Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A suliba találtam egy kóbor...

A suliba találtam egy kóbor fajtiszta foxit. Hazavittem, megsajnáltam. Hogyan gondozzam?

Figyelt kérdés
A hatodikosok ott rugdosták szegénykémet, gondolom hazaviszem. Ma lett lenyírva a nagy szőre, meg megfürdetve kozmetikusnál. A kozmetikus azt mondta, hogy ez egy fajtiszta foxi. Megnézte a fogait, és azt mondta hogy kitűnő a harapása, valamint jó a ph- mittudoménmi érteke, meg kb 1 éves. (tényleg nagyon szép fehérek a fogai). Játékos, aktív, nagyon barátságos. Most a mamimnál van. Mit vegyek neki? Csipogó? Hámon sétáltassam, vagy "nyakörvösen"?
2010. szept. 17. 19:04
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Anyukám se szereti...

a mamámnál van a kutya, nem otthon, itt nem lehet.

2010. szept. 17. 20:07
 12/23 anonim ***** válasza:

szóval, igen legyen hám,

játéknak meg labda.

Amúgy csak akkor ad vissza, ha valaki igazolni tudja. Egy fajtatiszta kutyára szaporító is jelentkezhet, úgyhogy okosan.

Járj el vele futni

2010. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
a nevemben is rugdosd meg a 6.-osokat! Nagyon szép tőled, hogy megmentetted, fotózd le, és tegyél ki hirdetést az utcára, de ne azt írd, hogy fajtatiszta, inkább azt hogy fajtajellegű (foxira hasonlító de nem bizti, hogy az). Az igazi gazdija, úgyis felismeri, és legalább nem egy szaporító fog odajönni hozzád. Bár ha odaengeded hozzá a kutyát, és láthatóan nagyon örül neki (emlékszik rá) akkor tuti ő a gazdi, de ha mondjuk nem megy oda hozzá, vagy látszik, hogy tartózkodik tőle, akkor küld el, mert látszik, hogy csak magának akarja. Egy nyakörv mindenképp célszerű lenne neki, bőr vagy textil, esetleg fém (nem fojtó!). Nézd meg tud el szépen sétálni, ha igen akkor maradhat a nyakörv, ha nem akkor próbáld őt tanítani, ha már jól megy neki, akkor vegyél hámot. Vehetsz neki sípolós, vagy sima labdát, vagy elég egy régi rongy is, amit lehet huzigálni, az én kutyám (foxi keverék) nagyon szereti, egy régi konyharuhája van, és azzal alszik :)
2010. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

már megy az itteni rádiókban a hirdetés

kb. 3 napja, de senki sem hívott fel minket. :|

2010. szept. 18. 08:11
 15/23 A kérdező kommentje:

sétáltattam, de nagyon fut, megy!

El is szakadt a póráznak a karabiner része, a kutya elszaladt, én meg futottam utána vagy 20 háztömbnyit, akkor befordult egy nyitott kapujú udvarba, és ott tudtam megfogni. A pórázt futás közben eldobtam, fogalmam sincs hun lehet. Kézbe cipeltem haza...

Egyébként apukám adta azt a "pórázt", ami nem is volt póráz, hanem ilyen: [link]

2010. szept. 18. 08:16
 16/23 A kérdező kommentje:
sőt, sokkal rosszabb
2010. szept. 18. 19:51
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát mindenképpen menj el egy állatboltba, ott majd segítenek neked , hogy mi kell. Naygon rendes volt tőled hogy hazavitted. Mindenképpen sokat sétáltasd, mert különben rombolni fog.
2010. nov. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 xnorkax ***** válasza:
0%
én nem értem.. az előbb azt írtad, hogy frissen nyírt a bundája és ápolt, később meg, hogy csimbókos és hetek óta kódorog. most akkor mi az igazság?
2010. nov. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 xnorkax ***** válasza:
53%
előbbi voltam, most esett le, hogy te vitted kozmetikushoz XD szóval még annyit fűznék hozzá, hogy hírdesd az allatok.info-n, hogy találtad vaagy adj fel apróhírdetést a helyi újságban. ha nem jelentkezik a TÉNYLEGES gazdi, akkor tartsd meg.
2010. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Előszöris állatorvoshoz vidd. Ő tudja megnézni, hogy van-e csipje.

Aztán plakátoljátok ki. Lehet, hogy valahol nagyon keresik azt a kutyust.

Ha senki nem jelentkezik érte, akkor is állatorvossal beszéld meg a továbbiakat, az etetést, gondozást, stb. Mert kell neki oltás, csip, a nevetekre kell venni, kell neki féreghajtó és parazita mentesítés.

És nem árt egy általános orvosi vizsgálat.

2010. nov. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!