Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért veszik egy kalap alá az...

Miért veszik egy kalap alá az emberek a szaporítót azzal, akinek életében egyszer van egy alom és odafigyel rájuk?

Figyelt kérdés

Itt gyakorin találkozom főleg azzal, hogy pl ha nem törzskönyves a kutyád vagy nem menhelyről van, akkor te egy szaporítót támogattál. Az én kutyám nem törzskönyves, nem is tenyésztőtől vettük. Erre megkapnám (meg is fogom szerintem), hogy mit képzelek magamról, miért vagyok állatkínzó stb. De fajtatiszta, törzskönyves szülőktől van, ráadásul korábban papíros kutyákat tenyésztettek, és tényleg tenyésztők voltak, csak ennek az alomnak (amiből a kutyám van) már nem csináltak törzskönyvet, mert kiszálltak ebből. Teljesen normális helyről van.

Illetve régebben nekünk is voltak kiskutyáink, egy nem törzskönyves kutyától. De gondját viseltük minden kölyöknek, megkaptak minden kötelező/ajánlott oltást időben, jó helyen voltak. Egyszer volt vemhes a kutya. Én ettől nem érzem magam rossz embernek, nem gondolom, hogy "szaporítónak" lehet nevezni. Tenyésztőnek se, de szaporítónak se. Mégis nagy felháborodást keltene. Valaki elmagyarázná, hogy miért ekkora probléma, hogy ha valakinek az életben egyszer vemhes a kutyája (és gondoskodik utána a kölykökről), hogy utána a legmocskosabb szaporító lesz a világon aki létezik? Vagy ha rosszul látom ezt az egészet, akkor bírjon jobb belátásra.



2022. márc. 9. 21:29
1 2 3 4 5
 41/48 anonim válasza:
61%
Nem is értem, hogy mi ez az állatvédő szöveg… Ez csak egyszerű józan ész, az én kutyám tenyésztőtől van és az a különbség, hogy minden alom gazdáinak van egy Facebook csoport ahol meg lehet beszélni mindent, a tenyésztő havonta érdeklődik nem csak a kutya iránt, hanem mi is váltunk pár szót, hogy miújság velünk vagy velük és tudja, név szerint, hogy melyik kutyája kinél van ezzel szemben a szaporító hozzáértés nélkül csak kihasználja a kutyákat és ha már nincs hasznuk belőle kidobja az utcára. Lehet egy szaporító is az elején megmutatja allatorvosnak a kicsiket akár be is chippeli a kutyákat de ha az ő állományából származó kutyát utcára dobják és ellenőrzik a chippet azt mondja, hogy nem is emlékszik erre a kutyára mert az neki csak pár 10 ezer forint. Ha csak hobbiból akar valaki egy almot attól ő még szaporító lesz. Hozzáértés nélkül nem állunk neki semmit csinálni. Egy tenyésztő visszagondol a nagyszülőkre, dédszülőkre akár ükszülőkre is és az alapján próbálja mindig a legjobb párosítást tovább tenyészteni. Egyébként azt hiszem, hogy idén már törvény is van a szaporítók ellen. Teljesen oké, ha nem akar az ember százezreket kifizetni, de ha valóban szereti a kutyákat az illető akkor szétnéz a menhelyeken vagy ha egy konkrét fajtájú kutyát szeretne akkor a fajtamentőknél.
2022. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
51%
39 én nem tudom, hogy amikor fentebb leírják korrektül, logikusan a dolgokat, akkor miért ragaszkodsz a sötétséghez? Világosban az egyetlen agysejted sem félne annyira
2022. ápr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
16%

Jó a szaporítós kutya is!

Hogy írhatják egy élőlényre ezek a barm*k, hogy "hamisítvány"?

Fizesd akkor ki mindenkinek a törzskönyves kutyát, te idi*ta!

2022. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
68%
43 egy törzskönyv 7 ezer forint. Aki szapit támogat, az állat kínzást támogatja. Fel tudod fogni te giliszta?
2022. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

46 és szerinted miért adják annyival drágábban te véglény?


[link]


Nézd meg milyen állapotok vannak egy szaporito telepen. Nyomorék

2022. máj. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%
46 lyukat kellene ütni a fejedben egy csákánnyal, úgy talán bejutna a fény a sötét agyadba. Minek él egyáltalán egy ilyen semmi?
2022. máj. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
67%

Pont 7 ezer forinttal adják dràgàbban, amennyi a törzskönyv, ha a papír rèszèt nézzük.


Az, hogy tenyésztötöl sokkal dràgàbb egy kiskutya mint szaporítótól, annak nem a papír az oka. Nem tudom, van e èrtelme elmondanom, mert nem hiszem, hogy befogadóképes vagy, kedves szapitámogató válaszoló, de teszek egy próbát, hàtha van 2 agysejtnél több a fejedben.

Szóval, a tenyèsztötöl vàsàrolt kölykök nem a 7 ezer forintos tk miatt dràgàbbal, hanem:

- a kiállítási és munkaeredmények miatt

- az egèszsègügyi grancia miatt

- a szürések és genetikai tesztek miatt

- a szuperprémium eledelek ès tàplàlèkkiegèszítök miatt

- a tartàsi körülmènek miatt

- az idegrendszeri és fizikai stabilitás és egèszség miatt

- a vonalak èrtèke miatt (import kannal fedeztetni sokazor 7 szàmjegyü összeg)

- az állatorvosi költsègek miatt (a kiskutya chippel, oltasokkal, sokszor mar dns teszttel, eloszocizva, kezdocsomaggal kerul az uj gazdahoz)

- az egyed eszmei èrtéke miatt (én munkakutyàk vettem, megmondtam, milyen munkára szeretnèm, olyat picit kaptam, ami tokeletesen alkalmas erre)

- gondoskodás miatt, gondos szelekcio miatt, a szakmai hozzaertes miatt a tenyeszto reszerol (el sem tudod kepzeni, hogy a tk-s kutyat nem ugy jonnek a vilagra, hogy a morzsi megdugja a buksit aztan jeee kiskutya, hanem sokszor eveket varnak egy kanra, kontinenseken utaznak az a tenyesztok egy-egy igeretes parositas letrejotteert)


Fel tudod ezt fogni?

2022. máj. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
43 nem a kutyát kell büntetni, nem tehet arról, hogy a szapis gyökerek még lélegeznek. De aki pénzt fizet, az azt mondja: persze, tök jó ez, csináld csak. Ez meg szefosság, amire a helyedben nem lennék büszke
2022. máj. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!