Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma anyám elkezdett velem...

Ma anyám elkezdett velem üvölteni. Egy idő után visszaordítottam neki. Erre a kutyám engem kezdett el ugatni. Semmi mást nem csinált csak ugatott. Akkor most anyám a falkavezér?

Figyelt kérdés
(furcsa lenne ha így lenne, mivel kb semmi köze a kutyámhoz.)
2010. szept. 20. 20:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez nem "falkavezérségi" kérdés. Egész egyszerűen arról van szó, hogy mint minden normális családban előfordulnak nézeteltérések. Mondjuk egy ordibálás esetén, ezek az emelt hangvételű szavak a végletekig ostromolhatják a kutya idegrendszerét. Baromira nem tudja, hogy te most épp anyáddal ordítasz, vagy anyukád neked szánja azt hogy üvölt. Ő csak belecsöppent egy ilyen helyzetbe, amit baromira nem ért. A felfokozott állapotot egész egyszerűen átveszi, ezért ő is izgatottá válik.
2010. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Előszöris, ne ordíts anyáddal.

Másodszor a kutya rendszerint azt a családtagot védi, amelyik nagyobb veszélyben van.

A viselkedésed váltotta ki, mert tiszteletlen voltál anyáddal - a kutyádnak több esze van és emberségesebb, sőt tisztelettudóbb.

Mert nem harapott a fenekedbe, hogy észre térj, hanem csak ugatott és figyelmeztetett, hogy ez így nincs rendjén.

Tanulj tőle!

2010. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

az értelmes válaszokat köszi, a családi körülményeimet meg nem szándékozom senki szeme elé tárni, ezért aztán megkérek mindenkit hogy ne mondja meg hogy anyámmal mit csináljak vagy mit ne. Fogalmatok sincs, mi a helyzet, ennyiből meg nem tudtok semmit levonni.

jah és nem ugrálom körbe a kutyát, ő ugrál körbe engem általában.

2010. szept. 23. 23:06
 14/18 anonim válasza:
Nálunk is van úgy,hogy a kutya azt ugatja,aki alul készül maradni a csatában.Mi sokszor nyúzzuk egymást a barátommal,játékból verekszünk és a kutya mindíg azt ugatja,aki vesztésre áll.Ez nálunk nagyon vicces szokott lenni,mert csak poén az egész,de már én is sokszor elgondolkodtam,hogy vajon miért így viselkedik.Szerintem nem falkavezér kérdés,mert nem mindíg egy oldalon áll.
2010. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, a családi körülményeidet te hoztad fel.


A kutya kétféleképpen viselkedhet.

Vagy úgy, hogy a "vesztésre állót" támadja, a falka szellem ilyen, aki a földön, az szabad préda.

Vagy úgy, hogy a vesztésre álló falkatagot védeni próbálja.


Mindenesetre édesanyád vesztésre állhatott, akármelyik variáció is áll fenn a kutyádnál.

Ez pedig rád nézve szégyen -- még akkor is ha te a kutya viselkedésére koncentrálsz és nem magad röstelled!

2010. szept. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

és honnan is tudod, hogy én épp mit érzek? kíváncsi voltam arra hogy most mi történt a kutya részéről. Ha meg az üvöltözős részt nem hozom fel, akkor nem kerek a történet.

(amúgy meg még anyámnak sem engedem meg hogy lek.urvázzon... )

2010. szept. 24. 12:48
 17/18 anonim ***** válasza:

Valóban nem tartoznak ránk a részletek.

De édesanyáddal beszéltél.

És még a kutyának sem tetszett...

2010. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem látsz bele a dolgaimba. Jah és nem vagyok már tini, szóval nem hisztiből történt a dolog.
2010. szept. 24. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!