Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kiszökött kutya gazdájára...

Ha a kiszökött kutya gazdájára azt mondják hogy felelőtlen, akkor a macskát direkt kiengedő gazdára miért nem mondják ugyanezt?

Figyelt kérdés
2022. jan. 27. 05:49
1 2 3 4 5
 1/48 anonim válasza:
54%
A kutya kárt tud tenni másban, akár embert is ölhet, a macska pedig nem.
2022. jan. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
62%

+Meg az emberek megszokták, hogy pórázon vannak. Egy szabad kutyától betojnak. A macskák nincsenek pórázon ugye és mindig is kezelhetetlen kis vadócok voltak"- megszokták.

Amúgy jó kérdés. Igazából felelőtlenek bizonyos szinten. Nézzük Csak meg mennyi macska van gazdátlanul vagy úton, útszélen elütve.

2022. jan. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
57%
1-est még annyival egészíteném ki, hogy egy macska ha kikerül az utcára legrosszabb esetben levadászik egy két verebet (ezt is csak kb akkor ha nincs etetve) míg egy kutya képes éhenhalni kint. Nembeszélve arról, hogy bármikor elüthetik. Egy kóbórkutya utcai élete 100%or ridegebb mint egy kóbormacskáé. A kutya rá van szorulva az ember segítségére.
2022. jan. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
72%
Azt is felelőtlen állattartónak tartják, aki a macskáját kiengedi (a kertjén/kennelen kívülre). Egyik se törvényes, és mindkettő szærik a saját háziállatára.
2022. jan. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
84%

A macskáját direkt kiengedő gazda is felelőtlen. Az állatvédelmi törvény a macskára is vonatkozik, még ha sokan le is tojják.

Aztán meg jön a kérdés itt is szinte naponta, hogy mit csináljak, ha a macska nem jön haza. Mondjuk rohadtul ne engedd kóborolni...

2022. jan. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
37%
Talán mert egy kutya sokkal jobban kontrolállható, e mellett 1000x veszélyesebb...
2022. jan. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
79%
A legtöbb kóborló macskának nincs igazi gazdája. Világra jön egy kert végében, az ott lakók megsajnálják és odaszokik, mert azt érzi az otthonának. Ennyi a történet. Aki pénzért vett magának macskát, az nem engedi ki a házból, ebben biztosak lehettek.
2022. jan. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
78%
A macskát kiengedők is felelőtlenek. Engem nem érdekelnek az emberek, nem azért tartom felelőtlenségnek, mert megtámadna valakit, hanem mert az állat élete kerül veszélybe.
2022. jan. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
42%
Nem minden kinti macska kóbor. Ezek a macskák nem agyontenyésztett jószágok, hanem igazi macskák. A természetes életterük a kint lét. Ha a gazdájuk eteti, ivartalanítja, akkor évekig is élhetnek a szabadban.Ha akarnád, sem maradnának a lakásban állandóan. Egerésznek és nem tesznek senkiben kárt.
2022. jan. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
39%
Itt a falunkban is mászkálnak macskák, de szerintem ez még mindig jobb, mint mikor szerencsétlenek egy lakásba zárva élik le az életüket. Én inkább ezt minősíteném állatkínzásnak. Mivel az nem megoldható, hogy a kerten belül maradjanak, így nyilván mászkálnak. Ha ivartalanítva vannak, szerintem nincs ezzel gond, ártani nem ártanak. Kutyát viszont ne engedjenek el póráz nélkül (nekem kutyám van és utálom az ilyeneket).
2022. jan. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!