Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért veszik egy kalap alá az...

Miért veszik egy kalap alá az emberek a szaporítót azzal, akinek életében egyszer van egy alom és odafigyel rájuk?

Figyelt kérdés

Itt gyakorin találkozom főleg azzal, hogy pl ha nem törzskönyves a kutyád vagy nem menhelyről van, akkor te egy szaporítót támogattál. Az én kutyám nem törzskönyves, nem is tenyésztőtől vettük. Erre megkapnám (meg is fogom szerintem), hogy mit képzelek magamról, miért vagyok állatkínzó stb. De fajtatiszta, törzskönyves szülőktől van, ráadásul korábban papíros kutyákat tenyésztettek, és tényleg tenyésztők voltak, csak ennek az alomnak (amiből a kutyám van) már nem csináltak törzskönyvet, mert kiszálltak ebből. Teljesen normális helyről van.

Illetve régebben nekünk is voltak kiskutyáink, egy nem törzskönyves kutyától. De gondját viseltük minden kölyöknek, megkaptak minden kötelező/ajánlott oltást időben, jó helyen voltak. Egyszer volt vemhes a kutya. Én ettől nem érzem magam rossz embernek, nem gondolom, hogy "szaporítónak" lehet nevezni. Tenyésztőnek se, de szaporítónak se. Mégis nagy felháborodást keltene. Valaki elmagyarázná, hogy miért ekkora probléma, hogy ha valakinek az életben egyszer vemhes a kutyája (és gondoskodik utána a kölykökről), hogy utána a legmocskosabb szaporító lesz a világon aki létezik? Vagy ha rosszul látom ezt az egészet, akkor bírjon jobb belátásra.



2022. márc. 9. 21:29
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
81%

Nem,nem fajtatiszta.Fajta jellegű keverék.Ha tetszik ha nem származási igazolás nélkül soha semmi nem lesz fajtatiszta.Max neked a saját kutyád,és ha neked megéri a pénzedet elb*szni egy keverékre csak tessék.

Az ilyenek veszik a replika telefont is.Jó a lassú iPhone Android rendszerrel és körtével is alma helyett.

2022. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
25%
31. Attól hogy nincsenek papírjai a génjei nem változnak 😂
2022. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
57%

Ok, 30-as: bizonyítsd be. Bizonyítsd be, hogy a papír nélküli kutya fajtatiszta. Hajrá!


Azèrt mert a Józsi bácsi azt mondta, mikor eladogatta a Fifike kölykeit, hogy fajtatiszta, attól még erre noncs semmi garancia. Mindenki azt mond, amit akar. Egy vadidegen, aki pènzt akar a keverèk kölykökèrt, szerinted mit fog mondani? Persze, hogy azt, hogy igy fajtatiszta meg úgy. Oké, bizonyítsa…


Kèrdezö: ugyanez a kèrdès felèd is. Honnan tudod, hogy a 8 hónapos szapis kutyàdnak törzskönyvesek a szülei? Honann tudod, hogy a te kutyàd azoknak a kölyke, akiröl az àllították… sehonnan…


Btw, ez a sztori már ott sàntít, hogy a tk-s kutyàkat nem lehet össze-vissza szaporítani. Nekem van egy fedezökanom, a szerzödèsemben benne van, hogy fedezni csak a tenyèsztö engedèlyèvel fedezhet, nyilvàn nem fofja engedni egy akármilyen keverèkre rárakni. A fajtatoszta tenyèszkutya èrtèk, mind a gazdi mind a tenyèsztö szàmàra, nem engednek tölük szaporított almokat lehozni. Biztos lehetsz benne, hogy a szapis kutyàd szüleinek semmifèle papírja nincsen.

2022. márc. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
22%
Csak arra valaszolj: mire volt jó az az egy alom? Miért kellett feltétlenül?
2022. márc. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
53%

A génjei ugyan olyan korcsok maradnak,valóban.NINCS fajtatiszta kutya törzskönyv nélkül.Fajta jellegű keverék van,és fajtatiszta kutya származási lappal/törzskönyvel igazoltan. :D

Látom nagyon fáj,hogy keveréket vettél egy rakás pénzért.Sajnálom az ilyen palimadarakat.

2022. márc. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
Nekem ugyan nem fáj, hogy keveréket vettem, sőt. És akkor ha nem a kutyám szüleié voltak a törzskönyvek, amit a saját szememmel láttam, akkor kié? Meg honnan szedték két felnőtt kutyát, mellé még egy ugyanolyan alom kölyköt? Ez már csak belemagyarázás.
2022. márc. 12. 21:04
 37/48 anonim ***** válasza:
4%
35-ös, te még mindig irgalmatlanul butácska vagy. Bàjos, hogy ennyi ésszel is tudnak élni emberek :)
2022. márc. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, akárkié lehetett az a két törzskönyv. Olvastál chipet? Van dns tesztje a kutyádnak (anya-apasági vizsgálarta - enyémnek pl van, es adasvetelkor a chipet is leolvastuk).


Honnan szereztek egy alomnyi kiskutyát? Hujjujjj, ha tudnád, hogy hány szapi csinálja, hogy bele-bele eakosgat almokba kakukktojást, amit akárhonna szerez. Sőt, akár egész almot is. Honnan szerezte? Lehet a sufniban volt még pár kizsákmányolt állat, azok kölykeit betette ezek alá, mutatott valami papirokat, oszt jóvan…

2022. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
14%

De az is lehet hogy dínótojás! Az volt előtte és abból keltek ki a kiskutyák 🤣😱😁 amik persze genetikailag nem is kutyák hanem dínók.

Szapi dínók 🦖🦕

2022. márc. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
74%

A tk másik neve származási lap. Ha nincs, nem lehet tudni a származását a kutyának. Lehet fajtatiszta (ezt a dns teszt tudná igazolni, bár a szülőket, nagyszülőket, dédszülőket nem mutatja ki, tehát a származást tekintve semmire sem jó), de nem tudod igazolni. Mondhatod te, hogy svájci állampolgár vagy, ha nincs állampolgárságod.

Tudom, ezt nehéz felfogni. Ha nincs tk, nem lehet igazolni a kutya származását, tehát a hatályos jogszabályok értelmében (bizony, ezt államilag is és nemzetközileg is leírták) a kutya nem számít fajtatisztának. Ennyi. És ha a kutya nem fajtatiszta, onnantól szaporítótól van.

2022. márc. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!