Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon problémás kutyánk (nemsokára 2 éves, cane corso, benti kutya). Mindig van vele valami. Kirágta a kerítést, átment a szomszédhoz nem egyszer. 1 hete csináltattunk egy újat (fémből) és megint sikerült szétszednie. Megrágta a méregdrága telefonomat, leszedte az ágyról (persze nem kellett volna otthagynom, de attól még megtörtént). Távirányítókat, cipőket, bútorokat stb. stb. Nincs olyan nap, hogy ne csinálna valamit. Mostmár tényleg nagyon figyelek arra, hogy ne hagyjak elő semmit, de még így is mindig talál magának valamit. Múltkor pl. felmászott az ágyra, és csinált az ágymatracon egy 1 méteres lyukat. Ja és amúgy tudja, hogy nem szabad felmászni, de ahogy elmegyünk itthonról, felugrik.

Én tudom, hogy minden kölyökkel vannak gondok, de ilyen problémás még egy kutyám sem volt. A többi kutyám megértette egy idő után, hogy nem szabad. Ja és nem érdekli semmi, hiába szidom le, meg van büntiben, ugyanúgy megcsinálja tizedjére is.

Amúgy más kutyákkal is vannak problémái, folyton rájuk akar ugrálni, általában játékból, de előfordult, hogy neki akart menni.

Pár hónapon belül, el tudom vinni kutyasuliba (most hétvégén sem érek rá), de az nem segít azon, hogy szétrág mindent. Amúgy kutyaoviba járt 1 éves koráig.

Szerintetek, hogy tudnám leszoktatni a rombolásról?


2010. szept. 15. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt másoltam egy oldalról, de nagyjából benne van minden:


"Mi oka van erre? Lehet nem tudja, hogy rossz dolgot csinál. Ezt ki kell tudjuk fejezni úgy, hogy ő is megértse. Egyes kutyák stresszelnek egyedül, ami sokszor szintén rangsor problémára vezethető vissza, mert a kutya akar gondoskodni rólunk és ha egyedül bezárjuk, ezt nem tudja megtenni (=ösztönkezelés). Lehet, hogy nő a foga és muszáj rágnia valamit. Hagyjunk neki otthon olyan játékot, csontot, amit kedvére rágcsálhat és tanítsuk meg neki, hogy ez az övé, ezen csámcsoghat (=tanítás). És persze a legvalószínűbb, hogy egyszerűen túl sok az energiája és így próbálja meg leadni. Sétáljunk, játsszunk többet a kutyával, fárasszuk le jobban, hagyjuk hagy élje ki ösztöneit (=életmód)."


A legvalószínűbb a szeparációs szorongás (nem te vagy a falkavezér, hanem ő), illetve a kevés mozgás, kevés küldő inger, kevés játék a fajtársakkal. Próbáld olyan fáradtan otthon hagyni, hogy csak aludnia kelljen.


És ha jó kutyasulit választasz, akkor ott teljes kutyás életmódot tanítanak neked, abban benne van sok minden, adnak tanácsot az otthoni rombolásra is.


Nem tudod addig is a konyhába kizárni? Vagy ha eleget jártok sétálni, és éri elég inger, akkor kennel lehet még megoldás.

2010. szept. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értettem egy élves már elmúlt vagyis már nem kölyök!!

És egyálltalán nem tudja,hogy NEM mehet fel az ágyra,mert akkor nem menne fől.

Valoszinűleg nem jó nevelést kapott.


Az,hogy büntiben van,nem tudom nállad mit jelent,de ha azt,hogy pl este nem játszhat a kedvenc játékával (PÉLDA) akkor az rossz,mert nem tudja,hogy miért kapta.

Ha pl a matracot szétrágta akkor szépen odakell hívni és HANGOS/KIegyensúlyozott szavakkal leszídni és bezárni/elézárni/magára hagyni egy ideig..a lényeg,hogy tudja,hogy miért is kapott büntetést.


UNATKOZIK!

Nem tudom mennyit sétáltok,de kevés,sétáljatok többet és fizikailag is fárazd le.

Legyen neki mindig játéka,rágókája (füstölt csont vagy bármi)

A kutya sajnos nincs tisztában,hogy hol van a helye,mivel előttetek 'nem rosszalkodik" így valószinűleg nem tekninti magát teljes falkavezérnek,de nem tisztel téged,hisz megszegi a szabályokat!

Ezen úgy lehet segíteni,hogy türelmes leszel és szabályokat állítasz elő (ágyra nem mehet a kutya stbstb) legyen a kutyának egy rendje amihet tud igazodni (reggel stéa x időben előtte etetés,délután séta x időbem,labdázás stb.)Persze ezt nem percre pontosan kell,de egy körübelüli rendszer legyen neki.

Egy rendes kutya amíg a gazda nincs otthon alszik!És ha egy kutya alszik nem csinál rosszat (jó esetben).

Neked is ezt kéne elérned,hogy tisztában legyen,hogy hol van a helye.

Tudja a nem parancsot vagyis ha sétánál egy kutyával találkozzik és rosszat csinál nem parancs (vagy bármi) és elmentek,tudja,hogy rosszat csinált és így nem barátkozik.

Találkozzon minnél több kutyával,hogy ne legyen neki ismeretlen a dolog,mert egy jól szocilizált kutya nem megy neki más kutyának,se játékból se semmiből!


SOk sikert és irány a kutyaiskola!!!!!

2010. szept. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A kutya igazából nem az enyém. Anyukámmal élek, ő vette meg a tiltakozásom ellenére. Mondtam neki, hogy nekem nem lesz időm eleget foglalkozni vele. Ő meg nem gondolt semmire és egyik nap csak úgy beállított a kutyával. 2 hónap után már sétálni sem vitte. Neki arra kell a kutya, hogy bezsebelje a dicséreteket, hogy milyen szép, nagy kutyája van. Szombaton viszi ki sétálni, itt ki is merül a vele való foglalkozása.

Nekem bulldogom van, ő nagyon nyugis, elvan napközben.

Imádom a corsot is, de igazából "púp a hátamon".

De majd megpróbálom gyakrabban kivinni sétálni. Most napi 1szer viszem ki 1-2 órára, de simán bírná még.

Köszi az eddigi válaszokat!

2010. szept. 15. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!