Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért veszik egy kalap alá az...

Miért veszik egy kalap alá az emberek a szaporítót azzal, akinek életében egyszer van egy alom és odafigyel rájuk?

Figyelt kérdés

Itt gyakorin találkozom főleg azzal, hogy pl ha nem törzskönyves a kutyád vagy nem menhelyről van, akkor te egy szaporítót támogattál. Az én kutyám nem törzskönyves, nem is tenyésztőtől vettük. Erre megkapnám (meg is fogom szerintem), hogy mit képzelek magamról, miért vagyok állatkínzó stb. De fajtatiszta, törzskönyves szülőktől van, ráadásul korábban papíros kutyákat tenyésztettek, és tényleg tenyésztők voltak, csak ennek az alomnak (amiből a kutyám van) már nem csináltak törzskönyvet, mert kiszálltak ebből. Teljesen normális helyről van.

Illetve régebben nekünk is voltak kiskutyáink, egy nem törzskönyves kutyától. De gondját viseltük minden kölyöknek, megkaptak minden kötelező/ajánlott oltást időben, jó helyen voltak. Egyszer volt vemhes a kutya. Én ettől nem érzem magam rossz embernek, nem gondolom, hogy "szaporítónak" lehet nevezni. Tenyésztőnek se, de szaporítónak se. Mégis nagy felháborodást keltene. Valaki elmagyarázná, hogy miért ekkora probléma, hogy ha valakinek az életben egyszer vemhes a kutyája (és gondoskodik utána a kölykökről), hogy utána a legmocskosabb szaporító lesz a világon aki létezik? Vagy ha rosszul látom ezt az egészet, akkor bírjon jobb belátásra.



2022. márc. 9. 21:29
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Írhattok még, ha gondoljátok, a 7esnek nagyon szépen köszönöm a válaszát, ez feltette a pontot az i-re a tenyésztő/szaporító kérdés kapcsán.
2022. márc. 10. 00:15
 12/48 anonim ***** válasza:
21%

9# Neked én bloc elment a józan eszed. Sőt nem is biztos hogy volt.


"Az egyszeri alkalomnál a hobbi szaporító szűreti a két szülőt? A nagyszülők szűrve vannak?őrökletes begegségekre és legalább alapvetően idegrendszerre? Eleve biztos, hogy nem rokon a két kutya? És ha örökletes beteg lesz a kutya (amit ugye ki lehetett volna szűrni) ki vállalja a sok százezres, milliós kezelést?"


Nem elemezgetem részletenként de ez egy ámokfutás amiket itt összehordasz...

A többit hagyjuk is.


Komolyan, az összes tefajta, önmagát" állatvédőnek" kikiálltó embernek elment a józan esze???????????

2022. márc. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
90%

Eleve már az fura, hogy tk-s szülőket szaporítottak pl a te kutyád esetében. Ilyen nincs. Miért? Mert egy tk ára 7 ezer forint. Ha csak a matek részét nézzük: ha régebben tenyésztettek, ergo a szülőknek megvan minden szűrése és tenyésszemléje, akkor lehet törzskönyveztetni. A fajtát nem tudvàn, legyen mondjuk egy tk-s kiskutya ára valahol 150-300 ezer ft között. Ha tk nélküliek, akkor mondjuk 50-80 ezerért adhatja őket. Ha azt veszed, hogy van 5 kiskutya - tk 5X7 ezer ft = 35 ezer ft a konplett alomra. Adja mondjuk a kiskutyákat a legolcsóban, 150 ezerért. 5X150 ezer 750 ezer ft. 750 ezer - 35 ezer = 715 ezer forintja marad a törzskönyv kiváltása tekintetében. Míg, ha nem váltja ki a törzskönyvet, és adja mondjuk a legdrágább szaporítói áron, akkor a profitja (minden további kiadástól eltekintve): 5X80 ezer = 400 ezer ft. Kulonbseg: 715-400 ezer = 315 ezer ft. Tehàt, ha kiváltja a tk-t, akkor még igyis annyival tobbért tudja adni a tks kicsiket a szaporitottakkal szemben, hogy 315 ezer ft tiszta haszna van rajta.


Ergo, egészen biztos lehetsz benne, hogy a te kutyád szülei sem törzskönyvesek, és nem tenyésztettek ezek az emberek soha az életben, csak szaporítottak. Ami történt valószínűleg, besikerült egy alom valami ismeretlen vagy keverék apától, és mivel hasonlitottak anyura a kölykök, el lehetett őket ezzel a dumával sütni naiv embereknek, mint te. Na, ezért ítéljük el a szaporítást.

2022. márc. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
28%

13# Ez se normális :"Ergo, egészen biztos lehetsz benne, hogy a te kutyád szülei sem törzskönyvesek, és nem tenyésztettek ezek az emberek soha az életben, csak szaporítottak. Ami történt valószínűleg, besikerült egy alom valami ismeretlen vagy keverék apától, és mivel hasonlitottak anyura a kölykök, el lehetett őket ezzel a dumával sütni naiv embereknek, mint te. Na, ezért ítéljük el a szaporítást. "


Most te komolyan gondolod, hogy TE jobban tudod hogy milyen kutyája van, milyen szarmazással mint maga a kérdező?!


Te se vagy 100-as.


Szépen gyülekeznek ide ezek a bizonyos" habzó szájú állatvédők".

És mind egy kaptafára...

2022. márc. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
76%

Veled ellentétben kedves utolsó, én személyeskedés és séretegetés helyett tényeket és számokat írtam. Nos, kisejlik ezek alapján, ki nem százas meg nem normális. Illetőleg kettőnk közül egyelőre neked habzik a szád és trágárkodsz, rajtad kívül mindenki más észérveket hoz fel. Tessék, cáfolj meg, érvelj, vitázz a hőn szeretett szaporítóid mellett. Ameddig erre képtelen vagy, csak 5 éves szintjén puffogsz és személyeskedsz, addig maradj szépen csendben és hagyd a felnőtteket beszélgetni, érvet ütköztetni. :)


Btw, előbb vezettem le, hogy miért ordas nagy tipikus szapi kamu ez a, tk-sak a szülők, csak a kicsiknek nem váltottuk ki. Ott vannak a számok, hogy ez miért baromság, azok magukért beszélnek.


Innen fogva két lehetőség van (de ezt már előbb is leírtam, csak látom, nem megy az értő olvasás neked sajnos :( ):

1: sosem tenyésztettek, nem tk-sak a szülők, csak szaporîtják őket

2: lehet, hogy anyu tk-s, de rásikerült egy keverék kan, így nem tudják nyilván törzskönyveztetni a kicsiket


Mindkettő szaporítás és elítélendő, ha tetszik neked, ha nem! 🤷‍♀️

2022. márc. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
68%

“ Most te komolyan gondolod, hogy TE jobban tudod hogy milyen kutyája van, milyen szarmazással mint maga a kérdező?!” - hát, én őszintén azt gondolom, hogy pontosan ugyanannyit tudok a kérdező kutyájának származásáról, mint amennyit maga a kérdező. Miért? Tk hiányában, ő is csak annyit tud a kutyája származásáról, hogy két vadidegen ember, akiket soha többet az életben nem látott, mondott neki valamit. Ejha, ez aztán a biztosíték egy származásra.


Az én kutyám ennyi erőből egy medvedisznóember, hidd el, mert én ezt állítom. Fck logic, nem? :D

2022. márc. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
86%

"Fajtatiszta csak nem tk-s."


Na ez az a mondat aminél nem azt mondod,hogy jó nekem úgy is hobbira kell,hanem azt,hogy akkor add el annak akinek hat anyja van.

Miért? Mert szaporító,nem tenyésztő.Nincs olyan,hogy a tenyésztő nem törzskönyveztet le egy alomban kutyát.Mindet le kell törzskönyvezni,mert azok fajtatisztának fajtatiszták,DE ha alkalmatlan bármelyik kiskutya a tovább tenyésztésre vagy kiállításra (szín hiba,jelleg hiba,betegség,stb) akkor ivartalanítási kötelezettséggel adják tovább.


Ergo,ha valaki tk nélkül akar rád sózni egy elvileg tk-s szülőktől származó kölyköt akkor az a kiskutya nem rendelkezik vele.Ha kérnéd se kapnád meg,csak van pár hülye akit simán rá lehet beszélni,hogy "neked hobbira kell,úgyse kell az"..

Hogy a p*csába ne kéne neked igazolás a kutyád származását illetően? Akkor is,ha sose fogod tovább tenyészteni kell,hogy legyen valami alá támasztás,valami igazolás arról,hogy mire költötted el a pénzed.


Ezen felül tenyésztő MINDIG ad garanciát! Ebben benne van a megbeszéltek szerint,hogy mi a teendő ha mondjuk mégis a tenyésztésből adódóan a kutya beteg lesz (pl szűrt volt a betegség vagy az pont nem,de mégis elő jött nála).Többnyire az,hogy a kezelések egy részét állja a tenyésztő,vagy vissza adja a kutya árát.

2022. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
17%
15#16#17# 🙈🙉🙊
2022. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
9%

Miért veszik egy kalap alá az emberek a szaporítót azzal, akinek életében egyszer van egy alom és odafigyel rájuk?


Mert tudatlanok. A kettő nagyon nem ugyanaz.

2022. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
29%
#18, jó sok érved van még mindig :D ülj le, egyes :D 🐒🐒🐒
2022. márc. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!