Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélenyény? Szerintem gyerekes,...

Vélenyény? Szerintem gyerekes, ostoba, hülyeség! :S

Figyelt kérdés

A 12.kerületben szigorodott a kutyatartási szabályzat, és van olyan fajta is, amit úgy ismernek mint gyerekszerető, jámbor fajtát, és ennek ellenére mégis fent van a "fekete listán"! Például a Leonbergi!!! Az egyik legideálisabb családi kutya, és rakjanak rá szájkosarat, mert idézem:

A kisgyerekek megijednek tőle, ó hogy bújnának az édesanyjuk ...csájába, hát nem igaz! Ki a fészkes jófenét érdekel, hogy mit gondolnak a kis taknyos, kölkök? Mert a szülők, olyan szocializálatlan bunkót nevelnek a gyerekből, hogy a kutya egy veszélyes és agresszív állat. És a német Juhász is!!!! A kutya, aki annyi segít az embereknek mint vakvezető, terápiás, és sok minden másra is használható eb! és az egészben a legjobb, hogy a listát a kerület főállatorvosa készítette, így mégcsak azt se mondhatjuk, hogy valaki olyan volt, akinek fogalma sincs a kutyákról! Német Juhászom van, és teljesen felháborodtam, hogy ezentúl, már nemcsak, hogy elengedni, de még szájkosár nélkül se tudom sétáltatni, mert egy fölösleges és felháborítóan sz.ar rendelet ezt mondja! pedig járunk vele suliba, és nagyon okos, szófogadó. Utálom ezt a k...va kerületet, ilyen törvényt hozni, bmeg!


2010. szept. 8. 18:55
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
50%
Hát ez tényleg nagy hülyeség sztem is:SS
2010. szept. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
50%
Én is XII. kerületi vagyok olvastam az újságban a hírt tényleg nevetséges, de a szabály az szabály.
2010. szept. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek veled nálunk azt hiszik hogy a tacskó veszélyes és harap ezért szájkosár kell rá azok a kis büdös kölkök meg fognák be a büdös szájukat.
2010. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
32%

Bocs de szerintem meg nem (lehet lepontozni sz@rok rá)


Múltkor éppen sétáltam, aztán jön felém egy kis csipsz@ros kutya vicsorogva, ugatva...megáll előttem, hogy lépni sem tudok, persze a póráz az sehol. A gazdája nagy kegyesen odajött röhögve persze, én meg közöltem vele, hogy legközelebb úgy belerúgok a kutyájába, hogy másik épület faláról fogja összeszedni darabokban...azóta ráteszi a pórázt


Aztán vittem le a szemetet, és láttam, hogy előttem lévő idős néni a szemetét szedi fel a kuka mellől, mert véletlenül melléöntötte... gondoltam segítek neki összeszedni...odajött egy kb olyan marmagasságú kutya, mint mi guggolva, aztán kezdett vicsorogni. Szóltam a gazdájának, hogy hívja vissza a kutyáját, persze nem vette komolyan (röhögött), úgyhogy rá kellett üvöltenem, hogy "Hívja már vissza a sz@ros kutyáját, különben úgy felrúgom, hogy besz@rik".


Sajnálom, állatszerető vagyok, de amit sokszor a kutyatulajdonosok magukról képzelnek illetve engednek meg maguknak az már iszonyat.


A kisgyerekeket már minden parkból kiszorították, hiába van kiírva, hogy nem lehet bevinni, csak azértis b@sznak a kiírásra, és beviszik. A játszótereket pont a kutyatulajdonosok miatt kellett körbekeríteni... és még sorolhatnám


Én egyenesen betiltanám a kutyatartást a lakótelepeken! Kínszenvedés az állatnak is ez a néhány négyzetméter amin mi emberek élünk...csak sokan úgy vannak vele, hogy annyira önzőek, hogy ezt nem veszik tudomásul. Aki kutyát akar tartani, költözzön kertesbe!


Jah, a kutyasz@rrol meg ne is beszéljünk... én pénzbírsággal büntetném és kötelezném, hogy más kutyapiszkát is ott azonnal szedje fel! Rögtön mindenki tudná a helyét és tisztaság lenne a városban!

2010. szept. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
68%
(amúgy ha azt hiszitek van gyerekem és azért védem a "büdös kölköket" elárulom nincs gyerekem, csak gáz, hogy lépten-nyomon a kutyac@rt kell kerülgetni...)
2010. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
54%
Multkor volt, ugyanitt Kazincbarcikán egyszerűen betiltották ezeket a kutyákat. Úgyhogy...ahhoz képest, ez még semmi.
2010. szept. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
ha! azért vagyunk kénytelenek a játszóterek felé sétálni, mert nincsen sehol egy k.va kutyafuttató kijelölve, és ahol meg van, az úszik a kutyasz@rban! én is utálom, ha valaki nem szedi össze maga után, felelős állattartó vagyok, és épp ezért, úgy gondolkodom, hogy nekem is rossz belelépni! Egyébként soha nem a kutya hibája az, ha agresszív és neveletlen, hisz a nevelést és a szocializációt gazdának kellett volna biztosítani, ahelyett, hogy röhögcsél! Utálom, ha általánosítanak, és a rohad.t panel prolik, akik seggbunkók és nem szedik fel a gumit, és elhagyják a nevelést, azok miatt utálnak MINDEN kutyást! A gyerekeket meg úgy kell nevelni, hogy a kutya egy kedves állat, és ha jó a gazdája jó a kutyája is. és ha valamelyik agresszív, akkor az a gazdájának volt a hibája és nem a kutyáé. És hogy a kutyákat szeressék és ne fossák magukat az égig ha meglátnak egyet. én ha már csak a 100m-es körzetébe kerülök egy játszótérnek a kutyámmal, máris üvöltenek az idegbeteg kismamák, hogy vigyem innen azt harci dögöt, a végén még szétkapja valamelyik gyereket! Én erre általában azt szoktam mondani, hogy a maguk gyereke sem lesz különb mint az elmebeteg anyjuk! Erre általában lekussolnak, bocsi, de ilyenkor nagyon indulatos vagyok!
2010. szept. 8. 19:39
 8/36 anonim ***** válasza:
35%
Ez röhej! A leonbergin én is totál kiakadtam, de a többi is olyan, hogy látszik, hogy hozzá nem értő ember készítette a listát. Attól, hogy valaki állatorvos, még nem ért a kutyafajtákhoz. Nem ez a dolga, nem ez a végzettsége, hanem hogy állatokat gyógyítson. Eleve felháborít, hogy ilyen alapon egyáltalán megkülönböztetik a fajtákat! Mázli, hogy én vidéken lakom és nálunk - egyelőre - még nem szállt el ennyire a törvényalkotók agya, bár "érdekességek" azért itt is vannak. Nagyon bosszantó amikor dilettánsok hoznak a fejünk felett döntéseket! :(
2010. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy panelban kutyát tartani nem állatkínzás, HA a kutyát naponta legalább3x leviszik és rendesen megnevelik. Nem azt mondom, hogy leonbergit is lehet tartani panelba, de azért egy csivavát vagy egy máltait, amúgy se tudsz kirakni a kertbe és ha rendesen megneveled. Én ismerek olyat(nem is egyet), aki panelban tart kutyát, persze kistermetűt és rendesen neveli és viszi sétálni. Amúgy én is néha felháborodom, az embereken. Nincs egy normális kutyafuttató. Nálunk is van két füves rész a FŐÚT mellett, ahol én nem merem elengedni a kutyát, mert félek, hogy kiszalad és elütik. Meg mindenhova játszóteret építenek, ahol eddig nem is volt gyerek. Láttam már olyat, ahva építettek egy játszóteret és az a hely egészen odáig a kutyáké volt, mostmeg van az oldalán 4 db 1m2-es hely és rá van írva, hogy kijelölt kutyasétáltató hely. Miért nem csinálnak olyan parkot, ahova be lehet vinni a kutyát. És az meg a másik fele, hogy ilyen barom törvényeket hoznak. Azt még megértem ,hogyha a pitbullra tátetetik a szájkosarat, pedig az is barátságos az emberekkel, láttam már egy párat és egyik se támadott meg, még az se amelyik póráz nélkül volt és odajött hozzám megszagolt, megsimogattam és kész. Miért nem olyan ember hozza az ilyen törvényt, aki ért a kutyafajtákhoz. Vagy legalább elolvasott már egy pár ilyen könyvet.
2010. szept. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
át igen, bosszantó, amint lehet húzok is el innen a fenébe, de még nem akadt vevő a lakásomra (mondjuk én se venném meg, mostmár tudom mi a hátulütője a kerületnek). Mindenképp Bp.-n kell laknom mert a XI. kerületben dolgozom, és egyenlőre budafok (XXII.) nagyon szimpatikus, mert sok a zöldövezet és közel lenne a munkahelyemhez is.
2010. szept. 8. 20:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!