Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek falkavezér?

Hogyan legyek falkavezér?

Figyelt kérdés

Sziasztok hogy legyek a kutyámnak falkavezér?


2 hónapos beagle keverék


okos és gyorsan tanul


nagyon szeret harapdálni

mondjuk erről még nem tudtam leszoktatni mivel kölyök ezért harapdálni is fog egy ideig


de falkavezér szeretnek lenni hogy hallgasson rám



2022. máj. 18. 17:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%
17:30 én is épp most akartam linkelni ezt a cikket :D Kérdező, a lényeg az, hogy ne büntesd, helyette mutasd meg neki mikor csinál jót (olyankor adj neki jutalomfalatot, dícsérd, simogasd sokat). Nyilván rászólni lehet, de utólag felesleges büntetni mert nem érti miért kapja. Harapásra azt szokták ajánlani hogy mikor harap állj fel és fordulj el, legalább egy percre, bármit is tesz ne reagálj rá. Nálam egész jól bevált. Jól fáraszd le mentálisan, akkor kevesebet fog rosszalkodni. Egy ekkora kiskutyának 5-7 perc trükk tanítás napi 2x bőven elég. Játssz, mozogj vele sokat, de ez gondolom nyilvánvaló. Fésülheted is, egyrészt megszokja, másrészt olyan neki mintha simogatnád. És csinálj róla sok képet, amíg még pici, mert egy szempillantás alatt megnő :)
2022. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
24%
Azért az se normális, hogy az emberek túlzott szentimentalizmussal humanizálják a kutyákat, csak erről épp a kutyák nem tudnak. A kutya egy állat, ösztönei vannak. A természetben előforduló ösztöne pedig a falkában vadászat. Akkor fog hallgatni rád, ha falka vezér vagy és ha megbízhat benned. Ezért nagyon fontos a következetesség és a határozottság. Nem ütheted meg, akkor elveszik a bizalom. Ha valamit el akarsz tőle venni akkor elveszed még ha meg is harap. Adj neki enni te magad, de előbb lássa, hogy "te eszel". Erről sokat tudnék mesélni, ha érdekel részletesebben leírom, csak ide nem mert lekopik azoknak a buta embereknek a görgője akik szerint bukott dolog a falka elmélet.
2022. máj. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%
Azért nekem csak sikerült egy volt kóbor előéletes, félős, félelmi agresszív mentett kutyából falkaelmélet nélkül is jól viselkedő, szófogadó kutyát nevelni, akivel bármilyen kutyabarát helyre elmehetek gond nélkül, úgy, hogy sokszor azt a visszajelzést kapom, hogy észre sem vették, hogy ott van. ;-)
2022. máj. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%
Semmi gond, kérdező, csak én őket ismerem, velük van nagyon jó tapasztalatom, biztos vannak máshol is jók, de én is először máshogy kezdtem, mielőtt rájuk találtam, sok jó tippet kaptam internetről is, és mindig figyeltem, mire hogy reagál a kutya, ami nekünk nem vált be, azt nem erőltettem, ami bevált, azt alkalmaztam. Azért ha találsz a közeletekben egy jó kutyasulit, érdemes elmenni, nézd meg, milyenek a visszajelzések másoktól, hogyan dolgoznak, mit alkalmaznak. Sok sikert a kutyához, majd alakul. :-)
2022. máj. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

"A falkaelmélet sokáig szilárd lábakon állt, szinte megrendíthetetlen tényként fogadta a kutyatartók nagy része. Az utóbbi években azonban egyre többen kérdőjelezik meg, egyre több szakértő, etológus, kutyakiképző teszi le amellett a voksát, hogy ez egy elavult teória. Köztük az elmélet megalkotója is."


Maga az elmélet megalkotója is elavultnak tekinti, de nyugodtan pontozgasd le továbbra is azokat, akik haladnak a korral, és követik a tudományos megfigyelések alakulását. :-D Természetesen mindenkinek joga van leragadni régi dolgoknál, amiket már cáfoltak, még akár a lapos Földben is lehet hinni, attól még nem biztos, hogy neked van igazad.

2022. máj. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
A falkaelmelet mukodik minden kutyan. A sorrendisegi szabalyokra keress ra es az alkalmazasukra.
2022. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%

A kocsim akkor is működik, ha nincs benne motor. Csak 4 embernek kell hátulról tolnia. Na a falkaelmélet pont ilyen. Nem hal meg a kutya (jó esélyjel) tőle, és mivel a legtöbb kutya elég jószándékú és meg akár felelni, ezért nem lesz tömeggyilkos, így ha nagyon megerőszakolják magunkat, akkor ráfoghatjuk, hogy működik. De ennyi erővel az is működik, ha csecsemőnek tekintjük a kutyát.


Egyébként a kedves fenti, falkavezér mivoltaban annyira hívő kommentelő nemrég mindenkit igyekezett itt meggyőzni, hogy a kutya egy falkát alkot a birkával és fajtársának tekinti. Szegényke nem teljesen van képben a való élet dolgaival. (Nem tudom, hogy a szülei vagy orvosai miért engedik internetezni.)

2022. máj. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tudsz falkavezér lenni, akkor legyél gangstavezér.
2022. máj. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
41%
Játsz vele sokat, de ha megharap/rosszat csinál szólj rá. Kicsit érezze, hogy te vagy a főnök. De semmiképp ne üsd meg/bántsd őt. Ez magától kialakul egyre jobban gazda ként tekint majd rád.
2022. máj. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!