Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy segítsek a kutyámon?

Hogy segítsek a kutyámon?

Figyelt kérdés
Szóval szeptemnberben csaltam be az utcáról, az is bele telt egy hónapba, hogy meg tudjam közelíteni, addig kóborolt össze vissza. Nem tudjuk ki volt a ,,gazdája'', próbáltam megkeresni senki nem jelzett vissza, hogy ismerné. Látszik, hogy bántalmazva volt, a férfiaktól retteg. Sajnos nem tudok mindig itthon lenni, egyetem miatt, mikor tehetem hazajövök, próbálok vele minnél több időt tölteni. Nagyon bátrortalan, orvoshoz alig tudtam elvinni, chippe nincs. A család többi tagjával nem tud megbarátkozni. Kibróbáltuk, hogy megkössük, hogy a többiek is tudják megközelíteni, szokja meg, hogy nem bántja senki, nem hiszem, hogy jó ötlet volt, azt hiszem megint kezdem elveszíteni a bizalmát. Ha nem kötöm meg, elfut, ha meghlátja a család férfi tagjait, pedig senki nem bántja. Nagyon sajnálom, nem tudom mit tegyek, rossz, hogy nem tudok vele annyit foglalkozni, amennyit kellene, de menhelyre nem szeretném adni, félek, akkor végleg bezárkózna és nagyon megszerettem. Hogy tudnám megértetni vele, hogy biztonságba van, hogy senki nem bántja?

2022. márc. 23. 13:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%

Minden csaladtag es te is tarsd be a sorrendisegi szabalyokat!!! Attol buztonsagban erzi magat.


A kutya megkozelitse:

Ne kosd ki. Ulj le es felfele fordutott tenyerrel varj,amig odajon. Beszelj hozza kedvesen es halkan. Vagy fekusdj a foldre es hagyd,h odamenjen es megszaglasszon. Mosolyogj es kedvesen beszelj hozza,de meg ne erintsd meg.


Tobb ilyen alkalom utan tesd ki a kezed felfele forditott tenyerrel. (Ugy latja ,h nem tudod es nem akarod megutni.)


Meg a fekvo vagy ulo pozicioban is latja,h nem tudod megutni.


Csaladtagjaid ne orditsanak a jelenleteben egymassal se.


Majd a sok penzehes kutyatrwner le fogja pontozni. De kello nyugalommal es turelemmel meg tudjatok csinalni.

Fontos lenne,h porazon elvigyetek kocogni,amikor nincsenek kinnt kutyak meg emberek.

2022. márc. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!