Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg hülye vagyok és nem...

Tényleg hülye vagyok és nem kéne ennyi mindent megtenni egy kutyáért?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves kistestű kutyusom. 6 hetes volt amikor hozzám került. Mindig mindent megtettem érte megvettem neki.


Játékok, kaja, szeretem hetente fürdetni és fürdés után tiszta ágyikó neki. Ha van időm elviszem helyekre ahol elengedem mert tudom hogy élvezi.


Most pedig van egy lágyék sérve és fogkő. Azt mondta a doki ha műtjűk később nagyobb esélye van a túlélésre. De ezért is hülye vagyok mert 80.000 forint kb a kettő?


Nagyon szeretem ő a család tagja, nagyon rossz lesz ha már nem lesz velem



2022. jún. 22. 08:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy hülye, ez lenne a normális! Ő is megöregszik, megbetegszik, sajnos ez természetes, de természetesnek kellene lennie, hogy ilyenkor is gondoskodunk róluk a lehetőségeinkhez mérten, hiszen a szerettünk. Kövezzenek meg, de aki nem tudja családtagként kezelni a leghűségesebb társát, akit maga fogadott be és felelősséget vállalt érte, az inkább tartson kaktuszt.
2022. jún. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Nem éheznének mert akkor valóban nem kell állatot vállalni. Most pl babát tervezünk, de a kutyus soha nem lenne másodlagos.
2022. jún. 22. 09:08
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szinte minden évben van egy kb 50-es köröm a dokinál, 3 kutyám van és régen még volt macska meg nyúl is. Szerintem az a normális, hogy ha gond van, mindent megteszel az állatért, akiért felelőséget vállaltál.

Én inkább azon paráznék, hogy 10 év felett altatni már elég rizikós.

2022. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hülye. Szerintem ez a normális. A kutya nem egy tárgy. Törődni kell vele. Az orvosi ellátás szerintem alapvető szükséglet, nem luxus.

Akinek ez nem természetes, az ne tartson háziállatot.

2022. jún. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

80.000 kérdés egy kutya esetében?? Az én tengerimalacom talyogja került 60-ba, egy fogkezelés 50k, utána havonta 25k.. Hatalmas összeg a felelős állattartás. És igen vissza gondolva már lehet nem vállalnék újból malacot, de nagyon szerettem őket. Nekem minden pénzt megért az egészségük.

De miért kell hetente fürdetni a kutyát? Lehet írták már, de nem egészséges ilyen gyakran..

2022. jún. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ennyi pénz sajnálnék a kutyámra, akkor nem tartanék kutyát…
2022. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hülye, felelős állattartó vagy.
2022. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem te gondolod jól, akinek van állata mindenkinek így kéne gondolnia. Ha beteg orvoshoz kell aki meggyógyítja, igaz pénzbe kerül de egy élőlény élete sokkal fontosabb. (Direkt nem kutyát írtam, mert minden állatra igaz).


Jó egészszéget a kutyusodnak! 🐾🐾😊

2022. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egy felelős állattartó ilyen. Nyilván mindig lehetne másra költeni a pénzt, például Buksi műtétje helyett lehetne venni egy új tévét. Viszont, ha valaki felelős állattartó, és szereti az állatot, akkor nem a tévét fogja választani. Pár éve műtötték az egyik kutyánkat, 300 ezer volt. Egyik pillanatról a másikra jött a probléma, SOS meg kellett műteni. Gondolkodás nélkül meg lett műtetve. Tegnap meg volt műtve újra (teljesen más probléma miatt), 40 ezer. De aztán a másik kutyám is volt cibálva orvoshoz, gyógyszereket kapott, lett költve rá a pénz, de sajnos meghalt. Ez ilyen. Aki szereti az állatát, és felelősségteljes, az addig megy, amíg bírja. Nagyon sok pénzbe kerül az állattartás, és nyilván mindig lehetnek olyan kiadások, amivel az ember nem számol, de az ne vállaljon állatot, aki nem akar aztán fizetni ha probléma lenne a kutyussal.


Ahogy a 14-es válaszoló írta, idézem, "Az orvosi ellátás szerintem alapvető szükséglet, nem luxus". Tökéletesen igaza van.


Mindig lehetne másra költeni a pénzt, de ha állatot szeretnél, akkor muszáj belekalkulálni azt, hogy bizonyos betegségek többszáz ezret is elvihetnek.

2022. jún. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
89%

Ez lenne a megfelelő magatartás minden kutyatartónál. Persze ezt nem mindenki engedheti meg magának, de manapság az etikus kutyatartás luxus, ezért kéne mindenkinek megfontolnia, hogy van-e rá keret, akármennyire is igazságtalan a dolog.


És csak, hogy rálicitáljak az állatorvosi költségekre és a hülyeségre: idén befogadott mentett kutyámról kiderült, hogy szívférges és éppen most költök a kezelésére kb. 400.000 forintot. Egy keverék, 5 hónapja befogadott középkorú kutyára. Na melyikünk a nagyobb hülye? :-)

2022. jún. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!