Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megengednétek a 16 éves...

Megengednétek a 16 éves lányotoknak hogy kutyája legyen panelba? /szobájába/

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 23:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
66%

23:29!


Már ne is haragudj de ez egy igaz parasztos nézet...:)

Nem a lakásba való!:)

Yorkit is kikötnéd egy vashordó mellé,5 kg-os láncra?

Remélem nincs kutyád és semmilyen állatod sem!

2010. szept. 15. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
81%

Annyira él ez a tipikus parasztfelfogás Magyarorszégon, hogy a kutya nem lakásba való... Nem egy frászt. Egy lakásban tartott kutya sokkal boldogabb egy kintinél, ha viszik eleget sétalni, játszani. A kutyának az a boldogség ha a gazdija mellett lehet, sétálhat, játszhat sokat, nem ha kint van egyedül az udvaron,nem találkozik más kutyákkal, emberekkel,nyáron hőgutát kap, esőben ázik, télen megfagy és csak az etetés alatt latja a gazdáját.

Egy 16 éves lány elég felelőségteljes lehet már, hogy kutyája legyen, és ez hülyeség, hogy rá fog unni, én is már egyetemista vagyok, mégse kellett egyszerse levigyék a szüleim, mindig megoldottam.De ha néha te is besegítesz, az csak mégjobb, de egyedül is meg tudja oldani.

2010. szept. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%

Igen, de CSAK AKKOR ha nem az a legfontosabb neki, hogy a haverokkal lógjon a plázában, és bulizni menjen hétvégente.

Egy kutya, az szinte olyan, mint egy gyerek. Nagyon igényli a gazdi jelenlétét, és nem csak annyi időt kell rászánni, hogy naponta 3x2 percre lemegy vele az ember, amíg pisil-kakil.

És tudnia kell, hogy egy kutya jó esetben 15 évig is mellette lesz, tehát gondolja végig, hogy a nyaralásokat, hétvégéket tudja e úgy intézni, hogy a kutya is vele legyen.

De azt a szülőknek is tudniuk kell, hogy egy kutya családi projekt, és néha majd biztosan be kell segíteni. A kutya nem csak a gyerek szobájában lesz, hiszen nem egy tengerimalacról van szó...

Nagy felelősség, és a szülőnek is segítenie kell. De megéri, mert megtanulja, hogy mit jelent felelősséget vállalni, bizonyos dolgokról lemondani.

Ja, és nagyon sok szeretetet, örömet fog adni!

2010. szept. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
80%

Hát ha felkel minden reggel 6kor levinni sétálni (hétvégén és ünnepnapokon is ugyebár) akkor oké.

Nálunk ezen a ponton bukott a dolog.

2010. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
87%

Ja igen, igazat szól az utolsó, ezt is akartam írni.

Tökmindegy, hogy hétvége, téli-, vagy nyáriszünet, a kutyának reggel pisilnie kell.

Én lassan 4 éve minden nap 5-kor kelek. Pedig télen, amikor sötét van, és -15 fok, akkor mindenre vágyik az ember, csak arra nem, hogy lemenjen sétálni.

Ezt azért említsd meg neki.

2010. szept. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

ha arról van szó hogy veletek él és megengedeitek de csak a szobájába lehet egyértelműen NEM.

Egy szoba nem elég egy kiskutyának sem, képzeld el ha nincs épp senki a szobában az ajtón túl meg ott a család és nem mehet ki. Szétugatja az agyát és jogosan.

2010. szept. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
50%

húú, nem vagytok semmik, 5kor meg 6kor felkelni. Mi 9 körül kelünk, addig nem kell neki pisilni, még ő is alszik olyankor. Meg is lenne sértődve szerintem, ha olyankor felkölteném:)) Miért kell annyira korán kelni? Én ejjel még le szoktam vinni 1 körül, mielött lefekszem és gond nélkül kibirja 9ig.

Bocsi az offért

2010. szept. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
10:35 - Talán mert aki gyerekként kapja a kutyát, az még iskolába jár (15 évesen is), és a tanítás 8-kor kezdődik, be kell érni, nem ér rá 9-ig kutyát sétáltatni. :-)
2010. szept. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Én igen mert mondjuk én is 16 vagyok :) Nekem Yorkshire terrierem van és panelban lakunk semmi gond nincs vele és mindenféle "rossz" gondoltakotól elveszi a kevdem nagyon édes kiskutya :)
2010. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:35

Miért olyan korán? Talán mert 8 órától dolgozik, vagy suliba megy az emberek nagy része?

Ha 6-kor kelnék, akkor a kutyámmal tudnék sétálni kb. 10 percet, majd 10 perc alatt kellene megreggeliznem, zuhanyoznom, felöltöznöm, stb.

De én inkább 5-kor kelek, hogy 40-50 percet tudjak sétálni.

Meg se kérdezem, hogy Te miért tudsz kilenc óráig aludni?

2010. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!