Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagykutyák békésebbek, mint...

A nagykutyák békésebbek, mint a kistestűek? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Nekem kistestű kutyáim vannak és voltak mindig, de imádom a nagytestűeket is. Be kell valljam, a kicsik elég bunkók tudnak lenni és másnál is azt látom, hogy még a jól nevelt kistestűek is problémásabbak, mint egy nagytestű. Nagytestűeket sétáltatok időnként és sokkal kevésbé reagálnak a környezetükre, mint a kicsik, kevésbé ugatósak is. A kicsik szinte mindenre felkapják a vizet, dühösen reagálnak egy nagykutya közeledésére, egy-két kivételtől eltekintve. A nagyok konfliktuskerülőbbnek tűnnek. Ti is tapasztaltatok ilyet?
2022. júl. 8. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nevelés kérdése, illetve hogy honnan jött a kutya. Egy előéletes mentett kutyát, akit esetleg bántottak is, nehezebb és több meló stabillá nevelni, mint egy tiszta lappal indult kölyköt, aki sose tapasztalt rosszat.
2022. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Tapasztalatból egy kis pincsi sokkal agresszívebb tud lenni, mint egy dobermann. Én nem is szeretem annyira simogatni a pincsit, mert nem tudhatom soha, hogy mikor támad kedve megharapni. A dobermannt meg dögönyözhetem bárhogy nem érdekli. Hogy más kutyákra hogyan reagálnak az sok mindentől függ szerintem. Akár az ivartalanításra gondolva, hogyan lett szocializálva, tanítva, de sokszor valóban ott is a kiskutyák még agresszívebbek. Ha sétálunk a dobermannal, sokszor a kicsik már támadnak, megőrülnek, mi meg megyünk szépen. De vannak kivételek mindig, olyan nagyobb testű kutyát is ismerek, aki mellé nem igazán engednék kutyát se, se gyereket se és én sem szívesen játszom vele, mert erőszakosan játszik. Kicsik közt is nyilván vannak kedvesebbek is, úgyhogy itt inkább a fajta jellege alapján érdemes talán tudakolózni, lány-fiú, ivartalanítás témakörét bejárni, stb.
2022. júl. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Ez állatfüggő, és nevelés kérdése is. De a tapasztalatom szerint a nagytestűebbek általában nyugodtabbak
2022. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

A kistestűeknek általában nehezen kezelhető kisebbségi érzése van, mivel minden nagyobb náluk, így minden potenciális ellenség és meg kell ugatni. Jobb esetben ennyi, és harapni már nem.

Kis pukkancsok. De ezek a neveletlen, lakótelepi kutyák, akik eleve frusztráltak mikor a 60éves gazdi letotyog velük..


Megfelelő neveltetéssel, odafigyeléssel, szeretettel bármelyik kutya jólnevelt és cuki.

2022. júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Semmivel sem rosszabbak a kistestűek, egyszerűen csak sok gazdi ott cseszi el, hogy kicsi, cuki, ha morog, azon is inkább nevetnek, láttam olyan csivavás videót, hogy direkt hergelik, hogy morogjon, ezzel szépen traumatizálják a kutyát, úgy vannak vele, kicsi, nem okoz nagy bajt, pedig harapni ők is tudnak, amiből ugyanúgy lehet gond. Engem gyerekkoromban kistestű kutya harapott meg rokonoknál, jelzőkutyának tartották, hogy ugasson, ha van valami szokatlan. Egyik szomszédomat kistestű harapta meg, ő nem kapott egyből tetanuszt, elkezdett elfertőződni a seb, akkor rohant vele orvoshoz, nem tudom, miért halogatta, ő dolga. Mindenféle testméretű kutyából ismerek neveletlen, megbízhatatlan egyedet, csak a nagyoktól jobban tartanak, talán azért veszik komolyabban a nevelésüket, már aki, mert van, aki direkt bevadítja, ha házőrzőnek tartja, főleg vidéken, vagy harcoltatják, és akkor kutyázik (tudom, illegális, de azért még csinálják, nemrég buktatott le egy ilyen bandát a rendőrség).

Ha a kutyákat megfelelően nevelik, és szükségleteinek megfelelően fárasztják, nincs velük gond. Még egy előéletes mentett kutya is lehet nyugodt, még úgy is, ha alapvetően bizalmatlan lesz a számára idegenekkel az előélete miatt, és nem biztos, hogy bandázós lesz, de ha tiszteletben tartják ezt mások és türelmesek vele, akkor nyitnak az ilyen kutyák is.

2022. júl. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Fajta függő. Egy mopsz vagy egy angol bulldog épp olyan tunya mint egy bernáthegyi vagy egy újfundlandi. A jack russel meg a yorki terrierek, pörögnek, akár a vizsla vagy a német juhász.
2022. júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lehet valóban fajta függő. Problémás mopsszal még nem találkoztam. Csivavám és tacskó keverékem van, nagy tud lenni az arcuk.
2022. júl. 8. 21:45
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem csak fajta hanem nézőpont és személyiség kérdése is,de igen,a nagy termetű kutyák jellemzően nyugodtabbak.


Nekem például az a kutya számít nyugodtnak amelyik egész este elhever az ágyán az utolsó séta után,nem toporog már az ajtóban hajnal 4-5 órakor,hogy sétálni akar úgy,hogy az utolsó sétja 10 óra és éjfél között volt..

2022. júl. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Természetes szelekció meg a gazda hozzáállása a kulcs szerintem. Egyrészt nem poén, ha egy nagy kutya csak figyelmeztetően odakap, már azzal is sérüléseket tud okozni, a hevesebb reakciókról meg ne is beszéljünk... Ha ezt a családon belül produkálja egy kutya, az biztos, hogy nem lesz tolerálva és főképp nem lesz továbbtenyésztve, de azért egy nagy kutya harcértékének" a súlyát a gazdák is érezni szokták és valamelyest összekapják magukat és megnevelik a kutyájukat és kerülik a necces szituációkat.

Ha egy kiskutya támad, harap, morog, az sokak számára nevetséges, bájos, ahogy próbálkozik a törpe és valljuk be, kisebb sérüléseket tudnak okozni és a gazdák sem mindig igyekeznek megnevelni őket.


Viszont azért vannak olyan vonalú kutyák, akik igen veszélyesek tudnak lenni és ezért nem is járnak velük a szokásos kutyás társaságokba. Ilyenek a fegyveres szerveknek tenyésztett malik, németjuhászok, a területörző, verekedős vonal a kájban és a moszkvaiban. Egy berni pásztorral vagy leonbergivel, újfundlandival viszont nem nagyon fogsz mellényúlni.

2022. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
Ja, az ilyen kis dülledtszemű görcsök oroszlánnak szokták magukat képzelni..
2022. júl. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!