Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Diót eszik a kutya?

Diót eszik a kutya?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem veszélytelen. Mit tennétek/ti hogy oldjatok meg? Nem egészen egy éve került hozzánk, már hét éves. Tavaly kicsit rágta, de hamar abbahagyta. Most egy-két hete kezdte újra, szinte megszállottan rágja. Ennyit nem tudok összeszedni, bár hozzáláttam. Dugok el neki az egész udvaron jutalomfalatot, kapott füstölt csontot (rögtön elásta), eseménydús helyen lakunk, de visszük sokat sétálni is, közben is kap feladatokat. Egyszerűen idegbajt kapok, mikor megint látom/hallom, hogy ropogtat egyet, és ilyenkor szinte szólni sem lehet hozzá, olyan, mint egy megszállott. Amúgy elég ügyesen csinálja, de ez most sovány vigasz.

Aggódom, mert kabe csepp a tengerben, amennyit össze tudok szedni egyszerre.

Már gondoltam elektromos nyakorvre, de eléggé idegenkedem tőle.



2022. febr. 3. 14:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is nagyon szerette, de mértékkel ette. Amíg tudta, megtörte saját magának és olyan precízen kiválogatta az ehető részeit a héjaktól hogy csak lestem. Miután megöregedett és a kemény héja már gondot okozott neki, magam törtem meg és válogattam szét a számára.
2022. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mikor még élt a kutyusom akkor mindig a diófánk alatt ropogtatta a diót, nagyon szépen megtörte és szerette a belsejét. Nem lett semmi baja :)
2022. febr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Hát, örülök a válaszaitoknak, eddig két kutyás ismerősöm fejtette ki, hogy uristen de veszélyes, egyikuke mérgezést is kapott…
2022. febr. 3. 15:50
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal eheti, nekünk is rendszeresen tördeli magának, előtte játszik vele, dobálja, szalad utána. Azt olvastam, hogy a feketepenész miatt kell vigyázni, a lehullott, sokáig nedvességben avar között álló beromlott diót inkább ne egye.
2022. febr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A mieink imádják. Nemrég láttam egy képet, hogy a kutyának tilos diót adni, de nem indokolta meg miért. Nagyon meglepett, mert a mieink mindent megesznek, amit a kertben találnak, a diótörés például náluk gyakorlatilag hobbi, egész nap el tudnak vele lenni.
2022. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekünk mogyoróbokrunk van. Rengeteg mogyorót feleszik a kutya. Semmi baja nincs tőle.
2022. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az én kutyám az almát ette meg :) 14 évig élt
2022. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!