Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg hülye vagyok és nem...

Tényleg hülye vagyok és nem kéne ennyi mindent megtenni egy kutyáért?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves kistestű kutyusom. 6 hetes volt amikor hozzám került. Mindig mindent megtettem érte megvettem neki.


Játékok, kaja, szeretem hetente fürdetni és fürdés után tiszta ágyikó neki. Ha van időm elviszem helyekre ahol elengedem mert tudom hogy élvezi.


Most pedig van egy lágyék sérve és fogkő. Azt mondta a doki ha műtjűk később nagyobb esélye van a túlélésre. De ezért is hülye vagyok mert 80.000 forint kb a kettő?


Nagyon szeretem ő a család tagja, nagyon rossz lesz ha már nem lesz velem



2022. jún. 22. 08:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
20-as válaszoló, véleményem szerint te sem vagy hülye és a kérdező sem. :)
2022. jún. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
92%
Én egy milliót (vagy többet is) bele"öltem" a kutyusomba. Szegény rákos volt, de a kezelésnek köszönhetően plusz 3 fájdalommentes, csodás évet kaptunk. Sokan mondták, hogy nem kéne, de nekem minden pénzt megért.
2022. jún. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

#19-es vagyok.


Amúgy ismerősi körben, családi körben mi már nem is szoktunk emlegetni árakat egy-egy orvosi látogatás, orvosi beavatkozás után, mert tudjuk, hogy kb. mindenki úgy van vele, hogy "csak egy kutya, fölösleges ennyit költeni rá", meg sajnos sokan úgy vélekednek a környezetemben, hogy "de jól megy nektek, hogy ilyenekre szórjátok a pénzt". Szóval mi alapból nem is nagyon szoktunk konkrét árakat emlegetni senkinek sem, mert nem érdekel mások negatív hozzászólása, mindenki arra költ amire akar, meg hát ez a felelős állattartás. Én nem tudnám elképzelni, hogy legyen egy kutyám, és tehessek azért, hogy legyen esélye meggyógyulni, de inkább azt mondom, hogy nem, mert sokba kerül. Értem, hogy vannak olyan helyzetek, mikor egyszerűen tényleg nincs rá keret, vagy már annyiba került a kezelés, hogy a további kezelésre már nehezen tudják összekaparni a pénzt. Viszont szerintem egy felnőtt embernek át kell ezt alaposan gondolnia, mielőtt egy állatot magához venne, és szerintem alapból jó egy külön tartalékot létrehozni, ami a kutyára van, ha bármi történne vele és kéne a pénz. Nyilván nehéz anyagi helyzetek vannak és lehetnek is, viszont na, ez egy tény, állatot tartani drága és nagy felelősség, szóval úgy nem kéne belevágni, ha valaki úgy van vele alapból, hogy nem akar rá sokat költeni. Sokan még ma is úgy vannak vele, hogy alapból olcsón akarnak kutyát venni, stb., és na, ők tipikusan azok az emberek, akik valószínűleg nem is tudnák fizetni egy betegség kezelését, és nem is akarnák. Vagy nem tudom, én az interneten még manapság is sok embert látok, aki pl. max. 30-ért akar kutyát, stb. (szóval ez most nem a menhelyi kutyákat örökbefogadók ellen szól vagy ilyesmi, hanem azokhoz, akik "fajtatiszta" kutyát akarnák például, de kiadni már nem akarnak érte pénzt)

2022. jún. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Meg volt a műtét sajnos daganatot is találtak így azt műtötték ki előbb. Eléggé bágyadt Még remélem holnapra jobban lesz. Legközelebb műtik a sérvet.
2022. jún. 23. 14:11
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást kívánok !
2022. jún. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyulást!
2022. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!