Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rengeteget evett a kicsi...

Rengeteget evett a kicsi kutya! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A tesóm sokszor átpasszolja nekem a kutyáját, mivel neki nincs ideje rá soha (nem tudom minek kellett neki) ezért az udvarunkba van, van h 2 napig is. A lényeg, hogy épp sétáltam az én golden retriever kutyusommal, és tesóm telefonált, hogy vegyem át az ő kutyajat (valami havanese szerű) de mondtam, hogy nem vagyok otthon, erre kitalálta, hogy csak berakja a kerítésen az udvarba, mert 5 perc és megy a vonata -.- siettem haza, de így gyors léptekbe is 1 óra volt az út.

Mire hazaértem láttam, hogy a kutyám 15kg-s kajás zacskoja ki van rágva!!! (teljesen elfelejtettem, reggel hozta a futár, be akartam vinni délután, de ott maradt) és a kicsi eredetileg 4kg-s kutya legalább duplájára nőtt. Egyből hívtam tesómat, de nem érdekli, annyit mondd, hogy majd kiszarja (az én kertembe, de ez mellékes) és ma se jön érte. Viszont hatalmas kemény lett a hasa, moccanni nem tud órák óta!! Csak áll. (nem engedem be a házba, mert az én kutyám utalja,ha bejon, és uram bocsá nem fogom a tesóm kutyája miatt Őt kizárni) víz se kell neki áll egyhelybe. Kemény duzzadt a hasa! Nem túlzok, legalább 1kg kaját metehetett!!!


2022. jan. 17. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
ha kirágta a zsákot, akkor nem biztos hogy csak a kaja a baj: műanyagot nyelhetett. állatorvoshoz vinném, a tesódon meg könyörtelenül behajtanám az árát (a tápét is ha már ilyen pofátlan a testvéred hogy berakja a kutyáját csak úgy , ráadásul holt éhesen, úgy hogy a kutya éhségében veszélybe sodorja a saját életét) Úgyhogy tejeljen a tesó, de kőkeményem minden fillért.
2022. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt vidd ügyeletre, másrészt nem gondolod hogy egy havanese szerű kutyát kint hagysz éjszakára ebben a hidegben. Egyetlen helyiség van a házadban, vagy mi a szösz?

Mindkettőtöknek plüsskutyát javasolnék igazi helyett ilyen felelőtlen hozzáállással.

2022. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Ki fog repedni a gyomra. A száraz táp, ha víz nélkül is kerül a gyomorba, ott elkezd duzzadni. Próbáld meghánytatni.
2022. jan. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
79%
Egy felelőtlen állattartásra alkalmatlan testvéred van.Tartsd meg vagy add el, menhelybe a kutyusát. Undorító pofátlan dolog. Ne tegyél neki több szívességet. Mindenképpen vidd állatorvoshoz mert komoly baja is lehet. Természetesen a számlát a tesód állja.
2022. jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

#2, azt meg te sem gondolod komolyan, hogy a saját kutyája legyen kicsapva, miközben ő normálisan foglalkozik vele, csak a szitterkedésre nincs megoldása…

Kérdező, vidd állatkórházba a kicsit és hagyd is ott, így nem fog megfagyni, kap ellátást, a tesódnak pedig meglesz a tanulópénz…

2022. jan. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

5, az értelmezés megy? Idézd ahol azt írtam hogy csapja ki a sajátját.

Szerinted miért kérdeztem meg hogy egyetlen helyiség van-e a házában? A szádba rágjam hogy te is megértsd? Ahol több helyiség van, ott több kutyát el lehet helyezni úgy, hogy ne kelljen együtt lenniük, el lehet őket szeparálni külön szobákban.

2022. jan. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Több órája szenved egy kutya a kertetben és nem teszel semmit?


Értem nem a te kutyád, nem is mondtad, hogy vigyázol rá na de akkor is. Az a kutya nem tehet róla, hogy milyen felelőtlen gazdája van.


Jelenleg kizárólag te tudsz azon a kiskutyán segíteni, így felelős vagy érte. Vidd orvoshoz vagy is remélem már elvitted. Természetesen a kezelés költségei tesódat terhelik.


Estére pedig ne hagyd kint, biztosíts neki fűtött helyet.


Tesóddal pedig mindenképpen rendezni kell a dolgot, ő akart kutyát viselje ő a gondját, megfelelően és nem úgy, hogy berakja hozzád a kertbe.

2022. jan. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Huuu azonna orvos, gyonorcsavartol elkezdve barmi lehet. Siess vele!!!
2022. jan. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Istenem, szegeny:( Meg fog fagyni az a kicsi kutya, nagyon hideg van, az enyeim kabatban is vacognak, raadasul a szel is kegyetlen mostanaban. Kerlek, vidd be a hazba, megertelek, amiert nem akarod bevinni, de nagyon komoly betegsegei lesznek igy. En orokbefogadnam toletek, ha nem lenne mar 3 masik. A fajtamentoktol, illetve a Bichon Havanese Klub Hungary-tol kerhetsz segitseget, ilyen hozzaallassal a tesodnal nem maradhat es biztosan lenne ra jelentkezo, aki segitene rajta.
2022. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jól van.


Tesód mit szólt ehhez az egészhez?


Egyébként is mi van akkor ha nem csak sétálni mentél volna a kutyáddal,hanem elutaztok pár napra. Akkor is hát megy a vonat és ott hagyja,hogy old meg?

2022. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!