Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyával kezdő kutyásként?

Két kutyával kezdő kutyásként?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos amstaffom, mindenképp szeretnék mellé még egyet, most úgy látom el fogok vele bírni, várjak még azért a másik kutyával, hogy felnőjön vagy szerintetek bevállalhatom?
2022. jan. 23. 19:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

4-5 éves kutya még nagyon nem idős, ha normálisan volt tartva és nevelve, akkor játszik.

A nevelési idő meg attól függ, mi a szándék. Kerti dísznek? Ül-fekszik? Laza porázon sétál? Vagy komolyabb vizsgák, akár BH, vagy K99 ágazatok, ha már bull tipusú, akkor IronDog?

Az én kutyám 5 éves múlt, és még aktívan képzem. Ez inkább a terveken múlik.

2022. jan. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 és egy kutya jólneveltségének mi köze van ahhoz, hogy járt-e IronDogra? Jóhogynem csak az számít jólnevelt kutyának, amelyikkel végigcsinálták az összes létező tanfolyamot és legalább 10 díjat haza is vittek vele. A nevelés nem ezeken a tanfolyamokon zajlik, hanem leginkább otthon.


Nekünk gyerekkoromban voltak kutyáink 4 év korkülönbséggel, a nagy már nehezen viselte a kis hebrencset. Most van egy kölyökkutyám, testvérem 2 évesével nagyon jókat játszanak. Persze adott kutyáktól is függ, meg attól, hogy mi a terv velük, játszópajtit szeretnél a mostani mellé, vagy “csak úgy” kell egy második?

2022. jan. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A képzések inkább abban játszanak szerepet, hogy az első kutya mindig tanuló kutya. Egy jó bullal lehet Engedelmesezni, ÖV, Iron, Igp, pár sportot, elég sokminden ki lehet próbálni. A második kutyát pedig már tudatosan lehet a legjobban tetsző ágazatra kiválasztani.

Ezért is írtam, hogy nem mindegy, mi a terv vele. Ha elég hogy van, akkor mindegy, hogy kettőt nézeget, vagy egyet. Ha kifejezetten az IronDog a cél, akkor várni kell, tanulni, és a következő kölyköt tudatosan erre fogja építeni.

2022. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

4-5 év szerintem is sok, 2 évesen nyugodtan hozhat már mellé kölyköt. Másfél évesen is lehetne akár, de én tuti megvárnám a kamaszkor végét, mert ha van mellette egy pár hónapos kölyök és a nagy még nem teljesen szófogadó vagy éppen kamaszodik és szórakozik, akkor garantáltan bele fogja vinni a kölyköt is.


Nálam 3 éves mellé érkezett egy 1,5 éves menhelyi. Elkezdett nálunk kamaszodni és feszegeti a határokat. Ha az idősebbik is belemenne a hülyeségeibe, amit a fiatal éppen kitalál, ezerszer nehezebb dolgom lenne. Így viszont még segítségemre is van, mert a kutyák egymástól is tanulnak.

2022. jan. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!