Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tavasszal vagy ősszel születhe...

Tavasszal vagy ősszel születhetett a kutyám?

Figyelt kérdés
Úgy tudom kiskutyak általában tavasszal és ősszel születnek. Az én kutyusomat évekkel ezelőtt, májusban találtam az utcán, de sose tudtam a pontos korát. És igen most így hajnalban elgondolkodtam, hogy akkor tavasszal még olyan kis kölyök pofija volt, nőtt is még utána, de már nem sokat. Ha ősszel született akkor reális az, hogy tavasszal már majdnem akkora volt, mint amilyen a teljes mérete is lett? Vagy 1 év után is nőhet még a kutya és lehet, hogy előtte való év, tavaszi kölyök volt?
2022. ápr. 26. 02:37
1 2
 11/15 Cubina ***** válasza:
54%

Sok évig tenyésztettünk (vagyis anyukám) kutyákat, és megfigyeltük hogy tavasszal és ősszel tüzelnek/párosodnak. A tavasz lehet ugyebár március/április/május, az ősz pedig lehet szeptember/október/november. A vemhesség időtartama általában 62 nap az első alkalomtól számítva, nálunk így volt. Ezért születhetnek szinte bármikor kiskutyák, nem azért, mert össze-vissza tüzelnek a szukák.

Nem ismerek olyan kutyást itt a telepen, akinek nyáron vagy télen tüzelne a kutyája, pedig nagyon sok kutyus van itt.

A márciusi tüzelésből májusban születnek, az áprilisiból júniusban, a májusiból júliusban. A szeptemberiből novemberben, az októberiből decemberben, a novemberiből pedig januárban. A mostani két kutyám is tavasszal, ősszel tüzelt, de már ivartalanítva lettek. A barátom kutyája más kutyákkal együtt áprilisban kezdett tüzelni, a lakótelep összes kanja meg van ilyenkor őrülve, mert mindenütt érzik a vér szagát.


Bár azt is el tudom képzelni, hogy a rengeteg ösztrogén, ami az ételekben van, megzavarhatja egyes kutyák ciklusát.


Ha májusban találtad, akkor születhetett decemberben vagy januárban, úgy lehetett 4-5 hónapos, kölyök pofival. A félévesnek már nincs annyira kölyök pofija. Én december 24-én ünnepelném a szülinapját. :)

2022. máj. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
25%
11es meg szépen el lett könyvelve ismeretlenül szaporítónak, ahogy le lett pontozva.
2022. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Cubina ***** válasza:
52%

Tenyésztettünk, törzskönyve volt a kutyusoknak, több kiállításon is nyertek a szülők. Ja, és a kölykök nem egy kis ketrecben nyomorogtak 100-an, hanem az egész lakás és a nyaraló is az övék volt. :) Folyton mentünk utánuk pisit törölni, kakit felszedni. 40 éve vannak kutyáim, akiket imádtam/imádok, ennyi idő alatt azért megfigyelhettem egy-két dolgot velük kapcsolatban. Én adtam bugyit a szukákra, mert pihentetni akartuk egy ideig. Tudom, hogy mikor tüzeltek.

Már egy ideje nem "szaporítok". :)


Azért lettem lepontozva, mert néhány okostóninak fáj az igazság. Olyanok, akiknek sose volt kutyája, de jól megtanulták a tutit egy portfóliós vagy blikkes cikkből. :)

Látszik néhány válaszon, hogy semmit sem tudnak egyesek.

Nem is baj, hiszen nem tudhatunk mindent, de akkor ne is írjunk szakértői hozzászólást olyan témáról, amiről fogalmunk nincs.

2022. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%
Jól látod a helyzetet. Itt a panelkutyaszakértői körökben ez megy. Mindenki szaporító, kivéve az ő ismerősüket.
2022. máj. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az enyém Jack Russel keverék, december 15-én született
2022. nov. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!