Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik számodra az ideális...

Melyik számodra az ideális kutya, milyen szempontok alapján?

Figyelt kérdés
Szerintem lakásba a foxi, mérete miatt nagyobb nem igazán. Nagyon aranyos, könnyen motiválható kutyus. Nekünk foxi keverékünk van, lakásban tartjuk. Kertes házba pedig vizslát tartanék, szintén pörgős kutyák, nagyon szépek okosak. Légyszíves írd meg, hogy most milyen fajtájú kutyusod van. Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 10. 13:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a Spánidor! Vagyis a spániel és labrador keveréke!:)) Nekünk ilyenünk van, és gyönyörű. Mint egy makettkutya. 5 hónapos. Mind a kettőből szerencsére a jót örökölte. Kint van az udvaron, de az jó nagy. A feneke is ki van nyalva. Van sok játéka, palotának is beillő háza, két szerető gazdája.
2010. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kék sharpom van. Azért szeretem, mert egy egyéniség. Persze sok mindenre meg lehet tanítani, de ettől még nem lesi minden szavam, van saját elképzelése, ha ez nem egyezik az enyémmel, olyankor jókat szoktunk vitatkozni :D, esetleg dühösen hasra vágja magát.

Szeretem, mert nyugodt, nem rombol, megfontolt és soha nem tolakodó.

A legjobban mégis azt szeretem benne, ahogy egymásra tudunk nézni, mikor szeretetkitörése van. Ami abból áll, hogy leül elém, csóválja a farkát és szörnyen kancsalít, na ilyenkor simogatás kell neki.

Tulajdonságaiban igazi fajtareprezentáns. Kedves, soha nem agresszív, kivételesen gyorsan lett szobatiszta, soha nem szedett még szét semmit a lakásban, de még a játékait sem, pedig játszik velük, de még azokkal is finoman bánik. Igazi lustálkodós (akár napi 16 órát is alszik), és számára csak a gazdi létzik. Idegenek simogató keze elől egyértelműen elhúzódik, ismerősök megsimogathatják a hátát, a fejéhez, a nyakához csak én érhetek, másoktól elhúzódik. Kiváló az idegrendszere, zajoktól nem fél (volt velem fesztiválokon, az augusztusi tüzijátékon, stb.), más állattal is kijön (nem csak kutyákkal, nem gond sem a macska, sem a vadászgörény, sem a madarak).

Nekem ő tökéletes.

2010. szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Utolsó... Úgy utálom amikor kijelentik okos kutyások hogy hát az ő kutyájuk egyéniség mert nem fogad mindig szót... Tudod egyénisége minden kutyának van és saját elképzelése is. Vagy hogy gondoltad? Csak az születik lélekkel és egyéniséggel aki hajlamos makacskodásra és a többi meg egy üres gép? Ha valaki erre is használja a kutyát, arról nem ő tehet. Nem kell lenézni az olyan kutyákat akik igenis lesik a gazda szavát... Valszeg pl nem őket fogja elütni az autó, mert az út közepén előjön a saját elképzelésük és megmutatják megkkora egyéniségek... A kutyákat nem kell az emberhez hasonlítani, lehet egy ember talpnyaló, de egy kutya nem ugyanezért lesi a gazda minden szavát!

Sokszor csak az irigy ember akiknek engedetlen kutyájuk van, nyugtatják maguk azzal hogy hát az övé legalább egyéniség... Nem értem mi baja van egyeseknek azzal ha egy kutya mindig szót fogad, vagy hogy imádja a gazdát... Mert elég sok helyen találkozni ezzel a buta elképzeléssel...

2010. szept. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem egy 5 hónapos Yorkshie terrierem van.IMÁDOM!!!
2010. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Panelban lakunk,igy sok választásom nem maradt.Tacsink van,szálkásszőrű kis kópé:)

Ha kertes házban laknánk,vizslát,goldit, vagy labradort vennék.

2010. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem kell felkapni a vizet. Mindenki úgy neveli és tartja a kedvencét, ahogy akarja. Aztán majd eldől a sorsa. De azért tényleg jó, ha engedelmes egy kutya, de nem kell állandóan a gazdi nyakán csüngenie. Mint ahogy a miénk csinálja. Egy éves a kópé, nem túl engedelmes, de tanítgatjuk, majd idővel csak benő a feje lágya. Köszi mégegyszer a válaszokat.
2010. szept. 10. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!