Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem hangosan ugató, nem hulló...

Nem hangosan ugató, nem hulló szőrű kiskutya? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Milyen fajta kiskutya van (akár szobakutya, akár nagyobb), amely nem ugat hangosan (vagy könnyen megtanítható arra, hogy ne tegye ezt), valamint nem hullik a szőre, nem hosszúszőrű és igazán nincs szaga? Ragaszkodó, mindenkit elfogad, jól tanítható, gyerekekkel is barátságos?

Van aki allergiás a kutyaszőrre, meg olyan is van, aki ha egy helyiségben van egy nagytestű kutyával, mindig érzi a kutyaszagot, ami zavaró számára, egyébként a kutyákat nagyon imádja.

Van olyan kiskutya, akire a fentiek ráillenek? Több szóbajöhető fajta is lehet.



2022. ápr. 9. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

A rövud szőrű kutyák szőrhullatósak. Aminek nem hullik a szőre, az alapverően hosszú szőrű, de ezt rendszeres kozmetikus látogatással lehet röviden tartani (praktikusabb is)

Az ugatósság általában jellemző a kicsi kutyákra, a nevelhetőség pedig sokszor a gazdán múlik.

A gyerekbarát kutya pedig elsősorban a gyereken múlik... A gyerek, meg a szülőn...


Bichonok, máltai, yorkie nem potyogtatja a szőrét, de én még nem találkoztam belőlük csendes kutyával.

Az uszkárok is szóbajöhetnek, bár a szőrhullatásban nem vagyok biztos.

2022. ápr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kutya nincs, ami nem kutya :D A kutya ugat, játszik, hullik a szőre és még enni is szokott, ami hátul távozik.


Szóval az ugatás, gyerekekkel való viselkedés az nagyrészt a gazdán múlik, hogy hogyan neveli a kutyát, mennyit foglalkozik vele, illetve hogyan szocializálja. (Ehhez az is kell, hogy a gyerekek is tudják, hogy bánunk egy állattal.)


A kutyaszag az állandó. Írtóbüdös kutyáknál higiéniai és/vagy egészségügyi gondok vannak, de egy állatnak mindig lesz valamilyen szaga. Nekünk is van, csak azt könnyebben ignorálja az ember. A gazdi a kutyaszagát is megszokja, de egy vendégnek legtöbb esetben fel fog tűnni, ám általában hamar "eltűnik" a szag, ha normális körülményekről van szó, hamar hozzászokik az enyhe kutyaszaghoz az emberi orr.


A szőr meg hullik, úgy mint a haj. Persze vannak durvábban vedlő kutyák, de olyan kutyasem létezik, ami nem hullajtja a szőrét.


Allergiás családtagot (?) említettél: ilyen esetben viszont egyből szűkül a kör a hipoallergén kutyákra. Van egy-két fajta, ami enyhén allergiás embereknél nem vált ki reakciót, de nem vagyok jártas, hogy az együttélés pl milyen allergiásként ilyen kutyusokkal. Jó hír viszont az, hogy a legtöbb tipikus lakáskutya, kistestű, az hipoallergenitás miatt kevésbé (!) hullatja a szőrét. Ezek után kéne utánaolvasni.

2022. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Kistestű kutyák általában ugatósak. Csivava és tacskó keverékem van, mindkettő ugatós. Lakásban nem, csak ha csengetnek vagy jön valaki, de kint, sétánál ha történik valami, szívesen pofáznak :D fajtán belül egyed függő is


Talán a mopsz és francia bulldog csendesebb fajta, de nekik, mint minden rövidszőrű kutyának, hullik a szőre.


Csak a kozmetika igényes hosszúszőrű kutyáknak (pl yorkshire terrier, uszkár, bichon) nem hullik a szőre, tehát igazából írásodban ellentmondás van. Ha azt akarod, hogy ne hulljon a szőre, akkor hosszúszőrű fajtát kell választanod, akit havonta kozmetikushoz kell vinned, hogy normálisan nézzen ki.


Összességében leginkább az uszkárt javasolnám.

2022. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk bichon havanesenk van, amire ráillik a leírás. Kisebbtestű kutya, szőre nem hullik, nagyon barátságos a gyerekekkel. Viszont a szőre miatt ápolást igényel. Örökbefogadtuk, mert az előző gazdája ezt nem tette meg, és a szőrtől a füle úgy begyulladt, hogy majdnem belehalt. Nem játék a kutya. De olyan édes és kedves, csendes jószág, mi nagyon szeretjük. Egy kicsit talán butább, mint a többi, de kezelhető odafigyeléssel. Vagy uszkár még, az ő szőrük se hullik, viszont van egy természete, ami ha nem kezelve, gyereket megharaphatja. Ők például nagyon okos fajták. Nagyobb testű kutyáknál nem tudom melyiknek nem hullik a szőre.
2022. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Uszkár alatt a törpeuszkárra gondolsz?
2022. ápr. 9. 12:18
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Igen. Kettőt ismerek, hangjukat sosem hallottam. Egész rövidre lehet nyírni a szőrét, úgy könnyebb tisztán tartani és nem hullik.
2022. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azert a hipoallergenekkel is ovatosan, kevesbe okoznak allergias tuneteket, de meg van a veszely, hogy valaki ugyanugy erzekeny a hipoallergenre is, mint a “sima” kutyara. Le kene tesztelni.

Vagy ha ez nem sikerul, akkor be kell vallalni, hogy egyesetleg gyogyszert kell szedni a kutya mellett.


Kicsit amugy nekem olyan, mintha kutyat akarnatok, de ugy, hogy az ne legyen kutya.

Es ha nem lesz olyan, ahogyan ti elkepzeltetek? Mert megeshet.

2022. ápr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Minden kutya jo szagu,ha mosod es rovidszoru….


Mienk amerikai staffird es nem ugat soha,minden vele elo csaladtaggal kedves. Szore hullik,de sehol se latjuk. Szojzatza a tanitast es parancsokat,de 3 orakat kocogunk vele egyutt. O gyerekesnek azert nem valo,mert nem fog eleg energiat olni bele akkor a gazda a kisgyerek miatt. Vagy kevesen tartanak babisittert,hogy a kutyaval mindig foglalkozzanak naponta.


Nekem ugy tunik,h Kerdezonek irrealis elvarasai vannak,de nem akar tenni a kutyaert szinte semmit..

2022. ápr. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Nekem ugy tunik,h Kerdezonek irrealis elvarasai vannak,de nem akar tenni a kutyaert szinte semmit.."

Nem tudod, nem tudhatod, kinek milyen mértékű súlyos fogyatékosságai vannak, amely következtében nem tud órákig kocogni a kutyával, vagy kellőképpen lefárasztani és ezért keres megfelelőt.

2022. ápr. 10. 06:29
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod, nem tudhatod, kinek milyen mértékű súlyos fogyatékosságai vannak, amely következtében nem tud órákig kocogni a kutyával, vagy kellőképpen lefárasztani és ezért keres megfelelőt.


Viszont ez mondjuk elég fontos info ahhoz, hogy már az elején leírd.

2022. ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!