Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után nyalogathat...

Ivartalanítás után nyalogathatja a kutyus a sebet?

Figyelt kérdés
16 honapos kan Golden retriverem pár nap mulva herélik. A doki azt mondta nem kell neki gallér. Sőt idegen test se fog a sebbe kerülni, ugyanis nem is kell összevarni. Nyugodtan nyalogathatja a is, csak arra kell figyelni, hogy ne menjen bele kosz, szoval 2 napig ne engedjem ki az udvarra csak annyi ideig, amig elvegzi a dolgat. Én ezt kicsit furcsállom. Nem lesz baj belőle? Nem fertőződik el vagy valami? Tudni kell, hogy a doki hatalmas szaktekintély, csodákat zengenek rola, csak pozitív dolgokat mondtak akik voltak nála és nagyon szereti az allatokat, amugy 84 éves, szakmai mult az hatalmas van mögötte. Van köztetek akinek szintén így herélték a kutyusát?

2022. márc. 9. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Nőstényekre szoktak gallért - kistestűekre ruhát - adni/javasolni.

Arra figyelj, amit az orvos mondott és nem lesz baj :)

2022. márc. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
84 éves, még műt, és össze sem varrja? A kutyám közelébe sem engedném! Szenilis a bácsi.
2022. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz yorkiem van, én a gallért nem adtam rá mert le volt takarva a sebe. Az leesett magától 2-3 nap után ( a ragasztószalag), és minden nap kentem a varrat mentén a bőrét Bepanthennel és Betadine-al fertőtlenítettem. Napi 2x-3x, hál istennek nem nyalogatta a sebet. 10 nap után vihettem varratszedésre. Én biztos nem vinném egy 84 éves trottyhoz, aki ilyen marhaságokat mond.
2022. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem varrja össze? Nyugodtan nyalogathatja a sebet? Tudod mennyi baktérium van a kutyád szájában? A papának fel kéne adni a szakmát...
2022. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
A nyalogatástól felázik a sebe és a varrat, szétnyílhat. Nem is tudom értelmezni azt hogy nem varrja össze, hogy néz aki akkor? Ott a tátongó seb vagy mi? Vén marha.
2022. márc. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Hogymicsoda??? Össze sem varrja? (3 rétegben kéne amúgy a kant is varrni...)

Meg nyalogathatja? Nem nem nem!

A heteket kivette egyáltalán?

Pénzt azért remélem nem adtál neki...


Ajánlom hogy keress egy másik állatorvost, mert szegény bácsi már nem éppen up to date az orvoslással kapcsolatban.

2022. márc. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, ne engedd hogy az öreg műtse. Még van időd lemondani, és normális orvost találni.
2022. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Hát egy ekkora kutyánál ez így tényleg nem oké. Macskáknál tényleg nem szokták varrni, mert annyira pici a lyuk, hogy magától beforr szépen, az enyémeknek gallér se volt, másnap már csináltak, amit akartak. De most nézz már be a goldi alá, hogy mekkorák a tökei... Azt azért össze kellene varrni, és ha nyalogatja, szétnyílik. Nem okés már a bácsi, vidd máshoz azt a kutyát.
2022. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Kitalálom, ez az egyetlen orvos a közelben. És még olcsó is.

Normális orvos miért nem jöhet számításba?

2022. márc. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!