Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Párom befogadott egy 6 eves...

Párom befogadott egy 6 eves kiskutyat. Szeretnem megtanitani neki, hogy a konyhaba nem johet be. Hogyan csinaljam? Soha nem volt kutyam.

Figyelt kérdés

Ha kikuldom, akkor a helyere megy, esetleg a kuszobon tulrol nez be.

De amint nem figyelek ra, maris bent van. Illetve akkor is, amikor nem vagyunk otthon.

Eleinte mindig adtam neki jutalomfalatot, ha kiment, de utana ugyanugy visszajott. mar nem kap erte semmit ha kimegy

Ajto nincs a konyhan.


A szekre is felugrik, azutan nem mer leugrani, a multkor arra ertunk haza, hogy a szeken allt es remegett a felelemtol. Ezzel lehet valamit kezdeni?


2022. ápr. 29. 12:06
1 2
 11/17 Maya Bunnyheart ***** válasza:
93%

Mindig legyél vele következetes, ha kell akkor 50x ismételj vele, hogy az rögzüljön benne hogy mindegy hogy hogyan próbálkozik bejönni ugyanaz lesz a vége hogy te kiküldöd, előbb utóbb megtanulja. Vagy legyen egy helye (szőnyeg, fekhely) a konyhán kívül ahol nem zavar de lát hogy mi zajlik bent és mindig oda küldd vissza. Ha nem vagytok otthon akkor viszont be fog menni, ezzel nem tudsz mit csinálni. Ami a széket illeti ha látod hogy fent van akkor zavard le, illetve ha mentek el otthonról akkor csináld így ahogy a videóban mutatja a hölgy (igaz ez macskás videó, de kutyánál is beválik) https://www.youtube.com/watch?v=PtFJSthqOKA (6.percnél mutatja)


És itt még hozzáteszem ("kedves" 7/8 válaszoló)a kutyát nem kell verni/ütni ahhoz hogy megtanuljon dolgokat, sőt a kutyával való kapcsolatot remekül lehet rombolni egy veréssel, pláne mentett/befogadott kutyánál, és nem beszélve arról hogy veszélyes is mert mi van akkor ha az eb az ütésre úgy reagál hogy ráfog a gazdája kezére...

2022. ápr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 stellaz ***** válasza:
0%

11-es

Ha elolvasod tökre ugyanezt írtam le, mint te, a ráhúzol a valagára jelzés értékűen az csak a hibbantak fejében ütés-verés, már ne haragudj.

Láttál te már kutyákat csapatban? Nem tűnt fel, hogy a szociális sorrend az az erő sorrend is egyben? A gazda a vezér, fizikálisan is, a kutya ebből ért, mitöbb szüksége is van erre. Ez nem jelenti azt, hogy agyon kell verned, csak azoknál a félkegyelműeknél, akik kutyát csak youtube videón láttak eddig, vagy valami ölebük volt. Az ilyenekből lesz az, hogy az edzőn vannak felháborodva, aki hozzáért az olimpián a 600 kg-os ló combjához, hogy az bántalmazás, meg állatkínzás.

2022. ápr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Maya Bunnyheart ***** válasza:
93%

Az igazi vezető nem használ fizikai fenyítést (ütés,verés,támadás), hanem a határozottságával irányít (testbeszéd,nézés,hang) ez egyaránt igaz az ember vezetőre, és a falkában a kutya vezetőre. Naponta kutyák között vagyok, úgyhogy tudom hogy hogy működik egy falka (és megjegyzem az én kutyám pont egy vezető (domináns) jellem, és ő sem agresszióval (támadás) oldja meg a dolgokat, hanem testbeszéddel és/vagy ugatással/morgással. Ami a kutyám méretét illeti közepes testű labrador és border collie mix)


És ha már kutyás tapasztalat, 9 éves korom óta kutyázom, és főként közepes/nagyokkal, menhelyen jó pár bull típusú kutyával foglalkoztam (harcoltatottal is) úgyhogy nekem ne oszd az észt!

2022. ápr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 stellaz ***** válasza:
0%

13-as


Hagyjuk a Cohello ezotériát, egyetemen tanultam kinologiat, meg etologiat.

2022. ápr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#11


az jo otlet a szekkel, koszi.


#7 ez egy kis testu kutyus. Meg jelkepesen sem akarok rautni. De elismerem en sosem foglalkoztam kutyaval, nem tudok veluk banni, ez se lenne, ha a parom nem fogadja be

2022. ápr. 29. 16:33
 16/17 stellaz ***** válasza:
0%
Legyél vele mindenképpen határozott. A nem kellően fogott kutya bizonytalan, ideges, nem érzi a helyét. Ha rád vicsorog, esetleg megkap, azt semmiképpen ne hagyjad annyiban. Mondjuk vannak olyan kistestű ölebek, amik tényleg elég törékenyek, azokat megdögönyözni is csak módjával szabad :)
2022. ápr. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
46%

Nekünk a kutyasuliban ajánlották, hogy egy pici műanyag flakonba, vagy akár egy kis vitaminos dobozba tegyünk kavicsokat, és ha a kutya valami rosszat csinál, akkor rázzuk meg, vagy ha az nem használ, dobjuk a flakont határozottan a kutya MELLÉ. Mi ezzel "tiltottunk" és használt is. Nem kellett hozzá kicsit sem megütni, vagy fizikailag fenyíteni, és utána sem félt tőlünk. Van tehát ezernyi más megoldás azon kívül, hogy a kutyát meg kell ütni.

Egyébként nem kiküldeni kellene amikor már bent van, hanem határozottan rászólni amikor belép. Lehet ez egy NEM! felkiáltás vagy egy HÉ is, bármi hasonló, amit határozottan, gyorsan ki tudsz mondani. Emellett ha már tud ülni, feküdni, akkor ültesd le a konyha elé amikor bent vagy, és időnként jutalmazd. Ha belép, rászólsz, majd megint leülteted, és egy kis idő után jutalmazod, ha kint marad. Nem muszáj hogy ez étel legyen, játszhatsz is vele. Tanulja meg, hogy ha leül a konyha előtt és onnan figyel, akkor ki fogsz hozzá menni megsimogatni vagy játszani vele pár percet.

Nem tudom ki a falkavezér (általában a családfő), de mindenképp gyakoroljon az egész család, és mindenki legyen vele szigorú. Az nem működik, hogy te rászólsz, de a párod beengedni, mert jajj de cukin néz. Ha az egyikőtök kitiltja, a másik behívja, akkor az egész nem jó semmire. Az idősebb kutyák nehezebben tanulnak, egy 6 éves kutyának sok idő kell, mire össze tudja rakni a dolgokat, szóval legyetek nagyon türelmesek. Ha hónapokig nem sikerül eredményt elérni, akkor keressetek fel egy kutyasulit, ott biztos lesz, aki el tud látni más tanácsokkal is, amiket egy átlagos kutyatulajdonos esetleg nem annyira ismer.

2022. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!