Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 évesen agilityzni versenyek...

13 évesen agilityzni versenyeken? Lehet?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, van egy border collie kutyusom. Most kezdtem el vele agilityzni , de már volt egy kutyám, akivel agilityztem, igaz csak hobbi szinten, versenyen nem voltunk, mert keverék volt.

Az lenne igazából a kérdésem, hogy lehet már versenyeken 13 évesen versenyezni? Van korhatár erre a sportra? Jövőre már megyünk versenyre is, ha így haladunk, viszont akkor is még csak 13 leszek.../ősszel születtem/

Mit kell tudni erről a sportról dióhéjban, a versenyzői feltételekről?


2010. szept. 20. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bárki indulhat a versenyeken akinek van egy kutyája és tudja irányítani.
2010. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy nem én készülök a kutyámmal, hanem agility edzésen készítenek fel minket.
2010. szept. 20. 21:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs korhatár, sőt rendeznek direkt Junior Európa Bajnokságot minden évben ;o)

A keverékeddel is nyugodtan indulhattál volna, mert keverékkel is lehet versenyezni.

Versenyen való indulás feltétele h legyen teljesítmény könyved (innen tudsz rendelni, ha írsz nekik e-mailt: www.a-s-b.hu ), befizesd a nevezési díjat és az edzőtök elég felkészültnek ítéljen ahhoz h versenyre érett a kutyád (nem te :o)). Hova jártok edzeni?

2010. szept. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Debrecenbe Tóth Ágihoz. Ő nagyon híres tréner, a kutyusom tenyésztője is őt ajánlotta.

A keverékem még megvan, de nem hiszem , hogy 7 évesen már bírná. Palota pincsi méretű,az apja is az volt, az anyja pedig border collie. Nagyon ruganyos, gyors kutya. Nagyon okos, bármit megtanul, de szerintem ezt már nem bírná, mert mikor itthon is próbálkozok vele, nagyon sokszor nincs kedve, és nagyon hamar kifárad. A régi trénerünk, akihez vele jártam, ajánlotta, hogy menjek el vele egy veterán agility versenyre... nem tudom hogy hogy viselkedne, eléggé domináns volt, nagyon izgulós. Pl. voltunk vele egy agility versenyen, én nem izgultam, de ő remegett, nyüszített,a lábamat 3szor lepisilte...:S

Nem tudott végigmenni a pályán :S.

Aztán voltunk vele egy keverék kiállításon, ott már nem izgult annyira...

2010. szept. 21. 08:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a Tóth Ágihoz jártok, akkor ne izgulj, ő az egyik legjobb és ő biztos h nem fog addig versenyre küldeni amíg nem vagytok felkészülve :o) Sok sikert a kutyushoz!
2010. szept. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszii:D
2010. szept. 21. 14:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Naná hogy mehetsz :) Van aki 7 évesen már megy szóval csak hajrá és sok sikert :) Majd találkozunk akkor ;-)))
2010. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Miért te hány éves vagy???:D

7 évesen??:O Énis akkkor kezdtem el agilityzni a keverékemmel :))

Amúgy aszittem hogy 14 év felett lehet agilityni .S

2010. szept. 22. 21:15
 9/11 A kérdező kommentje:
*azt hittem :))
2010. szept. 22. 21:16
 10/11 anonim ***** válasza:

miért nem az edződdel beszéled meg ezek a kérdéseket akkor? hisz tényleg ő az egyik legjobb ;)

egyébként kutyád tenyésztője ? :O nem is tenyészt :O

nem tudom honnan szedted, de természetes keverékekkel is lehet versenyezni, és miért lenne már korhatár a felvezetőknél ? :O

2011. okt. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!