Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartasz kutyát?

Miért tartasz kutyát?

Figyelt kérdés
Miért vetted magadhoz?
2022. márc. 15. 10:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Mit számít az neked?
2022. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Így rá vagyok kényszerítve a mozgásra egy egy szeretnivaló pofival nem pedig egy agresszív edzővel. Nagyon megérte a kutya.
2022. márc. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
29%
védje a házat
2022. márc. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Kicsi korom óta mindig volt kutyánk, így nekem ez természetes, velük teljes az életem. Jelenleg 2 van, járok velük agilityre is, sokat sétálunk a természetben és sok szeretetet adnak, az ölemben alszanak :)
2022. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Megörököltem. Vele aztán nem kell mozogni, olyan mint a napóra, alszik egész nap, csak húzódik odébb, ahogy megy a Nap :-D
2022. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Feltétel nélküli boldogság amikor hazaérek, ragaszkodás, társ a problémákban, társ az örömben. Következetességre nevel, személyiségformáló azáltal, hogy gondoskodni kell róla, törődést igényel, sőt ki is követeli a törődést.

Érzékszerveinek köszönhetően, elsősorban szaglásának köszönhetően tudja milyen hangulatunk van, érzékeli a könny a rosszindulat, hamisság és a boldogság "szagát" feromonokat is. Nagy százalékban ennek megfelelően viselkedik gazdájával, más emberekkel, függően attól kit mennyire ismer.

2022. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Mert többet ér az embernél. Ő sosem bánt, nem csap be és feltétel nélkül szeret.
2022. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Mert szeretem. Igazi szeretettel. És boldogság az életemben hogy van.
2022. márc. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Kell a pénz.
2022. márc. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Mert a szív szerinti szeretet fontosabb a vér szerintinél. Egy tündéri pofi mellett ébredni, aztán felülve még eggyel találkozni, majd amikor hazaérek, kettővel egyszerre "letámadva" – jó érzés. Később magunkhoz vett kutyánk bántalmazott volt. Nem bújt el, csak lefeküdt a sarokba, és neki már mindegy volt, mi lesz, egyik helyről dobták a másikra, 4 és fél évesen, csak 1 év alatt 4 helyet megjárt, előtte ki tudja. Pont ma van 8. születésnapja – természeten itt, nálunk, az otthonában. Szív szerinti családtag lett, élettel teli kutyus, aki örömében 2 métereseket tud ugrani, amikor sétálni megyünk, vagy csak meglátja a hosszú, piros pórázt, ami nagyobb szabadságot enged neki, 5 méterig.


De megjegyzem, előtte a macskám, bár vele értelemszerűen nem mentünk sétálni, nem kevésbé volt családtag. Kötődött hozzánk, kijött üdvözölni minket, mindig kereste valamelyikünket szeretetért vagy csak a társaságunkért, békében érezte magát attól, hogy a közelünkben kuporodik össze.


Nem vér köti össze ezeket a kapcsolatokat, hanem megtapinthatatlan szeretet, amihez nem kevés idő kellett, hogy kialakuljon. Mert első látásra a macskám és a kutyáim is csak szép és cuki macska és kutyák voltak, akik onnantól az én felelősségeim. A szeretet, a "nagy szerelem" később jött/alakult ki, szépen fokozatosan.


20/l

2022. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!