Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kutyád útlevelébe...

Törzskönyves kutyád útlevelébe mit írt be az állatorvos a fajtához?

Figyelt kérdés
Nekem odaírták, hogy jellegű. Lehet ebből bármi gond a későbbiekben?
2022. márc. 5. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rendesen beírta a fajtáját. Szóval csak annyit írt oda, hogy beagle. De pl. volt labrador fajtajellegű keverékem, de oda is csak labrador lett írva. Amúgy kétlem, hogy ez számítana. Most ha utaztatod a kutyusod, akkor senki sem fog elmélkedni azon, hogy "ez a kutya biztos csak fajtajellegű, és nem pedig fajtatiszta?" :D Mondjuk az fura, hogy odaírta, hogy jellegű. Mármint, miért? Ez így fura, hogy csak így gondolt egyet és odaírta. Mindenesetre én úgy gondolom, hogy nem számít, mert ez csak egy útlevél, ami az utaztatáshoz kell, és ott pedig szerintem max. akkor foglalkoznak a fajtával, ha az útlevélbe yorki van beírva, de te egy rottweilert akarsz átvinni. Szóval ha egyértelműen teljesen más az útlevélbe beírt fajta és a kutya tényleges fajtája, szerintem csak akkor problémázhatnak. Viszont most az, hogy fajtatiszta vagy csak fajtajellegűként van beírva, kétlem, hogy bárkit is érdekelne.
2022. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Én azért megreklamálnám, mielőtt valaki ráfogja, hogy szaporítótól van. Állatoknál nem veszik komolyan, de ez olyan, mint amikor 77 helyett 72-t írtak születési évnek a személyimbe.
2022. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nincs tk mégsem írt bele jellegűt,pedig még mondtuk is hogy keverék kutya.🤷🏼‍♀️
2022. márc. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha torzskonyves,akkor nem irhatja ajellegu szot bele!! Kerdezd meg a dokit,h azt gondolja,h a torzskonyv hamis?? Vagy miert nem fogadja el ,h olyan xy fajta akutyad?
2022. márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem abban nincs olyan nagy jelentősége. Nálunk bele írta a fajtát, pedig nincs tk-ja. De az, hogy mögötte van hogy jellegű esetleg téged zavar, viszont senkit nem fog érdekelni, nem mész börtönbe (addig legalábbis, amíg nem illegális tk nélküli kutyának gazdát keresni, meg amíg léteznek menhelyek tele x jellegű kutyákkal) miatta. Tehát csak formalitás. Viszed magaddal a tk-t és mindig amikor látná valaki azt hogy jellegű van benne, bemutatod a tk-t ha ettől jobban érzed magad.
2022. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az van írva,hogy jellegű,mivel nincs törzskönyve!A törzskönyves kutyáknál nem szokták oda írni,mivel lenyomozható ,hogy valóban fajtatiszta.Szerintem szolni kell neki!
2022. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
#5 fogalmad nincs semmiről,inkább ne híreszteld már bakker!!🤦🤦
2022. márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Miről nincs fogalma? Vagy miről kéne, hogy legyen?
2022. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
#7 az útlevél az egyik leglényegtelenebb irat. Csak akkor kell ha utazol a kutyával, és akkor kell bemutatni ha kérik. Nem kell lebegtetni mindenki előtt. Pont ahogy a #1 írta, csak az érdekelné őket, ha egy yorki van beleírva, de egy rottweilert viszel.
2022. márc. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Meg sem kérdezték, hogy van-e törzskönyve, én meg sajnos nem tudtam, hogy ilyet is beleírhatnak.

Amikor az időpontot foglaltam és megkérdeztem, hogy kell-e valamit vinnem az útlevélhez, azt mondták, hogy nem kell semmit vinni/beadni.

2022. márc. 5. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!