Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van ez? Minden kutyának...

Hogy van ez? Minden kutyának meglehetne tanítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok,nem vagyok egy tapasztalt kutya tartó (kutyám sincs),de ma sétáltam haza a boltból és jött velem szembe egy fiatal lány a kutyájával a túloldalon (szerintem 15 éves lehetett a lány,de pontosan nem tudom).

Póráz nélkül sétált lábmellet,de az ha egy macska átment előtte nem mozdult el a gazdája melől.

Elértek a zebrához és a kutya autómatikusan leült!!

Mikor ezt megláttam azonal átmentem és beszélgettem a kislánnyal elég sokáig.

Keverék kutyája volt 3 éves és nem járnak kutyaiskolába!

Kérdeztem,hogy-hogy csinálta ezt,hogy ennyire hallgat rá a kutyája??

Azt mondta ,hogy minden napos türelmes és hosszú kiképzésekkel, és sok segítséggel.És minden nap gyakorolnia kell vele és fejleszteni.


Kérdeztem,hogy nem fél,hogy elszalad vagy bármi??

Azt mondta,hogy természetesen fél,de azért hagyja rajta a pórázt,hogy bármikor rátudjon lépni vagy felvenni ha forgalmat lát.Mondta,hogy akkor dobja csak le a pórázt ha látja,hogy nincs a környéken senki,külömben nem meri mert sok a rosszakaró meg egyébként is nem véletlen találták ki a pórázt.


Kérdeztem,hogy mennyi idő volt ezt megtanítani??

Azt mondta,hogy sok és még most se tanulta meg csupán kezdi érteni és még mindig fejleszteni kell külömben semmit nem ér a 3 év amit tanultak!

Mondta,hogy szerinte a legfontossabb a tanításba ,hogy következetesen tanítsunk és kapjon jutalmat fontos,hogy érezze a kutya,hogy a gazdának ez fontos vagyis pozitiv energiát adjunk át a kutyának..állítja,hogy a kutya 'munka' közben megérzi a gazdája stresszét.


Nagyon sokat beszéltem vele és nagyon megfogott,hogy ez vajon mindenkinek menne??

Vagy egyet értetek ezzel a lánnyal?

Gondolom ti tapasztaltabbak vagytok egy tini lánynál,de engem mint egy egy tapasztalatlan embert nagyon meggfogott a beszéde..mit gondoltok??


2010. szept. 12. 19:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

hát ez a kutya temperamentumától is függ azt hiszem :) az enyém tökéletesen sétál láb mellett, és tartja a szemkontaktust, ha megállok leül, de ha labdát lát, se hall se lát.


De egy szép lábnál követés járdaszegélyen megállással egy 7 hetes tanfolyam alatt elsajátítható, nem olyan nagy varázslás.

2010. szept. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mindig az a döntő, hogy a gazdi mit vár el a kutyától és mit tesz ennek érdekében.

Sok a fegyelmezetlen ember és ezért van sok fegyelmezetlen kutya.

A póráz nélküliséget én nem kultiválom közterületen még a legfegyelmezettebb ebnél sem. Mert mindig történhet valami váratlan: lövés, durrdefekt, macska, részeg ember és kész a baj. (Kutyás ismerősömmel történt. Tacsija volt, idős is volt már a kutyus és sosem ment messzebb a gazdi lábától. Futtatón voltak, mikor egy részeg ürge jött szembe és brahiból egy hatalmasat rúgott a kiskutyába. Az ijedtében világgá futott - azóta sem találták meg sem élve, sem holtan.) Ha a kutya fegyelmezett, akkor pórázon is fegyelmezetten jön. A futtatón és biztonságosabb helyen jó csak levenni a pórázt.


Nekünk két kutyánk van. Az a háziszabály, hogy evéskor, amikor leteszem nekik a tálat, nem mozdulhat egyik sem, míg engedély nem kapnak rá. Mikor már a táljukat veszem elő, le vannak ültetve a helyükre és ott kell maradniuk. Nincs ugrabugra, nincs vihánc a kajaosztásnál, szépen ülve várják a sorukat, míg engedélyt kapnak az evésre.


Ismétlem, attól függ minden, hogy a gazdi mit vár el és mit tesz ennek érdekében.

2010. szept. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem 3 kutyámvan. Mindig volt kutyánk...

Volt egy keverékünk,de ő meghalt, utánna kaptam még egy keveréket. Évekig kezelhetetlen volt,de mostmár vele is meg tudjuk azt csinálni, amit azt a lány a kutyájával.A kutyám 7 éves, nincs alap engedelmességije, de 20 parancsot kisujjából kiráz (ha lenne neki^^) .

A többi kutyám pedig még kiképzésben van...szóval bármelyik kutya tud ilyet, csak a gazdinak kell vele megtanítani, bíznia kell annyira a kutyájában, hogy el merje engedni, kell a bizalom a kutya-gazda között...szval még sorolhatnám.

2010. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!