Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire visel meg egy kutyát...

Mennyire visel meg egy kutyát ha az egyik gazdàja elköltözik?

Figyelt kérdés
Szakítunk a pàrommal és hazaköltözök. Viszont két kutyànk van. És csak az egyiket tudnám magammal vinni. Egyetemista vagyok még. Kettőt nem tudnék màr eltartani. Apám anyagilag nem segít. Azt az egyet is diákhitelből tartom el. Dolgozni az òrarendem miatt nem tudok.Viszont mindkettő nagyon ragaszkodik hozzám. Sajnos csak hozzàm. A párom valamiért nem szererik.

2022. jan. 25. 12:32
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
92%
Nézd, ha a párod nem szereti a kutyákat, akkor nem tudom elkepzelni, hogy azt akarná, hagyd ott neki. Ha én lennék a helyében, két lehetőséged lenne: viszed őket magaddal, vagy elveszett őket a menhelyre. A te kutyaid. Egy egyetemistatol picit több észt és felelősséget várna el az ember.
2022. jan. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
77%
Na, majd biztos "kutyatartást" fog fizetni a párja, szakítás után. XD Ez lesz a legfőbb gondja, nyilván.
2022. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Menj át estire vagy levelezőre, mások is dolgoznak egyetem mellett. Akkor viheted mindkét kutyát.
2022. jan. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
92%

#22

Ez miért annyira elképzelhetetlen, ha feltételezzük, hogy két intelligens, kultúrembernek válnak szét az útjaik?

Ha együtt döntöttek, hogy kutyáik lesznek, akkor nyilván nem varrja az egyik a másiknak a nyakába, aki tanul és jövedelem nélküli, és csá!

Bár lehet, hogy mi itt egy páran, akik el tudjuk képzelni, hogy ilyen esetben segítünk A KUTYÁNAK(!) mi vagyunk a Marslakók és amit te gondolsz, az az elfogadott, de akkor ezzel a mentalitással régen rossz a világnak!

2022. jan. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
87%

A "kutyatartás" szerintem sem hülyeség. Nézzük onnan, hogy ha nála maradna ugyanúgy fizetnie kéne a költségeit, csak még egy csomó feladata is lenne mellette a kutyával és aki nem szereti a kutyát, annak ez csak teher. Szerintem ezzel valahol ő is jól jár (ha tényleg nem szereti a kutyát), nem kell többet a hidegben sétálnia vele, nem kell időben hazaérnie hozzá, egy csomó plusz munkát levennél ezzel a válláról.

A másik, hogy nem kell élete végéig fizetnie, nem tudom mennyi idős a kutya, de az egyetem max. 3-5 év, utána te is keresőképes leszel, onnantól már fogod tudni állni a költségeit.

Harmadrészt pedig érdemes lenne tényleg valami munkát nézni, nem egyből egy napi 8 órásra kell gondolni, én is nappali tagozat mellett dolgoztam kétszakos tanárhallgatóként, mikor mit tudtam bevállalni, nyilván a vizsgaidőszak egy csóróbb időszak volt és nem kerestem magam halálra még nyáron se, de fent tudtam tartani magam.

Ha tényleg komolyabban munkakutyázol, akkor akár valami kutyás állást is érdemes lenne nézni, a kutyasuliba, ahová jártok esetleg ovis foglalkozást, napközit tarthatnál (ilyen foglalkozásokon azért nem az a jellemző, hogy a legeredményesebb, ezeréves tapasztalattal rendelkező oktatókkal találkozik az ember) és az meg egy olyan munka, amit szívesen csinálsz, kikapcsol, nem az van, hogy teljesen elfáradsz a munkában és még utána állhatsz neki beadandót írni, hanem valamennyire tényleg fel tudsz töltődni közben és szerintem sokan vannak, akik szívesen tanulnának olyantól, akinek már van egy jól képzett, eredményes kutyája, sok suli egy ilyen oktatót sem tud felmutatni.

2022. jan. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
20%

25!


Vagy simán fogja és beviszi a menhelyre és a probléma még van oldva. Onnantól nulla költség, nulla munka.



Kinek a nevén vannak q kutyak?

2022. jan. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
A munkakutya az enyémen,aki maradna az a páromèn. Kutyatartást el tudom képzelni,hogy fizetne. Talán annyi szíve van hogy nem adná menhelyre. Kutyasulit meg lehet próbálni,utánajárok. Mert legalább az hétvégi. A sulival az a baj,hogy minden napom tele van gyakorlati órákkal. Ellógni se tudnám munka miatt. Gyógytornász képzés.
2022. jan. 25. 19:45
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire visel meg egy kutyát ha az egyik gazdàja elköltözik?


Az még beleférne, ha másik gazdájával maradna aki szereti, gondoskodik róla és foglalkozik vele.


A te helyzetedben nem erről van szó. Inkább mennyire viseli meg a kutyát ha az egyetlen gazdája elköltözik és viszi magával a kutyatársát is.

Egyedül marad a gazdája és a kutya barátja nélkül, egy olyan személlyel aki nem annyira szereti és talán van annyi szíve, hogy nem adja be menhelyre. Ezek után nem túl sok törődést fog kapni. Feltehetted volna úgyis a kérdést, hogy mennyire viseli meg a kutyámat, ha elhagyom.


Nagyon megviseli.


Amiket itt írtak tanácsok, azok közül próbálj meg valamit és mindenképpen vidd magaddal mind két kutyádat ( a te kutyáid, mindketten).

2022. jan. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
66%

Nekem voltak ismerőseim, ahol a pár egyik tagja szintén sokat foglalkozott a kutyákkal, versenyekre is járt, meg minden, a másik meg kb nem csinált velük semmit. Mikor szétmentek, náluk nem volt kérdés, hogy hova mennek a kutyák, bár, aki nem foglalkozott velük, kicsit szerette volna az egyiket megtartani. Pár év múlva viszont két kutyája is lett, a kutya nélkül maradónak és azokkal már rendesen foglalkozik.


Szerintem a párod is lehet, hogy "összeszedi magát", ha ott hagyod a másik kutyát (ami amúgy az övé), de azért mondhatod neki, hogy, ha nagyon nem akarja, akkor inkább szóljon neked, vagy ha kell, szívesen vigyázol rá. Ha mégis hozzád kerülne, akkor inkább etesd rosszabb táppal, mint add menhelyre.


Amúgy meg keress munkát, én is egyetemre járok és kutyázom mellette, a pénzt pedig munkával teremtem meg rá. Ha városban élsz, vállalj kutyasétáltatást a lyukas óráidban vagy esti felvigyázást.


A többiek meg legyenek már kicsit realistábbak, senki sem fog egy olyan kutyát a menhelyre adni, akivel még versenyzik is és rengeteg munka van benne...

2022. jan. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdező adná be menhelyre a kutyát, hanem a volt párja talán nem adná be a nála maradó kutyát. (27)
2022. jan. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!