Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétáltatás, hogyan?

Kutya sétáltatás, hogyan?

Figyelt kérdés

Ismerem a szabályokat, csak nyugodt kutyàval induljunk el, mi lépjünk ki elsőnek az ajtón, stb…

De mi már az első ponton se tudunk túl jutni amint meglátja a pórázt vége…. Semmi nem érdekli, döngeti a kaput fel alá rohangál, nem hallgat semmire. Próbáltuk, h akkor napi szinten többször elő vettem és amikor így viselkedett leszidtam és a pórázt meg elraktam. De a forgatókönyv mindig ugyanaz, elő veszem ő meg akkor félőrült módjára viselkedik. Tudom, h én rontok el vmit, de fogalmam sincs mit csináljak másként, mert ha képben van a póráz semmi nem érdekli, csak az h menjünk már.


2022. márc. 16. 12:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%
Nyilvan az orjongo kutyak se segitenek, de a kapuszabalyt tudja? Ezt lehetoleg kiados seta utan gyakoroljatok eloszor, hogy porazzal leul kapun belul, te kinyitod a kaput, kisetalsz, es ott kell maradnia, amig azt nem mondod johet. Ha nagyon feszult, kell hozza egy masik ember is kapun belul. Aki eleinte ralep a porazra.
2022. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
#11 ezt még nem próbáltuk. De ezt eltudom képzelni, h működhet egy fárasztó séta után.
2022. márc. 16. 15:01
 13/16 A kérdező kommentje:
A kapuszabályt csak akkor tartja be ha nincs rajta póráz. Ha jövünk haza egy bevásárlásból pl. Tudja, h nem jöhet ki és nem is jön ki, de ha rajta a póráz mint már írtam semmi nem érdekli csak megy. De ha séta után vagyunk fáradtan, nem is értem, h eddig nem jutott eszembe akkor gyakorolni.
2022. márc. 16. 15:04
 14/16 anonim ***** válasza:
88%

Mennyi idős kutya, és mióta van meg?

Mert mondjuk a "kapuszabály" nekem sem sima ügy, de az enyém mentett, és vele azt kellett megértetni, hogy attól, hogy én kilépek, nem hagyom el, vannak olyan viselkedésbeli jelek, amikből arra tippelek, hogy őt valahol kitették és ott hagyták. Most ott tartunk, hogy futiból ki tudok lépni előbb, vagy a kutyával egyszerre, ott nem rohan előre, otthonról, ha egyedül indulok el, nem jön utánam, lefekszik a bejárati ajtóval szemben, és nyugodtan figyel, hogy elindulok, de ha pl. együtt indulunk valahova, ő kiszalad előttem, akkor már pórázon van, bent teszem rá a pórázt, mikor nyugodtan áll vagy ül, úgy nem is indulunk el, hogy a póráz nincs rajta, de amint nyílik az ajtó, felpörög, ez még idő lesz, hogy ilyenkor is visszafogja magát, de az is lehet, hogy nem változik, vagy csak kicsit.

2022. márc. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos mellevalasztottal. Neked egy parancsra eheho nyugodt roti ,amstaff kellett volna.


A spaniel vadaszkutya. Ne a parancsteljesites a profilja.

2022. márc. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%
Azért ott komoly gondok vannak a nevelésben, ha egy kapuszabályt nem tudsz bevezetni. Az nem olyan, ami csak akkor működik, hogyha a kutyának kedve van hozzá és elég fáradt!
2022. márc. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!