Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belehalhat a kutya ivartalanít...

Belehalhat a kutya ivartalanításba?

Figyelt kérdés
Ma 9:00kor vittük a Jack Russel 4eves fiú kutyánkat ivartalanítás. Nagyon félős kutyus, még csak az asztalra tettek fel, már úgy remegett mintha vért vettek volna tőle. Most jöttünk haza délután kell érte menni, de már bánom hogy elvittuk, félek hogy annyira fél hogy bele hal vagy valami balul sul el:((((((((

2022. máj. 9. 10:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Semmi baja nem lesz. Kapott altatót, semmit nem érez az egészből, és a félelme is megszűnik. Pár nap, és újra a régi lesz.

Egyébként pedig erősíteni kellene az idegrendszerét, amennyire lehetséges - kapjon az idegrendszert támogató étrendkiegészítőt.

2022. máj. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Belehalhat, de nem maga az ivartalanítás miatt. Az altatás miatt. Bárki belehalhat egy rutinműtétbe, ember és állat is, mert az altatás kockázatos. Benne van a pakliban, de nagyon kicsi az esélye.

És még mindig ezerszer jobb opció alvás közben meghalni, mintha nem ivartalaníttatod és valami nemzőszervi rákot kap idősebb korában (elég gyakori az ivaros állatoknál). A ráknál iszonyat sok szenvedés után halna meg kínok között.

99.999999999999999999999999% hogy minden rendben lesz, azt sem fogja tudni, mi történt vele. Pikk-pakk olyan lesz mint volt, csak többé nem fogják zavarni a hormonok.

2022. máj. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Másodiknak van igaza. Mint műtéti kockázat, előfordulhat hogy elpusztul az állat.
2022. máj. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Kan kutyák herélése az egyik legegyszerűbb rutinműtét, plusz nagyon kis bemetszésről van szó. Az altatásnak van rizikója, nem is kérdés, ezt vállaltad te és az orvos is. De herélés nem tart olyan sokáig, ez is kevéssé terheli a szervezetét mint más műtét.


A kutyádnak inkább arra van szüksége, hogy otthon biztonságos közeget teremts neki és ne sugározd ezt a túlzó aggódást, mert akkor ő is úgy fogja érezni, hogy baj van. (Valószínűleg ezért rettegett a műtét előtt is.)

Valószínűleg mikor mész érte, már farokcsóválva fog várni a kezelőben, ezért ne törjön rád az aggodalom.

2022. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Na igen ettől félek nagyon :/
2022. máj. 9. 10:26
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezt a 3/-ra
2022. máj. 9. 10:26
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteker mindenkinek. Szorítok hogy minden jól menjen🥰
2022. máj. 9. 10:28
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is nemrég ivartalanították a kan kutyámat, plusz a 2 hátsó lábán a farkaskarmok is le lettek műtve. Maga a műtét rutinnak számít, én azon nem is aggódtam. Azt rossz volt végignézni, amíg hat az altató, nameg a gyógyulási idő sem ment egyszerűen (még most is tart). Cirka 1 óra volt a műtét. Ahova vittem, nagyon jó állatorvos, viszont nincs benttartási, felügyeleti idő, tehát ébredés után rögtön kiadják a kutyát. Nálad a kutya felügyelet alatt lesz, tehát bármi gond van, ott az orvos mellette. Biztonságban van! Kb egész nap aludni fog, amíg az altató ki nem megy belőle. Fontos, hogy maradj erős és nyugodt! Ne idegeskedj, mert a kutya átveszi. Nem szabad stresszeli se magadat, se a kutyát. Minden rendben lesz, műtét alatt nem fog félni, mert altatásban van, utána meg javarészt aludni fog, mert elnyomja az altató. Aztán már otthon is van veletek.
2022. máj. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a kutyád azért ilyen ideges típus, mert ezt érzi a gazdáján is. Érezni rajtad, hogy kegyetlenül parázós vagy. Ezt veszi át tőled is, az idegeskedést, félelmet. A kutya sokszor jó tükörképe a gazdinak. Én nyugodt és barátkozós ember vagyok, a kutyáim is azok, mert ezt érzik. Szóval először a saját idegrendszeredet tedd rendbe😆


Amúgy nyilván van egy minimális kockázata minden műtétnek, de az idegességtől semmi nem lesz jobb.

2022. máj. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Persze. De kicsi az esélye .
2022. máj. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!