Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etikus a mopsz/francia bulldog...

Etikus a mopsz/francia bulldog tartása?

Figyelt kérdés

A következő két évben két kutyát tervezünk családtagnak hozni, az elsőt legkorábban nyáron, így nem akarok még tenyésztőkre írogatni. Már elvetettük a mopsz/francia bulldog tartását, mert bár nagyon szimpatizálunk a fajtákkal, nem gondoljuk etikusnak. Azért nyáron még megérdeklődöm tenyésztőktől, de addig is kiírnám ide is kérdésként.


Szóval hozzáértők és fajtatiszta mopsz/fb gazdikat kérdeznék, hogy mik a tapasztalatok? Jelenleg nagyon úgy látom, hogy nem akarnék két ilyen problémás fajtával foglalkozni, se támogatni a tenyésztését, de azért megérdeklődném, hogy más hogy látja ezt.



2022. jan. 4. 15:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
60%

Csivavám és tacskó keverékem van jelenleg. Törpe pincserem volt előttük. A "legvadászósabb" a pincser volt, simán elkapta volna a hörcsögöt és be is darálja, ha hagyjuk. A tacsi mix is nagyon nézi, de nem bántja, ha azt mondjuk neki. Csivavám max halálra nyalogatja :D mindegyik mellett volt macska is, azt nem bántották


Ha a tacsi szimpatikus, keress tacskó keveréket menhelyen. Enyém is hosszabb lábú típus, menhelyről. Kétlem, hogy valaha gond lenne a gerincével, tacskóhoz képest arányos felépítésű.

2022. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
50%

Egyszóval más fajta szóba se jöhet,mert az kell,de mégse az kell,mert az beteges.

Nem tud neked a tenyésztő sem egy nem francia bulldog francia bulldogot gyártani.

Az a fajta olyan amilyen,beteges,de van rá garancia vagy kifoghatsz egy fajtájához és helyzetéhez képest egészséges fajtát.

Az egészséges francia bulldog is fog hörögni-szörcsögni,röfögni,mert maga a fajta akkor is betegesen nyomott orrú.Akkor se fogsz tudni vele lépcsőzni,túrázni,mert nem fogja bírni hosszútávon az utat a légzési nehézségei miatt.A mopsznak mindig kidülledt szemei lesznek,érzékeny bőre és erősen hullo szőre marad.Hajlamos lesz elhízásra.


Ha ez kell el kell fogadnod azt,hogy ezek biztony sok odafigyelést fognak igényelni,mert nem egészséges (de csúnyán hangzik..) maga a létezésük sem.

2022. jan. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Igen, a menhely is ott van, mint opció, csak azt nem merem nézegetni ilyen korán, mert még a végén beleszeretnék egy olyan kutyába, amit nem hozhatnék még el. :(
2022. jan. 4. 23:47
 24/29 A kérdező kommentje:

"Egyszóval más fajta szóba se jöhet,mert az kell,de mégse az kell,mert az beteges." Heh? Honnan az istenből szedted ezt az információt? Már komolyan érdeklődni sem lehet két adott fajtáról, mert valaki azt is kiforgatja, hogy más kutya szóba sem jöhet? Nem értem.


Nem a hörgés-szörcsögés zavar, se nem a rossz állóképesség. A kérdésem arra irányult, hogy élhetnek-e ugyanolyan gondtalan életet, mint mondjuk egy "átlagos kutya", vagy folyton a levegőért kapkodnak, szenvednek. Aztán a végén lezárod azzal, hogy nem egészséges a létezésük sem, tehát alátámasztod az aggályaim. Nem értelek.

2022. jan. 5. 00:01
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

Össze vissza beszélsz.Párodnak tetszik,ezt akarja,neked is ez kell,de...

Tisztában vagy azzal,hogy a de az nem kiküszöbölhető jelen esetben,ergo vagy a tanácsot követve másik fajtát fogsz választani,vagy elfogadod hogy ők olyanok amilyenek és nem egy két lábon járó lepukkant busznak tekinted őket.

Itt etikus dolgokról kár beszélni,maga a tenyésztése sem etikus,de ha te nem veszed meg majd meg fogja más,semmin nem változtat h "nem etikus" alapon nem ezt választjátok.


...légzési nehézségei vannak,amik nyáron vagy megerőltető fizikai munkánál (lépcső pl..) messze rosszabbak mint bármikor.Élhet teljes életet pont úgy mint egy végtag hiányos,egy cukorbeteg,egy pajzsmirigyes,vagy bármi gyógyíthatatlan beteg.

Él,lehet könnyíteni az életén azzal,hogy nem kevered olyan helyzetbe amibe ő nem érzi majd jól magát és lehet boldog életet biztosítani neki,de vannak gondjai és hiányosságai amivel együtt kell éljen (meg nektek is) és amiken semmi az égadta világon nem fog segíteni.

Egy TK se fogja tudni helyre hozni a testfelépítésből adódó hibákat,betegségeket.


Kész vagy ezt elfogadni akár 14 évig? Kész vagy arra is,hogy ha öregszik egyre rosszabb lesz minden ami kijut neked/nektek belőle? Fogod tudni állni a költségeket akkor is,ha egyedül maradsz vagy gyerekeid lesznek mellé? (Ha most még nincsenek..)


Ha tudod és akarod vállalni ezt a tagadhatatlanul beteg fajtát akkor ezt vedd.

Ha nem akkor másikat kell nézni.

2022. jan. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

"Össze vissza beszélsz. Párodnak tetszik, ezt akarja, neked is ez kell, de..." Nem :D A páromnak nagy kedvence a fajta. Én meg a párommal élek. Ergo az ő kívánsága nekem fontos, és nyilván nekem is tetszik annyira a fajta, hogy éljek vele együtt. Ezért kérdeztem. Hogy lehet ebbe belekötni?


Neked van állatod? Kész vagy akkor is gondozni, ha holnaptól kitesznek az otthonodból vagy eltöröd a lábad? Hát ez most kb ilyen vádaskodás. Ennyi erővel az ember gyereket vagy hörcsögöt se tervezzen, mert lehet, hogy holnap elüti egy autó. Természetesen tudatában vagyok a felelős gondozásnak, bár ennek pont semmi köze a kérdéshez.


A fő kérdést még mindig nem érted, tisztában vagyok azzal, hogy bármelyik élőlény megbetegedhet. Itt az etikusság arra vonatkozott, hogy a cukira tenyésztés miatt mennyire maradt meg életképesen a fajta, mennyire tud gondtalan sima életet élni anélkül, hogy mondjuk random elkezd fulladni, mert a tenyésztésük során ilyen-olyan gondok történtek a testükkel. Pl a dán dog is tetszik, de egyfelől hatalmas, másfelől rendkívül rövid ideig él és igen magas a szívprobléma esélye, ezért sem jön nálam szóba.


Én elhiszem, hogy vannak gyakoris idióták, meg én is néha leállok belekötni egy-egy hülyébe, de ha belegondolsz, konkrétan azért támadtál nekem, mert megérdeklődtem, hogy mik a tapasztalatok a fajtákkal. És ez durva, hogy nem tehetek fel ilyen egyszerű és teljesen jóindulatú kérdést, mert jön a helyi seriff beszólogatni.

2022. jan. 5. 00:49
 27/29 anonim ***** válasza:
#8 te amúgy tök igazat írtál, szerencsétlen huskykat mindig sajnálom, mikor nyáron látom őket. Olyan rohadt önzőek az emberek…
2022. jan. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
24%

"Élhet-e normális kutyaéletet?"


Definiáljuk már mit értesz ez alatt.


Mert sok embernek mást jelent a kutyaélet, és megpróbálok nem kiállni a saját álláspontom mellett.


Mit vártok el a kutyás élettől? Mit akartok csinálni a kutyával?


Mert például közös hétvégi túrázásokra nem igen tud elkísérni benneteket, de pl éppen ezért a fárasztásába se kell órákat ölni.


Csak kinek mit jelent ma már a kutyázás ugyebár... így nehéz válaszolni.


De továbbra se értem miért áldoznál eleve beteg fajtára pénzt, hogy utánna további pénzt áldozz arra, hogy szinten tartsd a problémáit, csak azért mert tetszik.


Nekem is sok fajta tetszik, de tudom, hogy nem az én elképzeléseimhez való.


Nálam más fajtabetegséggel rendelkező kutyám van, bár egyelőre nincs belőle problémánk, de mivel a fajtában szinte ez garantált már, akárhonnan veszed, így legközelebb tudom, hogy olyan fajtából választok, ahol tudom, hogy ügyeltek a mozgásszervrendszer egészségére.


Továbbra is fenntartom, hogy már itt elkezdődik a felelősségünk, mint gazdi....

2022. jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
79%

2 fajtatiszta, ivartalanított francia bulldogom van, nekem ez a szerelem fajta, úgyhogy vásárlás előtt alaposan körbejártam a kérdéseket.


Mindkettő tökéletesen lélegzik

nem szörcsög, nem hörög (mély álomban néha szoktak horkolni :) )

Mindkettő jó állóképességű, fáradhatatlan, tudnak futni - nem keveset

Mindketten kutyasulit végeztek. Az egyikük agilityiben nagyon jó, a másiknak iszonyatos vadászösztöne van, amit ösztön kontroll tréningen le tud vezetni.

Okosak, makacsak, keményen kell velük foglalkozni és nevelni őket.

Idegrendszerileg stabilak, gyerekekkel jól kijönnek barátságosak.


Azt hiszik, hogy ezek a kutyák mindannyian életképtelenek, akik folyamatosan küzdenek az életért, mert nem kapnak levegőt, de ha normális tenyészetből hozod őket, akkor azon kívül, hogy rosszabbul bírják a meleget, semmivel sem gyengébb kutyák, mint bármelyik másik.

Halkan súgom meg az is, hogy ez a fajta pl. Súlyhúzásban, mint sport élen jár, mert a méretükhöz képest hatalmas erőt tudnak kifejteni.

2022. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!