Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon önfejű a kutyám, mit...

Nagyon önfejű a kutyám, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves golden

retriverem (fiú). Már kisebb korában észrevehető volt hogy nem nagyon hallgat a parancsokra. Akkor még úgy voltam vele hogy tanítgatom tovább, és majd ha nő megkomolyodik. Azóta mint írtam eltelt másfél év, és igaz már jobb a helyzet de még mindig elég sok probléma van vele. A sétálás általában csak szenvedés mert nagyon húz. Gondolkoztam kutyaiskolán vagy valami hasonlón de a közelben nem találtam sehol. Szóval van valami tanácsotok hogy hogyan tudnánk változtatni a helyzeten? (Egyébként gyerekkorom óta nagyteremtű kutyákkal vagyok körülvéve, viszont nem nagyon tapasztaltam olyat hogy ennyire makacs legyen egy kutya)


2022. jan. 11. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Hol laksz? Hátha valaki tud a közelben sulit
2022. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Pedig a golden nem akkora falat azert, hogy ne lehessen vele elbirni...

Mindenkeppen kutyaiskola vagy trener, valoszinuleg valahol nagyon el van csuszva nalad ez a neveles dolog.

2022. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Épp az volt a baj, hogy kiskorában nem voltál vele elég határozott. Csírájában kell elfojtani a rossz viselkedést. Most már mindegy, irány a kutyasuli, vagy nézz oktatóvideókat a témában, rengeteget találsz neten.
2022. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nincs lemozgatva futassal. Rendszeresen 10 km egyiranyu kocogassal. Nem futtato nem seta.


Nincs betartva a sorrendisegi szabaly minden helyzetben.

2022. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Először is nem ártana egy házhoz járó kiképzőt hívni, hogy lássa, hogyan viselkedik a kutya, meg ha amúgy sincs kutyasuli, ez neked kézenfekvőbb segítség lenne, kapnál tanácsokat, lehet, hogy 1-2 alkalom elég is lenne, de gyakorolni neked kell a kutyával.

Másrészt a goldi aktív kutya, és már elég idős, hogy lehessen vele sportolni (kifejlődött teljesen, nem kölyök, akinél még figyelni kell, hogy ne fejlődjön rosszul terhelés miatt, most is figyelni kell, de már olyan kárt nem lehet okozni, mint a helytelen kölyökkori túlterheléssel). Célszerű lenne valami sportot találni, amit ő is élvez. Jó lehet velük túrázni, futni, bírják a nagy távokat, feladatozni is célszerű vele, akár kombinálni is lehet a sportot a feladatozással valami komplex agyat is fárasztó mozgásformával, erre jó lehet az agility, a dog dancing. Te ismered, mik a lehetőségek felétek, neten is vannak videók, amik segítségedre lehetnek.

2022. jan. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyám sokkal rosszabb, 5 éves.
2022. jan. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös köszönöm a válaszod sokat segítettél!:))
2022. jan. 12. 07:04
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

"Gondolkoztam kutyaiskolán vagy valami hasonlón de a közelben nem találtam sehol."


Akkor menjél messzebb!!! :)

2022. jan. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Honnan van? A szülőkkel mit csináltak, mit dolgoztak? Mennyit és hogy foglalkozol vele?

Miket próbáltál eddig a nevelésében?

2022. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Lusta embernek teknos valo . Azzal nem kell futni.


Jol megszivta a szegeny kutya veled.

2022. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!