Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Sok mindent hallottam már a Black Mirage (angol cocker spániel) kennelről. Azt tudom, hogy Dr. Jakkel Tamás a tenyésztő, aki nem mellesleg a Magyar Spániel Szövetség elnöke, és az FCI elnökségi tagja is. Olvasom az aKutya újságot, és járok is mint néző, kutyakiállításra, és a VIII. fajtacsoportban ha spániel nyer, az esetek 90%-ában Black Mirage cocker az. Nem fura ez? Szerintem ez le lett vajazva, ráadásul olyan disznóságokat is hallottam, hogy a doki, az angol cockereket, Amerikaiakkal keveri, hogy a szőrminőséget javítsa vele, és az alomból kiválogatja a hosszú pofájú (angol cockerre hasonlító) kölyköket és azokat viszi a kiállításra. És persze aki tud erről, az hallgat, hiszen hiába vádolná meg, ő FCI elnökségi tag, és a spaniszövetség elnöke, ezért lepereg róla minden. Én egyébként se vennék onnan kutyát, mert nekem a fekete szín túl egyhangú, jobban tetszenek a világos és tarka színűek. nekem most egy aranyszínű van, de a jövőben egy blue-roan vagy egy fekete-fehér spánit szeretnék.
2010. szept. 7. 16:49
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Azért más, ha egy bíró a saját ízlése szerint dönt, vagy a saját kennelje szerint.

Sajnálatos, hogy sokan ebben semmi különöset nem látnak.

Pedig ez közönséges csalás. Akármennyit tett is le a kynologia asztalára, ha elfogult, akkor nem való bírónak.

Én ezt gondolom.

2010. szept. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

igen egyetértek

de a kérdező itt olyan vádakkal dobálózik, ami elég rozoga lábakon áll

külföldön is ugyanolyan sikeres, nem? -és ott nem bíró ez az ürge, nem?

akkor mégsem biztos, hogy csak mert ő bíró, azért nyer a kennelje

2010. szept. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem állította, hogy biztos.

De szerintem egy tisztességes ember a látszatát is kerüli annak, hogy elfogult legyen.

Vannak összeférhetetlen tevékenységek - és ez szerintem az.

2010. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

egyetértek oncognitoval. Ha valóban olyan szent lenne, semmi okom nem lenne rá, hogy vádaskodjak. És egyébként A válasz írója 29%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:50 nekem azért szúrja szemem, és azért van hozzá közöm, mert én magam is kiállító voltam/vagyok, és akárhova megyünk ezek MINDIG ott vannak, és nekem ráadásul spánielem van. Van egy pár címünk már, de alig-alig, mert mindig ők nyernek, hát nem igaz, hogy nem tudnak a sejhajukon maradni, hogy mások is esélyt kapjanak! Már így is egy rahedli címük van, azt ne mondjátok, hogy azért kell neki a sok cím, hogy tenyésszen. Mert eddig mit csinált?

2010. szept. 27. 16:12
 25/31 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, az hogy kinek hány százalékos "szavazata" van, szerintem nem nagyon mérvadó. Ha azt írom, hogy a keverék is van olyan kutya, mint egy fajtatiszta, már egy fajtaimádó lepontoz érte. Ez a pontozás szerintem másra nem jó, mint az ellenszenv, vagy a szimpátia kifejezésére.


Egyébként szerintem a te meglátásod is többet nyomna a latba, ha nem spanid lenne, mert így az irigység látszatát kelted...

2010. szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
semmi bajom a százalékokkal, csak azért írtam, ki merthogy az a rész neki szólt. Irigység, irigység ide-oda, de akkoris igazságtalan.
2010. szept. 27. 17:27
 27/31 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor inkább ott kellene tudakozódnod, ahonnan hallod ezeket a dolgokat.

Ha soha senki nem tesz semmit, csak méltatlankodik, abból soha nem lesz semmi.

Ha szereted az igazságot, akkor járj utána, vagy legalább találj olyat, aki akarja.

Itt nem hiszem, hogy sokra mennél...

2010. szept. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
a kérdés is csak ennyi: Mit gondoltok erről?, Mi a véleményetek? Nem lázítást akartam indítani, hanem csak a véleményekre vagyok kíváncsi.
2010. szept. 27. 18:50
 29/31 anonim ***** válasza:
53%

Egy feltételezésre milyen véleményt vársz?


Ha igaz, akkor szemétség és tenni kell ellene.

Ha nem, akkor a vádaskodás és az irigység ronda dolog.


Ennyi.

2010. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Jó, ha a keveréses dolog nem is igaz, attól még a kiállítási dolgok ott vannak, amire a kézzel fogható bizonyíték a kutya eredményei is a bírok listája közt van.
2010. szept. 27. 21:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!