtan aludni? ez van

2010. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

amúgy örülök, hogy csak ekkora gondjaid vannak

és hozzá kell hogy tegyem, szerintem szépek a spánieljeik

2010. szept. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!