Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tartása lakásban?...

Kutya tartása lakásban? Milyen árban vannak manapság a rendes kennelből származó, törzskönyvezett fajtatiszta kiskutyák? (goldi, német boxer)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutya vásárláson gondolkozunk párommal. Egyenlőre nem tudunk dönteni a Golden retriever és a Német boxer között. Esetleg ha valakinek lenne velük tapasztalata lakásban tartva, szívesen várom a véleményeket. Jelenleg társasházi lakásban élünk, mindketten dolgozunk (én otthonról), de úgy vélem elég időt tudnánk szánni a kutyusra (napi MIN 2 nagy játékos séta), illetve kutya sulit is néztünk már a közelben.

További kérdésem az lenne, hogy kb milyen árban lehetnek ezek a kutyusok? Több kennelt is néztem, de sajnos árak nincsenek feltüntetve.



#kutya #golden retriever #német boxer #Kutya lakásban tartása #Fajtatiszta árak
2022. ápr. 11. 15:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%

Árak 100tól felfele.. Nekem labim van lakásban... Napi 4,de van h 5 séta. Az első és az utolsó arra van, h elvégezze a dolgát. A többi meg nagy séta, túrázás, úszás, játék a haverokkal, futás velem.. Mikor melyik... Ha nagyon sz@r idő van, akkor is megyünk, de rövidebb időre, olyankor itthon fárasztom agyilag(trükkök gyakorlása, tanítása, keresős játék). Én is itthonról dolgozom, sok időm van rá :)

Az elsőnek meg annyit, h HAHAHA.... Lehet panelban is rosszul tartani a kutyát, sajnos tudok rá példát... Szegény kutya napi 2 alkalommal van lent max 10 percre alkalmanként... A kertes házban tartott kutyák 99%a az orvoson kívül nincs elvíve sehova, nem éri új inger, szagok nem haverkodik más kutyákkal.. 10-15 évet egy kertben kell le élniük, na ez a gáz kedves első..... Nekem mondhatja bárki mekkora kert van... Akkor is gáz. A láncra kikötött kutyákról nem is beszélve, falun az divat sajnos még.... Tisztelet a kivételnek persze, mert 2őt is ismerek. Gazdi függő, h ki h bánik a kutyával nem pedig hely függő!!!!

2022. ápr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%
Inkabb 300-tol felfele alakulnak az arak.
2022. ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Az árakat nem tudom, mert nekem örökbefogadott kutyám van, nem egységes, sok függ attól, melyik kennel, kik a szülők... stb.

Hosszú szőrű kutya esetén célszerű a klíma a lakásban, egyébként leginkább a te életmódodtól függ, milyen kutya lenne számodra megfelelő. Mennyit mozogsz, mennyire vagy aktív, mennyire szívesen tanítanád. Pl. vannak feladatigényes fajták, akiket egy intenzív, változatos feladatozással fél óra alatt jobban le lehet fárasztani, mint egy egész napos túrával, a retrieverek pl. hízékonyak, nekik emiatt fontos a mozgás, a boxerre a nyomott orra miatt kell jobban figyelni.

Egyébként megfelelő foglalkozás mellett a legtöbb kutya jól elvan lakásban és a gazdi távollétében alszik (eleve a kutyáknak magas az alvásigénye.

2022. ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a borador? Jézusom..
2022. ápr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
14. [link]
2022. ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
89%

A Golden Retriever drágább fajta, 350ezer Ft alatt nem igen kapsz.

Német Boxerből ki lehet fogni olcsóbbat 250-300ezer Ft körül.

2022. ápr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
84%
11 vagyok, elírtam az árat!!! Most nézem, a többieknek van igazuk!
2022. ápr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

A boxer nagyon beteges, rengeteg az öröklött betegségek is és a szerzésre való hajlamuk is. Gerinctől kezdve szíven, vesén, szemen keresztül az epilepszián át a diszpláziáig. Még szűrt szülőknél is.

A goldenek közt is gyakori a betegség sajnos, de ott jobban szűrhető.


Árakat nem fogsz találni így sehol. Nem így működik. Vedd fel a tenyésztővel a kapcsolatot, írj egy bemutatkozó levelet és kérdezz rá az árra is.

2022. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
92%
Olyan 250-350 között már tudsz kapni mindkét fajtából hobbira kölyköt. :)
2022. ápr. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2022. ápr. 12. 07:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!