Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyus...

Szerintetek milyen kutyus illik hozzam?

Figyelt kérdés
Nagy kertünk van, szóval rohangálhatna egész nap, napi 1-2 nagy séta, kutyaoviba és kutyasuliba is járnák vele. En az őrző-védő sportosabb kutyákat kedvelem. Mivel olyan kutyust szeretnek aki megvéd ha kell, és őrzi a házat is, de ugyanakkor tudok vele agilityni.Van egy 9 éves húgom is. En 16 éves lány vagyok. Es rendszeresen vinnem állatorvosi vizsgalatokra, és elvegeztetnem rajta az összes szűrést (pl.: csípő diszplázia...stb.) Es teljes jogú családtag lenne, de néha elvinnem kiállításra. Mar van egy keverek kutyusom, ezert most fajtatiszta kutyust szeretnek. Minden nap játszanánk is vele. Itthon is minden nap gyakorolnánk a kutyasuliba tanultakat. Naponta 2x kapna enni. De amúgy kint lenne tartva, vagy max. az előszobába bejöhet, mert anyu allergiás a kutyaszőrre. Szerintetek milyen fajta kutyust válasszak? Mert apu meg anyu is azt mondta olyan lesz amilyet en szeretnek. Csak nem tudok donteni.
2010. szept. 14. 20:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, ha azt írják, akkor az valószínűleg úgy van, az én tudásommal lehet gond. :)
2010. szept. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Egyre több corso van agility versenyeken. A dp hajlam nem kizáró ok, ugyanis attól, hogy egy fajta dp-re hajlamos, nem jelenti azt hogy minden egyede diszpláziás. Ha a kutyám szűrve van, és HD-A minősítést kapott, akkor miért ne agilityzhetnék vele?

Egyébként én nem vettem észre, hogy annyira fázós fajta lenne, igazából semmi problémájuk nincs télen kint, rendes kutyaházban. Mellesleg imádják a havat. Szokás kérdése.

2010. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szerintem tacskó lehet hogy kicsi de nagyon hű a gaziához és könnyen tanítható. Nekünk is az ven És egyszer megpróbáltak betörni hozzánk de ő megállította nem muszáj hogy nagytestű legyen mert a betörő nem akar zajt de ha a kutya ugat az épp elég zaj!És egyszer egy ittas pasas elkezdett velem ordibálni de a tacskóm megugatta és elment!

Én a TACSKÓ-t ajánlom! :)

2010. szept. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
De tacskó keverékem van.
2010. szept. 16. 15:27
 15/19 anonim ***** válasza:

A Groenendael!


Vérmérséklete:

A groenendael és a belga juhászkutyák energikusak,élénkek,érzékenyek és éberek.Kitartóak,értelmesek és okosak,szeretnek dolgozni és nagyon ragaszkodnak a gazdájukhoz.Igen figyelmesek,s szükség esetén meggyőző módon védelmezik a családjukat és azok tulajdonát.Ha a kutyák már kicsi koruktól kezdve megfelelő tapasztalatokat szereztek,nem jelenthet gondot számukra a más kutyákkal,a macskákkal vagy egyéb háziállatokkal való együttélés.A gyerekekkel is remekül kijönnek.Az idegenekkel szemben kissé félénkek és óvatosak.Nem kedvelnek mindenkit,de a család barátait lelkesen üdvözlik. Az agilityben tuti befutó, a border mellett az egyik legjobb!

nem hazudok, a wikipediából másoltam!

[link]

2010. szept. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

szerintem foglalkozzál rendesen a már meglévő kutyával!...járjál suliba vele, taníts meg neki mindent amit tudsz, gondozd felelős gadiként...!

Nem kell neked másik... - olyan kutya nincs is amilyet te elképzeltél...sokmindent képzel egy 16 éves, de a kutyának viszont minden nap törődésre, és irányításra van szüksége, nem csak ma, holnap, holnapután hanem 10 év múlva is

2010. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Végre!!!!

Végre egy olyan lány, aki a mini-mini yorkshire terrieren és a bolognesen följebb tud gondolkozni! Most megnyugtattál, hogy léteznek rajtam kívül ilyenek.

Szerintem nyugodtan válassz malinoist. Én 17 évesen kezdtem el dolgozni egy malinois-val, és azóta is tökéletes az összhang. Én a kutyakiképzőmtől (az idősebb kutyussal is jártam suliba)kaptam a tanácsot, hogy válasszak malinoist, mert hozzám illil. Kutyaovi, kutyaiskola hetente egyszer-kétszer. Te ott mindent meg fogsz tanulni a kutyádról, és minden rezdülését érteni is fogod. A fontos az az, hogy semmiképpen ne hagyd abba a kutyaiskolát, iktasd be a napirendedbe, ez létkérdés. A másik fontos, hogy mindazt aszabályokat, amiket tanulsz, otthon, a család többi tagja is be kell, hogy tartsa, hogy senkinek ne legyen vele gondja. Nekem is van egy akkor 5 éves öcsém, elmagyaráztuk neki, hogy mit nem szabad engedni a kutyának, és már kicsiként szépen tudta, mikor kell rászólni. A kutya még pici volt, de már tudta, hogy öcsinek is engedelmeskedni kell. Ez azért fontos, mert oké, hogy érted bármit megtesz a kutya, de a boldog családi léthez kell, hogy másokra is hallgason. És ha otthon nem ugyanúgy kezelik, mint te, akkor össze fog zavarodni, és nem fogja érteni a dolgot. Ugyanazok a parancsszavak, ugyanazért rászólás és ugyanazért dicséret. Ez fontos!

Ha ez a két dolog be van tartva, akkor semmi gondod nem lesz vele.

Bátran vágj bele!

(És köszönöm, hogy nem én vagyok az egyedüli munkakutyás lány ezen a nyomorult bolygón!!!)

2010. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy olyan ritka lenne egy olyan lány aki nagytestű kutyát szeretne. Amúgy attól még, hogy neked a mali ideális, még nem biztos, hogy a kérdezőnek az. Persze szóbajöhet, mint sportos kutya, de velük nem elég csak játszani a kertben és heti 1 szer kutyasuliba vinni. Ha nincs levezetve az energiájuk (amiből rengeteg van), totál meg vannak zakkanva és nem lehet velük bírni.
2010. szept. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Tervuren
2010. szept. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!