Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki mivel eteti a nagytestű...

Ki mivel eteti a nagytestű kutyáját?Tápon kívül.

Figyelt kérdés

2022. jan. 3. 12:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Én BARFon tartom. Néha kicsit macerás, legalábbis nekem, az elkészítés, bíbelődés de bevált. Allergiás volt szinte minden tápra, ezért álltunk át. Azóta jobb kondiban van, csak oltáskor látogatjuk a dokit...
2022. jan. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Milyen húst adsz neki?Nem drága?
2022. jan. 3. 13:14
 3/21 anonim ***** válasza:
34%

Én tápot nem adnék a kutyának. A legtöbb teli van vese és májkárosító anyagokkal, ami idősebb korban vagy valami rákot okoz vagy idő előtt pusztul el vese vagy májelégtelenségben.


De mégis ha csak táp lenne az egyetlen megoldás, akkor a legdrágábbbak és a legjobbak közül választanék mint pl ezt:


[link]


Fresnapf-ban kapható.

2022. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Zoldborso, sarga/feher repa, zeller, cekla, sutotok, batata, kaposzta - ezeket szoktam neki adni mint zoldseg.


Sertes/marha oldalas, sertesdagado, marhafarok, marhalabszar, kacsahus (csont nelkul), tonhal - ezeket szoktam adni mint hus.


Sosem adok neki tesztat es rizst sem. Nem hasznalok fuszereket es figyelek, hogy olyan dolgok ne keruljenek a kutyakajaba ami nem jo neki.

2022. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Kutya tápot nem kap,mert annak én sem vagyok híve.Most 4 hónapos és sokat eszik.Ezért kérdeztem,hogy ki mit ad a kutyájának.
2022. jan. 3. 15:04
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Arra figyelj, hogy sokat ne egyen ... nem jo ha gyorsan fejlodik a kutya, mert hamar problema lehet az izuletekkel. Fejlodesben levo kutya inkabb legyen sovanyka, majd jokat fog enni ha nagykutya lesz.
2022. jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
14%
Minden konyhai maradékot ha tehetné csak azon élne. Nyílván nem romlottat adok neki megnyugothattok és tudom mi mérgező számára.
2022. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nagyra növő kölyök kutyát én nem etetnék a helyedben barffal ha nem tudod miből mit kell adni neki. Könnyen el lehet rontani és valamiből hiánya lesz, vagy túl gyorsan nő majd a sok hústól ami megterheli az izületeit.

Szerintem sokkal jobban jársz egy jó minőségű kölyöktáppal, és ha már felnőtt akkor válthatsz barfra.

2022. jan. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem nyersen etetem.Húst eszik főve rizzsel.Ezért kérdeztem hogy milyen opcio van még,mert ha egy 60-70 kilos kutyának húst fogok főzni,az lehet megterhelő lesz anyagilag.😅Felnőttként sem akarom nyers hússal etetni,sem száraz kajával.
2022. jan. 3. 21:23
 10/21 anonim ***** válasza:
59%

Rizset nem adnék kutyának ahogy már más válaszoló sem javasolná, a rizs tönkreteszi a kutya fogazatát a szénhidrát tartalma miatt, kutyának amúgy sem jó szénhidrátot vagy azt tartalmazó ételt adni, mert a szervezete nem tud mit kezdeni vele, csak lerakódik és mérgezi az egész szervezetét.


Hús+zöldség az ideális kaja kutyáknak, az emésztőrendszerük hasonló a ragadozó állatokéhoz amik szintén húst zöldséggel esznek, a zöldséget nem máshonnan hanem a megölt növényevő állat gyomrából félig megemésztett zöldséget.

2022. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!