Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam merg a kutyámat,...

Hogy tanítsam merg a kutyámat, hogy ne ugasson sétálás előtt?

Figyelt kérdés

Mikor elvinnném sétálni ugat mikor rárakom a pórázt és zavarja a szomszédokat.És ha külön viszem (mert van egy másik kutyám is) őket sétálni akkor úgy kell lefogni nehogy kiszökjön!

Egyszerűen nem lehet elzavarni a kaputól!

Köszönöm előre is a válaszokat!


2010. szept. 15. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Előveszed a pórázt, elkezd ugatni, leteszed a pórázt. Elhallgat, akkor adsz egy jutalomfalatot, előveszed megint. MEgin elkezd ugatni, megint elfordulsz és megint leteszed. Ezt addig játszod, míg rá nem jön, hogy csak csendben lehet elindulni :)
2010. szept. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm majd kipróbálom!


Jöhetnek még kommentek! :)

2010. szept. 15. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Kíváncsi lennék, téged meg lehetne-e tanítani, hogy egyáltalán ne beszélj. Mondanak neked valamit, aminek örülsz, és ha nem válaszolsz, kapsz jutolomfalatkát. (Amitől elhízol és megbetegszel - ahogy a kutyád is.)


A szomszéd meg egy barom. Hagyd a fenébe, ne törődj vele. Nyilván nem éjjel viszed sétálni a kutyát, bár szerintem az ugatás akkor sem számít csendháborításnak. Aki nem bírja a zajt, költözzön a maga külön barlangjába a maga külön hegyén.

2010. szept. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én kutyám ha előveszem a pórázt, akkor leül a ballábam mellé, és rám néz. És nem rossz kedvű kutya, sőt rengeteget van vele foglalkozva. Tényleg, ezt miért nem javasoltam? Köss valamilyen elvárt viselkedést a póráz látványához.


Egyébként pedig a jutalomfalatja száraztáp, pontosan annyit kap enni, mint amennyit szabad, jól izmolt, tapinthatóak a bordái, és makk egészséges.

2010. szept. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van benne némi igazság de engem is zavar, hogy ugat! mer hangosan és magas hangon ugat
2010. szept. 15. 16:03
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Csakiiitt nagyon kedves vagy
2010. szept. 15. 16:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kutyám a pórázt húzta, amikor elkezdtünk sétálni járni.

Én is azt csináltam, hogy amint megfeszült a póráz, és ő csak húzta, megálltunk. Akkor indultam el vele újra, amikor odajött hozzám. Elindultunk, amikor megint elkezdte húzni a pórázt, megint megálltunk.

Volt, amikor fél óra alatt 50 métert haladtunk, de hamar rájött a miértjére:)

2010. szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem két kutyám van, társasházban lakunk, ha sétálni megyünk előveszem a pórázt a kutyáim szép csöndben leülnek és illedelmesen várnak.

A szomszéd néni, aki alattam lakik, szintén kutyás, van egy kutyája, aki minden nap pontosan előadja ezt az izgatott hisztit, amit a kérdező kutyája.

És igen, zavar. Mikor mondjuk reggel 7-kor indul vasárnap sétálni, más még javában alszik vasárnap reggel 7-kor és arra kelsz, hogy a kutya végig üvölti örömében a lépcsőházat, amíg ki nem érnek az utcára. Társasházban igenis alkalmazkodjanak a szomszédokhoz.

Ha a kérdező kertesben lakik, attól még zavarhatja és akarhatja, hogy a kutyája jólnevelten viselkedjen. Az első válaszoló tökéletesen leírta, mi a megoldás.

Ettől a kutya még nem válik érzéketlen robottá, az enyémek is ugathatnak ott és akkor, mikor ennek helye van. Lent a parkban játék közben, vagy kint a túrákon az erdőben stb. De amíg kiérünk a házból, ne hisztizzen, viselkedjen normálisan, attól nem érünk le hamarabb, mert örömében tombol! És ha én azt akarom, hogy a szomszédokkal jó viszonyom legyen és ha a lépcsőház ablakán befolyik az esővíz és nem akarom, hogy ráfogják a kutyáimra hogy biztos ő pisilt oda, akkor nekem kutya kötelességem alkalmazkodni és tekintettel lenni arra, hogy egy társasházban joggal nem örülnek annak, ha a kutya végigbömböli a lépcsőházat.

Hidd el kedves második, csöndben is tudnak a kutyák örülni, s mindenki boldogabb, a kutyáim is, hogy meg vannak nevelve és nem piszkál minket senki.

Ez tudod hasonlít arra az esetre egy kicsit, mikor a behívhatatlan kutya pórázon éli le az életét, a gazdi nem tanítja meg, de állítja, hogy az ő kutyája a legboldogabb, mert neki mindent szabad, nincsenek korlátai. Míg ha megneveled a kutyádat, lehet rákényszeríted sokszor az akaratodat, netán egy-két fülest is kap, de sokkal nagyobb a szabadsága, mert bárhol bármikor elengedheted, szabadon játszhat más kutyákkal stb. Szóval el lehet dönteni, mi a jobb, látszólag szabadon, mindent megengedve de örök konfliktusban élni vagy keményebben, szabályok között de problémamentesen.

2010. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) :D
2010. szept. 16. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!