Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Diót eszik a kutya?

Diót eszik a kutya?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem veszélytelen. Mit tennétek/ti hogy oldjatok meg? Nem egészen egy éve került hozzánk, már hét éves. Tavaly kicsit rágta, de hamar abbahagyta. Most egy-két hete kezdte újra, szinte megszállottan rágja. Ennyit nem tudok összeszedni, bár hozzáláttam. Dugok el neki az egész udvaron jutalomfalatot, kapott füstölt csontot (rögtön elásta), eseménydús helyen lakunk, de visszük sokat sétálni is, közben is kap feladatokat. Egyszerűen idegbajt kapok, mikor megint látom/hallom, hogy ropogtat egyet, és ilyenkor szinte szólni sem lehet hozzá, olyan, mint egy megszállott. Amúgy elég ügyesen csinálja, de ez most sovány vigasz.

Aggódom, mert kabe csepp a tengerben, amennyit össze tudok szedni egyszerre.

Már gondoltam elektromos nyakorvre, de eléggé idegenkedem tőle.



2022. febr. 3. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz. A mi kutyánk is szerette a diót és nagyon ügyesen megtörte, és kiette a belsejét. Egy megtermett diófa után meg lehetetlen rendesen takarítani, szóval megértem ha ez nem opció.
2022. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánk is szereti, de annyihoz nem jut hozzá, szerencsére, szóval még sosem volt baj belőle.
2022. febr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%

A diófélék tartalmaznak olyan vegyületeket, amelyek károsak a kutyáknak, viszont ezek a közönséges dióban vannak jelen a legkisebb mennyiségben a diófajták közül.


Nem hiszem h meg tud enni belőle akkora mennyiséget h baja legyen tőle.


[link]

2022. febr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

A fekete dio es a peneszes dio mergezo szamukra, na a sima dio sem tesz jot nekik, de par szemtol semmi baja nem lesz, seta soran az enyem is vadaszik a diora. Tiltom, amennyire tudom, de valamiert nagyon csabito neki.

Amit tehetsz, hogy lombsepruvel naponta osszeszeded a lehullott diot, vagy korbekerited a diofat egy kis keritessel, majd megtanitod hogy az tiltott zona. Az elektromos nyakorv nem igazan megoldas, mert ahhoz folyamatosan figyelned kellene, hogy aktivald, amikor eppen eszi.

2022. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

4-es:

Láttál már diófát? :D azok nem akkorák, hogy kis kerítéssel bekeríted, mert az ágyai simán 2 méterre is túlnyúlnak a törzstől, vagy még tovább. Az már széle-hossza 4-4 méter kijön. Átlagos háztartás átlagos kertjében ez sok.

2022. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem pár szemet eszik. Hatalmas a fa, a földből is kaparom ki a diót, de lehetetlen mindet összeszedni.
2022. febr. 3. 15:09
 7/17 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudjuk mekkora a kert, ha van mellette meg 500nm, akkor siman. De mondj jobb megoldast. :)
2022. febr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A miénk 12évig ette minden szezonban, imádta. Semmi baja nem volt
2022. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A mieink is eszik, sőt néha elássák, majd kikaparják. Nincs tőle semmi bajuk.
2022. febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimnek is van egy hatalmas diófájuk!

30 év alatt minden kutyus egészséges maradt, és semmi bajuk nem lett. 10+ évet éltek, pedig ették.

2022. febr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!