Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát javasolnát...

Milyen fajta kutyát javasolnátok egy kerekes székben ülő embernek?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék kutyát, de mindig idő hiánya miatt nem mertem bevállalni. Nem rég volt balesetem -ami teljesen megváltoztatta az életem -, és itthon tengetem napjaimat.

Kicsit tanácstalan vagyok milyen kutya lenne ideális számomra, ezért írom kérdésemet ide.


2010. szept. 10. 08:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
26%
cavalier king charloes spaniel. nekem is ilyen kutyusom van es hat nagyon gyorsan tanithato,nagyon nyugott fajta,szeretet az olben aludni.da ha olyan kedved van h jáccol vele akkor nagyon szivesen futkározik.es olyanra is gyorsan betanithato h segitsen neked.amugy kistestu kutya
2010. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Óriás uszkár jó választás, sokat kell ápolni, ami kellemes időtöltés is lehet, viszonylag nyugodt kutya, kiegyensúlyozott, ha nem szaporítottat veszel, könnyen tanítható, kisérő ill. terápiás kutyának is kiválóan alkalmas.

Az össze felsorolt fajtára igaz, hogy CSAK jó tenyésztőtől szerezd be, különben sokkal nagyobb annak az esélye, hogy egy problémás kutya lesz belőle, ami csak bajt és konfliktust hoz az életedbe.

A helyedben én is beiratkoznék a kutyussal a népszigetre, vagy csepelre, ha nem Bp-i vagy akkor is érdemes lenne legalább egy alap engedelmességire elmenni a legközelebbi kutyasuliba, nem is érdemes, hanem kötelező, neked sokkal nagyobb problémát jelent, ha elrontod a kutyust és neveltlen lesz. Egy ép ember is nehezen bírkózik meg egy félrenevelt kutyával...

A legközelebbi menhelyre esetleg érdemes lenne elmenni, fiatalabb már kialakult személyiségű kutyákat megnézni, megszeretni, ha nem baltázod el nagyon, akkor egy nyugodt kutyust választasz, és tutira nem lesz vele probléma. Persze tudom, hogy egy kölyök kutya sokkal vonzóbb, de érdemes ezt is fontolóra venni.

A lényeg, hogy ne kapkodj el semmit, se keresgélést, se a választást, se a hazavitelt, csak mindent szép nyugodtan. :)

Sok sikert!

2010. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nem gondoltál még terápiás kutyára? Egy ilyen kutya biztos segítene, nem csak lelkileg de más téren is könnyítene az életeden. Az egyik ismerősöm nevelő szülő az alapítványnál, kb. 2 évig van nála a kutya, és hihetetlen mit nevel belőlük. Csodakutyákat. Boldog, kiegyensúlyozott és hihetetlenül intelligens ebek, öröm nézni ahogy gyakorolnak, dolgoznak.

2010. szept. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én a goldent javasolnám. Fantasztikus terápiás kutyának is, és gyakran szokták őket kiképezni tolószékes emberek mellé is. Ha csörög a telefon odaviszi, és segít mindenhol, ahol csak lehet! Ráadásul nyugodt természet, és igényli a társaságot. :)
2010. szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

törpe spicc

vagy spitz ??

2010. szept. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
vagy palota pincsit vagy tacskót
2010. szept. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

ez itt az én pincsim:

[link]


és van még egy öreg tacskóm, az is így nézett ki amikor még kicsi volt:

[link]


[link]


de egyszer lesz egy hosszú szőrű tacskóm is, biztosan elfogadna falkavezérnek, de olyan mérges az én tacskóm, hogy idegen nem jöhet a közelembe, ha rá nem szólok


hosszű szőrű:

[link]

2010. szept. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!